Zobacz wątek - Pierwszy motocykl do ,,stuntu" oraz swobodnego śmigania.
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl do ,,stuntu" oraz swobodnego śmigania.

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Pierwszy motocykl do ,,stuntu" oraz swobodnego śmigania

Postprzez CzarnyV2 » 6/3/2014, 12:38

Witam serdecznie przejrzałem już kilka tematów na ten temat ale nie uzyskałem konkretnych informacji na swoje pytania i wątpliwości . To może zacznę od początku już od dziecka pasjonuję się motocyklami ,ale wiadomo w młodym wieku są pewne bariery , których nie można przeskoczyć a teraz ,gdy moje 18ste urodziny zbliżają się wielkimi krokami postanowiłem powoli spełniać marzenia o śmiganiu na jednośladzie. Moje pytanie dotyczy ogólnie motocykla na początek ,, przygody" wiadomo prawo się zmieniło a na prawko Kat A2 można śmigać tylko na motocyklach o mocy maksymalnej 35 kW i mój problem właśnie się tutaj zaczyna czy jest jakiś sposób żeby ten przepis ,, przeskoczyć" i zarejestrować 600 na A2 ? Jeżeli nie to jakie motocykle byście mogli polecić , zależy mi w głównej mierze na sportowym wyglądzie i jako takich osiągach warto dodać ,że jestem dosyć wysoki gdyż mam 188 cm wzrostu :) A teraz druga część pytania , również bardzo podobają mi się wyczyny iście kaskaderskie na moto tzw . stunt a ,że mam powiedzmy dojścia to za małą cenę mogę zakupić dosyć fajne motocykle tylko ,że bez papierów i możliwości rejestracji . Motocykl oczywiście służył by tylko do nauki kilku fajnych trików i oczywiście nie wyjeżdżał bym nim na drogi publiczne powiedzmy tylko na własny użytek czy policja w takim przypadku może się doczepić ? :D Z góry dziękuję :) Jeżeli w złym dziale zamieściłem pytanie to proszę o przesunięcie ,gdyż jestem nowy na forum :) Pozdrawiam i LWG :)
Ostatnio edytowano 6/3/2014, 12:48 przez CzarnyV2, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Cześć nazywam się Daniel moją pasją od dziecka są motocykle oraz sztuki walki z niecierpliwością czekam na czas kiedy zakupię swój pierwszy motocykl :)
CzarnyV2
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/3/2014, 12:25
Lokalizacja: Rybnik


Postprzez leff » 6/3/2014, 12:44

ja pierdziele, zanim zadasz pytanie zadaj sobie chociaz trud sprawdzenia czy nie chrzanisz glupot ......... sprawdz dokladnie do prowadzenia jakich pojazdow uprawnia kategoria A2
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez CzarnyV2 » 6/3/2014, 12:48

leff napisał(a):ja pierdziele, zanim zadasz pytanie zadaj sobie chociaz trud sprawdzenia czy nie chrzanisz glupot ......... sprawdz dokladnie do prowadzenia jakich pojazdow uprawnia kategoria A2
Spokojnie nie bulwersuj się tak mistrzu już poprawiam :) Czytałem o A2 dużo tylko już dawno temu i troszkę mi się pomieszało :)
Cześć nazywam się Daniel moją pasją od dziecka są motocykle oraz sztuki walki z niecierpliwością czekam na czas kiedy zakupię swój pierwszy motocykl :)
CzarnyV2
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/3/2014, 12:25
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez leff » 6/3/2014, 14:41

to teraz ja zadam pytanie, czy majac A2 nie mozesz jezdzic na motocyklu o polemnosci 600 ccm?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez SkoQ » 6/3/2014, 15:21

jest jakiś sposób żeby ten przepis ,, przeskoczyć" i zarejestrować 600 na A2 ?


Tak jeśli mowa o motocyklach typu SV 650, Bandit czy ER6 i ich blokowaniu. Jeśli mówisz o motocyklach sportowych to nie, CBR 600, ZX6R, R6, GSXR 600 odpadają, i ktoś kto sądzi, że można je zarejestrować na A2 to ma rację, ale w Niemczech, a nie w Polsce.

Przepis jakim motocyklem osoba z uprawnieniami A2 może się poruszać nie ogranicza pojemności motocykla ale moc i stosunek mocy do masy.

Jeżeli nie to jakie motocykle byście mogli polecić , zależy mi w głównej mierze na sportowym wyglądzie


GS 500 F
SV 650s (blokowany z akcesoryjnÄ… owiewkÄ…),
ER6F (blokowany)
GPZ 500 (blokowany)
Są też małe sporty, ale po sposobie w jaki piszesz domyślam się, ze nie masz 20 tys. na motocykl więc sobie daruję.


oczywiście nie wyjeżdżał bym nim na drogi publiczne


To gdzie byś nim jeździł ? :) Masz parking na podwórku, czy może będziesz go sam pakować na przyczepkę za każdym razem jak będziesz chciał pojeździć i będziesz umawiać się z jakimś właścicielem parkingu że sobie pojeździsz ?

Jak dla mnie fikcja literacka. Policja może kontrolować tylko pojazdy poruszające się po drogach publicznych.




Leff ma rację, sprawdzaj informacje zanim zadasz kolejne głupie pytanie, bo odpowiedzi na tak proste pytania można znaleźć w minutę szukając u wujka google.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez CzarnyV2 » 6/3/2014, 15:24

leff napisał(a):to teraz ja zadam pytanie, czy majac A2 nie mozesz jezdzic na motocyklu o polemnosci 600 ccm?

Jeżeli owy motocykl nie przekracza mocy 35 kM to zakładam ,że tak ,ale raczej nie ma takiego motocykla który ma pojemność 600ccm i 35 kM :)
Cześć nazywam się Daniel moją pasją od dziecka są motocykle oraz sztuki walki z niecierpliwością czekam na czas kiedy zakupię swój pierwszy motocykl :)
CzarnyV2
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/3/2014, 12:25
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez leff » 6/3/2014, 15:33

35 kW i owszem sa, nawet 700 vide Honda NC700
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez gumis » 6/3/2014, 17:12

Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości




na górê