Zobacz wątek - Co powinien kupić taki ciemniak jak ja ??
NAS Analytics TAG

Co powinien kupić taki ciemniak jak ja ??

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Co powinien kupić taki ciemniak jak ja ??

Postprzez rav77 » 26/2/2014, 20:24

Witam wszystkich.

Prawko na kat B mam już 13 lat, miałem robić wtedy od razu na A ale jakoś tak mi schodziło i schodziło, aż w końcu się zmobilizowałem i chodzę teraz na kurs :D (miejmy nadzieje o szczęśliwe jego zakończenie) :P

Dawno temu jeździłem na simsone skuterku 50cm ;) i na tym moje doświadczenie z dwoma kołami się kończy.

W związku z tym mam do was bardziej doświadczonych w temacie pytanko, bo chciał bym jakąś sportową zabawkę w granicy cenowej 10-15 tyś. zł
Co kupić na początek?
Na co zwrócić uwagę przy kupnie motocykla?
Czy bardziej opłaci się kupić teraz, przed sezonem czy można spokojnie poczekać aż sobie to prawko zdam?

Z tego co zauważyłem już po innych tematach (nie wiem jakie to ma znaczenie) podajecie wagę i wzrost :) to ja mam 180cm i 85kg
rav77
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26/2/2014, 19:49


Postprzez Glenroy » 26/2/2014, 22:09

Z zakupem spokojnie poczekaj aż zdasz prawko ;).

Nie masz zupełnie obycia z dwoma kółkami więc wszelakiej maści sportach zapomnij ;).

Na początek, 10-15k? Kawasaki ER6, Yamaha XJ6, Honda CBF600 i to powiedzmy sobie są odważne propozycje jak dla kogoś, kto nie miał styczności z motocyklami ;).

Na co zwrócić uwagę? Najlepiej zabierz ze sobą kogoś, kto ma styczność z dwoma kółkami bo sam nawet nie będziesz wiedział co z czym i do czego :).
http://www.scigacz.pl/Na,co,zwracac,uwa ... a,277.html
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez jasnoksieznik » 27/2/2014, 00:08

Jesli "sportowy" oznacza "z owiewka", to jak wyzej - ER-6, XJ6 wystepuja z owiewka. Ew na wstepie jakas piecsetke i po jednym sezonie wymienic.
Jesli ma byz bardziej sportowy, niz tylko owiewka, to moze Ninja 250? Na Ninje 300 budzetu nie starczy, ale na poczatek nie ma co wydawac calej kasy.
Co z ubraniami? Masz je, czy tez masz na nie ok. 2k PLN odlozone?
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez prz3mek1 » 27/2/2014, 11:27

Ja bym na Twoim miejscu przeglądałbym forum strikte pod motocykl, który sobie upatrzyłeś. Czasem użytkownicy sprzedają swoje dopieszczone motocykle, których na próżno szukać na allegro. I jeśli trafiłby się jakiś, który Ci się bardzo podoba i jest w dobrej cenie poprostu go kupił. Motocykl jeść ni woła przeglądu mieć nie musisz wystarczy ubezpieczenie. Drobne naprawy sobie porobisz jeśli jakieś oczywiście będą bo później jak zdasz prawko możesz mieć mało fajnych jednośladów do wyboru. Szukać nie zaszkodzi a czasu masz dużo więc oglądanie z chłodną głową i powinno być dobrze :)
prz3mek1
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 25/10/2012, 11:15
Lokalizacja: Głuchołazy

Postprzez jasnoksieznik » 27/2/2014, 12:39

Na kursie wsiadziesz na 2-3 rozne moto, to moze Cie oswieci, jakie chcesz moto - ja wczesniej sie nie znalem zupelnie, a po kursie nie znalem sie zupelnie, ale wiedzialem, w ktora strone chce isc. Przed kursem wyobrazalem sobie, ze pojde w kierunku cafe racera albo choppera, a po kursie poszedlem w nakeda/street'a.
To bylby maly powod, dla ktorego polecam najpierw kurs+prawko, a potem kupno moto. Duzy powod to:
Jak kupisz, a nie bedziesz mial prawka, to i tak bedziesz jezdzic. a tak sie nie robi, bo to drogie, niezrdowe i uciazliwe (jesli niechcacy uszkodzisz odpowiednia osobe, to zakaz prowadzenia czegokolwiek, dozywotnia renta, mandat i inne atrakcje).

Jesli chodzi o najlepszy okres, to spekulowac mozna dlugo i namietnie, a kazdy ma racje. Moja, jedyna sluszna obserwacja jest taka, ze zawsze jest dobra pora na kupno motocykla.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Karol20 » 27/2/2014, 12:47

jasnoksieznik napisał(a):Na kursie wsiadziesz na 2-3 rozne moto,


Kurs robisz na tym co masz zdawac, takie sa teraz przepisy.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez xNomadx » 27/2/2014, 15:20

Karol20 napisał(a):
jasnoksieznik napisał(a):Na kursie wsiadziesz na 2-3 rozne moto,


Kurs robisz na tym co masz zdawac, takie sa teraz przepisy.

Ja swoje prawo jazdy A2 robiłem na przełomie przepisów i na kursie jeździłem na yamasze ybr 125,250, xj6 (wersja naked i diversion, zarówno zablokowaną jak i odblokowaną) i jeżeli ktoś nie miał styczności z motocyklami to wątpię, że instruktor od razu posadzi taką osobę na mocne moto tylko raczej na małą pojemność i nie sądzę, że coś się zmieniło w tej kwestii.
Avatar użytkownika
xNomadx
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7/3/2013, 14:58
Lokalizacja: Opole

Postprzez Karol20 » 27/2/2014, 15:42

xNomadx napisał(a):Ja swoje prawo jazdy A2 robiłem na przełomie przepisów i na kursie jeździłem na yamasze ybr 125,250,
....

instruktor od razu posadzi taką osobę na mocne moto tylko raczej na małą pojemność i nie sądzę, że coś się zmieniło w tej kwestii.



To teraz już nie pojeździ się na 125 ani 250.

Tak musi posadzic kompletnie zielona osobe ktora robi kategorie A. Inaczej starosta zamknie szkole jazdy.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez rav77 » 27/2/2014, 16:06

jasnoksieznik napisał(a):Co z ubraniami? Masz je, czy tez masz na nie ok. 2k PLN odlozone?

Oczywiście przewiduje na to dodatkowy budżet, jeszcze tylko pytanko ile wyszedł by taki pełny komplecik z protektorami i kaskiem ? Bo oczywiście na razie jestem goły na ten motor ;)

prz3mek1 napisał(a): Szukać nie zaszkodzi a czasu masz dużo więc oglądanie z chłodną głową i powinno być dobrze Smile

Na właśnie jeśli chodzi o szukanie to się troszkę rozglądam i porównuje. Problem jedynie w tym że żeby coś kupić, to trzeba by się na tym przejechać a na razie jeszcze prawka brak ;)

Jedyne co mnie interesuje to czy ceny w lecie nie będą wyższe, ale z tego co mówicie to chyba na jedno wychodzi.


jasnoksieznik napisał(a):Duzy powod to:
Jak kupisz, a nie bedziesz mial prawka, to i tak bedziesz jezdzic. a tak sie nie robi, bo to drogie, niezrdowe i uciazliwe (jesli niechcacy uszkodzisz odpowiednia osobe, to zakaz prowadzenia czegokolwiek, dozywotnia renta, mandat i inne atrakcje).


Takiej opcji nie ma ;) mam 30 lat mój okres odmóżdżenia i przypału młodzieńczego już dawno się skończył. Wiem co za to grozi i co może się stać, a dopóki nie będę miał prawka w kieszeni moto będzie grzecznie stał w garażu ;) A jeździł będę autem jak do tej pory ;)


Glenroy napisał(a):Kawasaki ER6, Yamaha XJ6, Honda CBF600

No właśnie po to tu napisałem bo takich opcji nie brałem pod uwagę, a są bardzo ciekawe z tego co widzę :) DZIEKI

Glenroy napisał(a):Na co zwrócić uwagę? Najlepiej zabierz ze sobą kogoś, kto ma styczność z dwoma kółkami bo sam nawet nie będziesz wiedział co z czym i do czego Smile.


Generalnie trochę interesuje się motoryzacja :) jestem adminem jednego z for pewnej marki aut :) Jeśli o samochody chodzi to potrafię ocenić co nieco, ale właśnie nie wiem co w moto jest najważniejsze... I na co skierować przede wszystkim swoją uwagę. W aucie wiadomo, rozrząd, zbieżność, stuku, puki... Itp... A w moto?

O może inaczej sformułuje pytanie: Jakie części, eksploatacyjne lub też nie są najdroższe? Tak żeby się nie wsadzić na tzw. minę?
rav77
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26/2/2014, 19:49

Postprzez malomi » 27/2/2014, 16:24

Myślę, że przy ocenie motocykla warto zaprowadzić maszynę do ASO ewentualnie podlecieć z mechaniorem dużo serwisów świadczy takie usługi wydatek 100-200zł a masz pewność, że kupujesz zdrowe moto.

Ciuchy w moim mniemaniu takie do jazdy to wydatek od 2/2,5 tyś do... górna granica jest bardzo wysoko ;]
Proponuję napisać do użytkownika Miczab-a pomoże dobrać struj w fajnej kasie.
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez transalp12 » 4/3/2014, 21:11

"SportowÄ… zabawkÄ™ ......" dobre:-)

Kolejny spam=kolejny warn, 3 dni odpoczynku // Boshi
transalp12
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 20/2/2014, 11:24
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez leff » 4/3/2014, 22:27

transalp12 napisał(a):"Sportową zabawkę ......" dobre:-)


co Cie tak rozbawilo, ze musiales podzielic sie z nami ta gleboka i duzo wnoszaca wypowiedzia?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê