Zobacz wÄ…tek - CBR F4, FZR, ER6
NAS Analytics TAG

CBR F4, FZR, ER6

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

CBR F4, FZR, ER6

Postprzez Waise » 2/3/2014, 14:14

Hej, Szukam pierwszego motocykla i rozglądam się za F4 i Fazerami. Wpadły mi w oko takie dwie oferty

http://otomoto.pl/honda-cbr-cbr-600-2000r-M3906500.html

http://otomoto.pl/yamaha-fzr-fazer-600- ... 30021.html

Do obu mam daleko, więc może ktoś podpowie, czy w ogóle warto sobie głowę zawracać? Nie mam żadnego doświadczenia. Jedynie w F4 widzę, że szybka jest jakaś lewa. Abstrahując od tego, że jest akcesoryjna, długa i czerwona (co mi nie przeszkadza) to ma jakieś dziwne dziury. Jakby była od innego modelu, czy nie wiem co.

Szukam sprzętu na raty, więc wybór jest ograniczony. Czy później będzie łatwo odsprzedać takie moto?

Z góry dzięki.
Ostatnio edytowano 15/3/2014, 20:27 przez Waise, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Waise
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9/8/2013, 23:44


Postprzez komi999 » 2/3/2014, 23:40

jedynie szybka jakaś lewa? kierunkowskazy przód inny tył inny,porysowany lewy dekiel oraz lewy ciężarek kierownicy,sugeruje ślizg na lewą stronę,prawego ciężarka brak,zmienione manetki,brak uchwytu dla pasażera oraz lusterek,może ktoś ,,bawił'' się na torze,chociaż F4 na tor?,te olejenia ,,carbonowe" jeden wlot do air boxu oklejony drugi juz niebłotni porysowany,cena adekwatna do stanu
komi999
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 14/11/2008, 00:41
Lokalizacja: Dębica


Postprzez Waise » 3/3/2014, 00:23

Haha :D Dobrze, że się od razu przyznałem, że się nie znam i jestem ślepy, bo bym wyszedł na głupka ;) Chyba nie warto się bawić w odnawianie, bo pewnie są też jakieś problemy mechaniczne. A jak ten Fazer? Zdjęcia słabej jakości, ale może coś od razu widać?
Waise
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9/8/2013, 23:44

Re: CBR F4 i Fazer

Postprzez SkoQ » 3/3/2014, 07:51

Waise napisał(a):Hej, Szukam pierwszego motocykla i rozglądam się za F4 i Fazerami.


To moim zdaniem źle wybrałeś modele. I pod względem Twojego doświadczenia, a raczej jego kompletnego braku, jak też pod względem finansów które posiadasz.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Waise » 3/3/2014, 14:14

Widzę, że zdążyłeś mi zajrzeć w portfel. Finanse posiadam odpowiednie. Po prostu szukam okazji. Po za tym mam 25 wyjątkowo rozsądnie spędzonych lat na karku. Nie planuje się zabić, i uczyłem się na gladiusie, który taki mały i taki słaby nie jest. Głupsi kupowali mocniejsze maszyny i żyją. A jak się ma człowiek zabić to i na 125cc pod tira wpadnie. Na dodatek to nie jest dział "jakie moto wybrać" tylko "czy oferta jest dobra". Już wiem, że nie, więc dzięki. Będę pytał dalej, jak mnie znów coś zainteresuje.

BTW czytam to forum trochę czasu, i SkoQ masz zawsze coś do powiedzenia. Zazwyczaj jest to dobra rada która nic nie wnosi tylko ma wskazać jak bardzo się znasz, a jak bardzo inni nie. Podejrzewam, że jest tu dokładnie tak jak na np. forach perkusistów. Najwięcej piszą ci co mają najmniej do powiedzenia. Ci co coś wiedzą, ćwiczą i uczą się, żeby wiedzieć więcej.
Waise
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9/8/2013, 23:44

Postprzez SkoQ » 3/3/2014, 14:36

Nie wiem, może ja mam problemy z czytaniem, może się nie znam. Ale pisząc pierwsze moto rozumiem to jako (uwaga to może być zaskoczenie) pierwsze moto ;). Nie doczytałem, że nabiłeś z dyszkę na gladiusie więc założyłem z góry, że z maksymalnie skutera albo po kilkugodzinnym śmiesznym kursie przesiadasz się na setkę koni co dobrym pomysłem w moim mniemaniu nie jest. Nie wchodzę na forum perkusistów nie wiem kto tam siedzi i po co bo to nie moja brocha i średnio mnie to interesuje. Zakładam też z góry że moderatorzy i administracja nie śpi i gdybym dawał jakieś rady z kosmosu już dawno został bym skarcony chociaż słownie. Ale raczej staram się moje zdanie popierać argumentami więc w większości przypadków trzymają się kupy.

Następna cenna rada: Na rynku motocyklowym nie ma czegoś takiego jak okazja, są tylko dobrze ukryte wady. Za dobry motocykl trzeba dobrze zapłacić. Za 7 tys. szukał bym CBR F3 we w miarę dobrym stanie.
Skoro posiadasz odpowiednie finanse to szukaj czegoś co będzie za te finanse motocyklem odpowiednim :) Wiek kiedy wsiadasz na motocykl przestaje mieć znaczenie, o czym setki ludzi już się przekonało. Na motocyklu Twój wiek liczy się w przejechanych kilometrach, i przeżytych sytuacjach na drodze.
I chyba Twoje najmniej przemyślane zdanie:
A jak się ma człowiek zabić to i na 125cc pod tira wpadnie.

Idąc tym tropem myślenia to w zasadzie po kursie każdy powinien od razu wsiadać na litra, co za różnica ?:)


Nie przemyślałeś dlaczego to napisałem ? Teoretycznie co mnie obchodzi na co wsiądziesz ? W praktyce, kolejny trup na maszynie nie jest dobrą reklamą Naszej rodziny, i staram się, żebyś nie był nim Ty.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Waise » 3/3/2014, 21:28

SkoQ napisał(a):Idąc tym tropem myślenia to w zasadzie po kursie każdy powinien od razu wsiadać na litra, co za różnica ?:)


Jeśli zabijesz się jadąc 50 na skuterze, albo 50 na R1, to różnica jest żadna (no może maszyna trochę większa). Jeśli na R1 odkręciłeś do 200km/h no to już wiadomo czyja wina.

Rozważam zakup sporta i zdławienie go. Sory, wiem, że kupuje się takie motocykle jak się ma 100 lat doświadczenia, żeby pałować 250 na osiedlu. A jak nie umiem, to won na rower. Ale ER-5 mnie nie jara. A po co się w to bawić, jeśli to cie nie jara. Metrem dojadę szybciej i taniej.
Waise
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9/8/2013, 23:44

Postprzez Waise » 4/3/2014, 02:36

Mógłbym prosić o ocenę tej oferty?

http://otomoto.pl/honda-cbr-600-cbr600- ... 71994.html

Jeszcze zainteresowało mnie coś takiego

http://otomoto.pl/kawasaki-zx-zx6r-xeno ... 87879.html

Ciężko ją zdławić? Czy te przeróbki wyglądają na profesjonalne, czy chałtura? Czy muszę się martwić o homologacje lamp?
Waise
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9/8/2013, 23:44

Postprzez SkoQ » 4/3/2014, 09:31

No jak do blokowania to całkiem inna rozmowa :) choć w sumie pewnie wciskasz mi kit, ale psychicznie lepiej się z tym czuję. Nie sto lat, ale jakieś wymierne doświadczenie, przejażdżki to nie jest doświadczenie. Na 50 ccm nie rozpędzisz się do 200 km/h więc sam sobie udowodniłeś na czym ktoś niedoświadczony ma mniejsze szanse się zabić. A teraz do rzeczy:

Wreszcie przestałeś widzę szukać ,,okazji" i zacząłeś szukać normalnych ofert. Ta F4 wygląda mi na naprawdę coś na czym warto zawiesić oko, wydaje mi się, że tylko ciężarki nie są oryginalne, ale to o niczym nie świadczy, ludzie to zmieniają, czasami dla tego, że podobają im się inne i nie jest to jakoś bardzo drogie :) Na pewno warta obejrzenia. Duże prawdopodobieństwo, że to naprawdę nie leżało.

W ZX6R, ktoś robił czaszę, tylko przykleił naklejki zanim wszystko poskręcał i mu się trochę nie zgrywają :D (to już trzeba być idiotą) lampy wyglądają fajnie, ale z tego co wiem to homologacji na to nie ma, nie słyszałem, żeby ktoś się do tego przyczepił, ale teoretycznie mogą być z tym problemy.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Waise » 4/3/2014, 15:05

A te pseudocarbonowe naklejki na prawym boku CBR to tak ma być? Od początku nie szukam okazji, tylko najtańszego, ale dobrego moto. Po prostu nie chcę przepłacać ;)
Waise
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9/8/2013, 23:44

Postprzez SkoQ » 4/3/2014, 15:10

Nie ma tak być, ale w porównaniu ze wszystkim co jest w internecie to jest jest salonowy oryginał ;)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Waise » 5/3/2014, 02:21

Zaczynam skakać po innych modelach. Sory, ale dopiero zauważyłem, że można mieć coś nowszego za taką kasę. Czy możecie zerknąć na tą ofertę? Trochę krótki opis. Do tego chyba świeci tylko jedna lampa, a w opisie o tym ani słowa. Co sugeruje, że może być więcej takich "niedomówień". Chyba, że ta kawa ma tak na krótkich :P

http://tablica.pl/oferta/kawasaki-er6-e ... 67bedee652
Waise
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9/8/2013, 23:44

Postprzez Karol20 » 5/3/2014, 10:03

Świeci jedna lampa bo to kawasaki - tak ma być.

Oryginalny naped wytrzyma wiecej niz 19k km.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez Waise » 15/3/2014, 20:29

http://allegro.pl/show_item.php?item=4059003799

Czy warto waszym zdaniem wziąć to moto w takim stanie za ta cene? Na co zwrocic uwage na ogledzinach?
Waise
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9/8/2013, 23:44

Postprzez gumis » 15/3/2014, 20:57

Ten motocykl chyba nie ma części, która nie jest uszkodzona :O :shock:

prawa strona huragan, lewa to poprzedni właściciel...ale to tylko drobnostki. Przecież on jest cały przerysowany!

Nie mogę uwierzyć, że jak zapewnia sprzedający, to tylko kosmetyka. Moto musiało porządnie dupnąć o ziemię.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Waise » 15/3/2014, 21:04

Avatar podkreśla twoje zdanie o tym moto :D

czyli co, odpuscic? Zaczynam sie zniechecac :/ nie moge znalwzc nic wartego swojej ceny. A jak widac, duzo nie wymagam. Kupowanie w salonie nie jest wcale takie glupie.
Waise
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9/8/2013, 23:44

Postprzez Karol20 » 15/3/2014, 21:22

Waise napisał(a):Zaczynam sie zniechecac :/ nie moge znalwzc nic wartego swojej ceny.


Ale one sa warte tej ceny. Za dobry egzemplarz z tego rocznika trzeba dac 10-12k. Ty szukasz za 7-8 to sie nie dziw.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez Kaai » 15/3/2014, 22:08

tu nie ma co się zniechęcać, ale tak jak pisał karol, szukasz za pół ceny a chciałbyś igłę.

albo dorzuć kasy, albo odpuść hobby, bo potem co sezon/dwa wydatki rzędu 1.5tyś cię przerosną.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Waise » 17/3/2014, 03:13

Ja po prostu jestem elastyczny ;) Proszę o ocenę tych dwóch ofert. ER6 i SV650

http://allegro.pl/show_item.php?item=4060542410

http://otomoto.pl/suzuki-sv-650s-M3940280.html
Waise
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9/8/2013, 23:44

Postprzez Karol20 » 17/3/2014, 09:49

sv'ka - to nie jest k5 tylko k4 lub k3. Sprzeglo skonczylo sie po 27k km - samo napewno nie.
Cały malowany. No i jak można tak uwalic korek od wlewu oleju?

Znowu szukasz ulepa. Sam się prosisz o złom.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê