Zobacz wątek - Rumunia 2014 październik na 125cc
NAS Analytics TAG

Rumunia 2014 październik na 125cc

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Rumunia 2014 październik na 125cc

Postprzez PuebloEscobar » 5/3/2014, 10:04

Cześć !

Planuję wyprawę troszkę dalej w rejon Rumunii być może Turcji. Zapewne szoku to nie wywoła bo już nie jeden rwał się 125 w tak dalekie rejony ja osobiście w Rumuni nigdy nie byłem chociaż trochę popracowałem z tą narodowością i bardzo cenię ich gościnność i dobre serce.

Czyniąc długi temat krótkim kto chcę dołączyć do wyprawy ? Ruszam na przełomie września/października z Gdańska prawdopodobnie 2-3 tygodnie z uczelni można się urwać zwolnieniem lekarskim testowane parę lat temu a z pracy... cóż Grin

Jak coś więcej wymyślę dodam do tematu, jeśli ktoś ma ochotę niech piszę na maila
komando14@vp.pl

Mam mniej więcej w planach taką trasę

http://goo.gl/map...


Scărişoara
ScăriÅŸoara to jedna z najwiÄ™kszych i najbardziej imponujÄ…cych jaskiÅ„ lodowych na terenie Gór ZachodniorumuÅ„skich, bÄ™dÄ…cych częściÄ… Karpat. PoÅ‚ożona jest na wysokoÅ›ci 1165 m n.p.m. i ma 750 metrów dÅ‚ugoÅ›ci. Temperatura w jej wnÄ™trzu latem wynosi okoÅ‚o 1 st. Celsjusza, natomiast zimÄ… nie wiÄ™cej niż – 7 st. Celsjusza. Jedna z komnat udostÄ™pnionych turystom nosi nazwÄ™ „KoÅ›ciół”, a w jej wnÄ™trzu można podziwiać imponujÄ…cÄ… liczbÄ™ ponad 100 stalagmitów i stalaktytów.

Drumul National 7C - Szosa Transfogaraska
Na koniec coÅ› dla fanów mocnych wrażeÅ„ - ta serpentyna mierzy 151 kilometrów dÅ‚ugoÅ›ci i ma ogromnÄ… liczbÄ™ zakrÄ™tów. Przecina z północy na poÅ‚udnie Góry Fogaraskie – najwyższe pasmo górskie rumuÅ„skich Karpat. PoÅ‚ożona jest pomiÄ™dzy Moldoveanu, bÄ™dÄ…cym najwyższym szczytem Karpat PoÅ‚udniowych liczÄ…cym 2544 m.n.p.m., a Negoiu wznoszÄ…cym siÄ™ na wysokość 2535 m n.p.m. Szosa Transfogaraska zostaÅ‚a zbudowana za czasów Nicolae CeauÅŸescu w latach 1970-74. Ze wzglÄ™du na liczne zakrÄ™ty na drodze obowiÄ…zuje ograniczenie prÄ™dkoÅ›ci do 40 km/h. Przejażdżka tÄ… trasÄ… po prostu zapiera dech w piersiach – widoki sÄ… niezapomniane!


Retezat, będący częścią Karpat Południowych, to jeden z najwyższych masywów górskich na terenie Rumunii. Znajduje się tu pierwszy park narodowy w kraju. Obszar jest wyjątkowo malowniczy ze względu na liczne jeziora polodowcowe. Najwyższy szczyt to Vârful Peleaga (2509 m n.p.m.).



Poenariz
Pierwsze skojarzenie z RumuniÄ…? Zapewne wiÄ™kszość z nas pomyÅ›li o Transylwanii – krainie legendarnego Drakuli, która do dziÅ› pozostaje tajemnicza i dzika. Turystów przyciÄ…ga tu głównie Sighisoara (na zdjÄ™ciu), czyli Å›redniowieczne miasteczko, w którym urodziÅ‚ siÄ™ WÅ‚ad Palownik, znany bardziej jako Drakula czy miejscowość Poenariz ruinami zamku należącego niegdyÅ› do przerażajÄ…cego hrabiego. Fortyfikacje obronne, wieże strażnicze, zwodzone mosty, wzmacniane mury koÅ›ciołów i imponujÄ…ce zamki to jednak tylko część atrakcji tego zaskakujÄ…co różnorodnego kraju. Zapraszamy dziÅ› do poznania jego mniej mrocznej, ale równie piÄ™knej i fascynujÄ…cej strony!


Riwiera Mamaia
Riwiera rumuÅ„skiego wybrzeża Morza Czarnego nie jest tak popularna jak choćby buÅ‚garska, ale dobrze zagospodarowana, a nawet miejscami luksusowa. Najbardziej znane sÄ… kurorty wokół Konstancy: Eforie Nord, w którym można sobie zafundować terapiÄ™ z leczniczego czarnego bÅ‚ota, Olimp popularny za czasów komunistycznych i Neptun – najdroższy i najbardziej ekskluzywny. Na osobnÄ… uwagÄ™ zasÅ‚uguje Mamaia, najstarszy i wciąż uważany za najlepszy kurort rumuÅ„ski. Hotele i promenady ciÄ…gnÄ… siÄ™ na wÄ…skim pasie lÄ…du miÄ™dzy morzem a jeziorem Siutghiol.



Zamek PeleÅŸ
Ta idylliczna, neorenesansowa budowla znajduje się 135 kilometrów od Bukaresztu. Rumuński zamek Peleş został zbudowany pod koniec XIX wieku dla króla Karola I. Pierwotnym projektem zajmował się wiedeński architekt Carl Wilhelm Christian Ritter von Doderer, budowla była jednak wielokrotnie przebudowywana. Do śmierci Karola I w 1914 roku zamek służył mu za letnią rezydencję. Obecnie znajduje się tu muzeum.

Bicaz
Okolice kanionu Bicaz, czyli Cheile Bicazului, należą do najpiękniejszych miejsc w Rumunii. Kanion został wyrzeźbiony przez wody rzeki Bicaz (na zdjęciu), a biegnąca nim droga łączy Mołdawię (krainę) z Transylwanią. Kanion ma jedynie 6 kilometrów długości, a wysokość jego stromych ścian sięga 300 metrów.


Miejsca które chciałbym zobaczyć Grin

No i trochÄ™ danych :

Trasa wg google 4500
w praktyce liczę ok 6000 km (lepiej się pozytywnie rozczarować)

spalanie średnie 3/100
litrów 126,36
cena za litr 5,5
cena za całość 694,98
tak naprawdÄ™…. 1500


Jak widać cena nie jest zbyt wielka. Jeśli chodzi o nocleg raczej nie przewiduję Hiltona wolę namiot, darmowe krzaki. Gotowanie na kuchence gazowej, całość wyprawy łącznie z częściami obliczam na ok 3 tys zł. Da się mniej da się więcej ale tyle mniej więcej powinno wystarczyć by godnie pozwiedzać, czasem wziąć prysznic no i zasmakować Rumuńskich specjałów !

Co do Wyposażenia montuję gniazdo zapalniczki + GPS
Kufer tylni, torby rowerowe Hi Mountine (kosztowały koło stówki) a tank bag prawdopodobnie uszyję sam (czas wykorzystać maszynę)

Na razie nie przewiduję dodatkowego "plecaka" w postaci pasażera ale kto wie !

Jakieś sugestie ? Chętni ?



Ahoj !
PuebloEscobar
Żeglarz mórz i oceanów !
Boże daj mi emocje, bo lubię jak jest intensywnie
PuebloEscobar
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5/3/2014, 09:52


Postprzez leff » 5/3/2014, 15:28

a skad wziales cene paliwa na poziomie 5,5?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez PuebloEscobar » 5/3/2014, 16:30

Jakie promocje rząd nam przyniesie na wakacje tego nie wie nikt :) lepiej się pozytywnie rozczarować
Boże daj mi emocje, bo lubię jak jest intensywnie
PuebloEscobar
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5/3/2014, 09:52

Postprzez Misiek_y » 7/3/2014, 19:03

leff napisał(a):a skad wziales cene paliwa na poziomie 5,5?


Twierdzisz, że za drogo czy tanio ?

U mnie aktualnie w mieście jest za 5,54 zł , ale 70 km dalej już za 5,17 zł.
Misiek_y
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 1/3/2014, 14:43

Re: Rumunia 2014 październik na 125cc

Postprzez Invi » 8/3/2014, 18:47

Ceny takie same jak w Polsce, nawet ten ichni lej liczy się mniej więcej po 1 zł.

PuebloEscobar napisał(a):C
Bicaz
Okolice kanionu Bicaz, czyli Cheile Bicazului, należą do najpiękniejszych miejsc w Rumunii. Kanion został wyrzeźbiony przez wody rzeki Bicaz (na zdjęciu), a biegnąca nim droga łączy Mołdawię (krainę) z Transylwanią. Kanion ma jedynie 6 kilometrów długości, a wysokość jego stromych ścian sięga 300 metrów.



Byłem, polecam, ale wychodzi tego ze 40km drogi, a nie 6. Wszystko pomiędzy spowalniającymi wszystkich Niemcami w mercach i wpyrzedzającymi wszystko turasami w tirach :D

PuebloEscobar napisał(a):Jakie promocje rząd nam przyniesie na wakacje tego nie wie nikt :) lepiej się pozytywnie rozczarować



Akurat planując wyjazd to dobrze dodać ze 30% :P


I uważajcie na cyganów :twisted:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez leff » 8/3/2014, 20:36

Misiek_y napisał(a):
leff napisał(a):a skad wziales cene paliwa na poziomie 5,5?


Twierdzisz, że za drogo czy tanio ?

U mnie aktualnie w mieście jest za 5,54 zł , ale 70 km dalej już za 5,17 zł.


IMO za malo, wszedzie za granicami Polski placilem za paliwo wiecej
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê