Zobacz wÄ…tek - Motocykl do 5000zl. A2
NAS Analytics TAG

Motocykl do 5000zl. A2

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl do 5000zl. A2

Postprzez ttoomek » 1/3/2014, 20:51

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie) - skutery 50cc, moze 200-300km?

- Wiek, waga, wzrost, - 18 lat, 70kg, 185cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych? Jazda po asfalcie w miescie, weekendowe jezdzenie samemu, dla czystej rozrywki. Mam psa przez co mam duza aktywnosc fizyczna chodzac wszedzie pieszo, z racji takiej ze mam psa motocyklem jezdzil bym czasami tylko

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? Nie wiem.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? Ok. 5000zl

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? 2500zl?

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp. Sportowe

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? Gilera runner 180(Ze wzgledu bo bd mial tylko A2)


Witam, szukam jakiegos motocyklu do jazdy dla rozrywki, z racji takiej ze bede robil prawko na wakacje A2(mam tylko 18 lat). W oko wpadla mi gilera runner,
ttoomek
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/3/2014, 18:06


Postprzez jasnoksieznik » 1/3/2014, 22:26

Co z ciuchami? Pytam, bo byc moze budzet trzeba obnizyc o 20-40%.
Z A2 mozesz jezdzic na wiekszych, sporo 500tek jest przystosowanych do A2.

Ale rozgladaj sie za moto, jak bedziesz mial prawko - teraz go nie uzyjesz, za pol roku fajniejsze maszyny potanieja, a ty moze wiecej dozbierasz.
No i zeby nie bylo tak:
http://www.youtube.com/watch?v=vk_VnRCRrZM
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez ttoomek » 1/3/2014, 22:32

Ciuchow nie bralem pod uwage. A w jakiej cenie sa takowe 500?
ttoomek
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/3/2014, 18:06

Postprzez leff » 1/3/2014, 22:40

nie mozesz sobie na allegro zajrzec?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez ttoomek » 1/3/2014, 22:57

A jaka predkosc maksymalna maja mniej wiecej 500?
ttoomek
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/3/2014, 18:06

Postprzez jasnoksieznik » 1/3/2014, 22:57

Zadaj ciekawe pytanie, to moze dostaniesz ciekawa odpowiedz. Na tak zadane pytanie trzeba by Cie odeslac do googla, ale masz:
http://www.scigacz.pl/Pierwszy,motocykl ... 13809.html
Artykul ma pare lat, wiec wymienione modele troche stanialy i sie troche postarzaly.
Oczywiscie, w tym budzecie cudow nie oczekuj, aktualne, nowe wersje tych motocykli kosztuja 20+tys.

Ciuchy sa bardzo waznym elementem ukladanki. Nie jest wazne, czy jezdzisz weekendowo wokol rynku na chopperze, czy codziennie dojezdzasz 100km na moto - stroj ma Cie w obu przypadkach chronic tak samo.
Ludzie na tym forum namietnie dyskutuja, za ile da sie dobrac zestaw solidnych ubran, ale jeszcze nie znalazl sie taki, ktory przedstawilby zestaw nowych, godnych zaufania ubran za 1000PLN.
(Prawie) kazdy poleci Ci nowy kask. Uzywany moze byc juz zuzyty - kaski sa jednorazowe. To juz bedzie co najmniej kilka stowek.
Reszta, jesli nie ma innej mozliwosci, moze byc uzywana.
Rekawiczki sa niezbedne ponizej 20stopni, powyzej 50km/h i przy kazdym wypadku - w innym wypadku mozesz latwo uszkodzic reke lub przemarznie Ci ona. viewtopic.php?t=39649
Spodnie? Tu masz drastyczny fotoreportaz z jazdy w jeansach: http://rideapart.com/2012/10/why-wearin ... -bad-idea/
Buty chronia stope i kostke. Idziesz w gory z predkoscia 5km/h, z 20kg plecakiem - w trampkach? A z predkoscia 150km/h, trzymajac moto 200kg? Buty maja miec sztywna podeszwe i stabilizowac kostke.
Kurtka musi chronic przed deszczem, wiatrem, zlamaniem barku i lokcia. Nie powinna moc sie podwinac, bo wtedy przyszorujesz plecami o asfalt.

EDIT: Predkosc maksymalna? A co za roznica?
Jesli koniecznie chcesz wiedziec, sprawdz w wikipedii lub na stronie producenta.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez ttoomek » 1/3/2014, 23:54

jasnoksieznik wielkie dzieki za ta odpowiedz. No do skutera nie mialem zamiaru kupowac ciuchow, lecz do motocykla typu 500 to widze ze musialbym kupic :D Z obserwacji po allegro to najlepiej jakbym mial min 10tys zl i w tej cenie kupic ciuchy i kask. Tyle ze z taka cena to motor sprawie sobie dopiero na nastepny sezon bo bede musial uzbierac pieniadze. Dzieki za pomoc, pozdrawiam !

@edit, a jak jest z awaryjnoscia z takimi 500, czesto sie psuja? Duze koszta napraw? Mieszkam w Szwecji a tu tanie naprawy nie sa, wiec odpowiadal by mi model jak najmniej awaryjny.
ttoomek
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/3/2014, 18:06

Postprzez leff » 2/3/2014, 00:40

za chwile wyrwiesz warna za zadawanie debilnych pytan, rowniez dobrze mozesz zapytac jak jest z awaryjnosci samochodow z silnikami 2.0
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê