Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motor do codziennej jazdy.
NAS Analytics TAG

Pierwszy motor do codziennej jazdy.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motor do codziennej jazdy.

Postprzez FeLip » 22/2/2014, 19:15

Witam, mam na imię Filip, na początku chcę przeprosić za to że założyłem tu konto nie mając 13 lat. Mam 12 lat, wiem że to mało ale jestem tak, jak twierdzi spora część osób, strasznie rozważnym, i mądrym dzieckiem zazwyczaj rozważniejszy od sporej części 20 latków. Szukam dla siebie motoru gdyż interesuje się tym od kilku lat, ale niestety nie mogłem sobie pozwolić nawet na motorynkę, otóż wiem że to niedozwolone ale ja nie wytrzymam jeszcze 2/4 lat. Czekam około 7 lat już, i więcej chyba nie wyrobię :( Jeśli ktoś mnie zbanuje zrozumiem, albo napisze że mam uciekać do książek, a nie myśleć o motorach zrozumiem, ale mam nadzieje że choć jedna osoba, mi pomoże.


- Jakie masz doświadczenie- Jeździłem tylko na skuterze kuzyna, jeszcze pojeżdżę żeby nabrać choć trochę wprawy.
- Wiek, waga, wzrost- 12 lat, 64 kg, 168 cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście, z plecakiem czasami ale rzadko :)
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? Nie wiem :) Motor by był używany na co dzień
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? Na motor mogę dać 9000 tys. + ciuchy max 2k :)
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? Ile będzie trzeba wykłacać tyle wyłożę :) Zarabiam (Wiem dziwne w moim wieku) Jako fotograf/ grafik :)
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? Yamaha YZF/ YZF 125
FeLip
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/2/2014, 18:59
Lokalizacja: Toruń


Postprzez jasnoksieznik » 22/2/2014, 19:37

Nie pchaj sie w urzadzenia, ktorymi nie masz prawa jezdzic. Szukaj solidnej 50tki, ale kup dopiero, gdy zrobisz kategorie AM. Jak kupisz wczesniej, to bedziesz jezdzil, a odpowiedzialnosc beda mieli Twoi rodzice.
Wg. mnie nie warto tyle pieniedzy na 50tke wydawac (chociaz mozna), wiec szukalbym raczej 4-8letniego sprzetu, mozliwie malo zajechanego, styandardowej japonskiej marki - w cenie nowej chinszczyzny.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez FeLip » 22/2/2014, 19:40

jasnoksieznik napisał(a):Nie pchaj sie w urzadzenia, ktorymi nie masz prawa jezdzic. Szukaj solidnej 50tki, ale kup dopiero, gdy zrobisz kategorie AM. Jak kupisz wczesniej, to bedziesz jezdzil, a odpowiedzialnosc beda mieli Twoi rodzice.
Wg. mnie nie warto tyle pieniedzy na 50tke wydawac (chociaz mozna), wiec szukalbym raczej 4-8letniego sprzetu, mozliwie malo zajechanego, styandardowej japonskiej marki - w cenie nowej chinszczyzny.

Powiem że w moim mieście, policja wgl. Nie sprawdza nic :( A moi rodzice (dokładniej tata) Który wie że, nie powinienem jeździć takimi rzeczami, sam mnie do tego namawia :P Ale mój tata, to gorzej niż dziecko...
FeLip
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/2/2014, 18:59
Lokalizacja: Toruń

Postprzez miki1406 » 22/2/2014, 19:46

Powiem tak... Jak byłem w twoim wieku to atakowałem Ogara i tylko po polu...

Kup sobie chińskiego crosika 50ke i baw się po podwórku, albo w polu...
Za te 4lata jak zrobisz AM będziesz miał dobrą zaprawę, aby kupić coś większego...

Na razie ochłoń... To JEST niestety wiek na naukę i szkołę, a nie ucieczki przed Policją, która jednak gdzieś tam jest...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez FeLip » 22/2/2014, 19:51

miki1406 napisał(a):Powiem tak... Jak byłem w twoim wieku to atakowałem Ogara i tylko po polu...

Kup sobie chińskiego crosika 50ke i baw się po podwórku, albo w polu...
Za te 4lata jak zrobisz AM będziesz miał dobrą zaprawę, aby kupić coś większego...

Na razie ochłoń... To JEST niestety wiek na naukę i szkołę, a nie ucieczki przed Policją, która jednak gdzieś tam jest...

Chyba niestety, masz rację. Raczej zrobię tak, że kupię coś w tym stylu i będę jeździł w miejscu, gdzie sobie nic nie zrobię :P Choć bardzo chciałem, kupić tą Yamahę, choć i tak ten motor by był raczej używany do przejazdu z punktu A do punktu B. No nic :) Po prostu nie będę nic mówił o tym motorze :) bo takim motorem, nie ma co się :chwalić'' Bo nie do tego to służy... :) No to dziękuje, że nie dostałem bana... Bo to nie zgodne, z regulaminem forum.
FeLip
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/2/2014, 18:59
Lokalizacja: Toruń

Postprzez FeLip » 22/2/2014, 19:52

Znaczy chodziło że każdy motor nie służy do chwalenia się... Źle to sformułowałem...
FeLip
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/2/2014, 18:59
Lokalizacja: Toruń

Postprzez miki1406 » 22/2/2014, 20:02

Edytuj posty - nie pisz jeden pod drugim...

Nie chodzi o to, że ci ktoś żałuje... Po prostu to nie ten wiek, a brak uprawnień to już klęska...
W przypadku kolizji koszta i konsekwencje mogą dosłownie wydoić z twoich rodziców ostatni grosz...
To poważna sprawa... Jako małoletni to rodzice będą odpowiadali za złamaną nogę jakiegoś cwaniaczka, który zażąda dożywotniej renty po 3 tysie miesięcznie na przykład...

Zbieraj kase, a do nauki kup coÅ› taniego...

Za te 4 lata, pójdziesz z tą kasą do salonu i kupisz coś nowego... Tą twoją wymarzoną yamahe :)
Ciuchy teraz to też głupota, bo są drogie, a z roku na rok rośniesz w górę...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez FeLip » 22/2/2014, 20:04

miki1406 napisał(a):Edytuj posty - nie pisz jeden pod drugim...

Nie chodzi o to, że ci ktoś żałuje... Po prostu to nie ten wiek, a brak uprawnień to już klęska...
W przypadku kolizji koszta i konsekwencje mogą dosłownie wydoić z twoich rodziców ostatni grosz...
To poważna sprawa... Jako małoletni to rodzice będą odpowiadali za złamaną nogę jakiegoś cwaniaczka, który zażąda dożywotniej renty po 3 tysie miesięcznie na przykład...

Zbieraj kase, a do nauki kup coÅ› taniego...

Za te 4 lata, pójdziesz z tą kasą do salonu i kupisz coś nowego... Tą twoją wymarzoną yamahe :)
Ciuchy teraz to też głupota, bo są drogie, a z roku na rok rośniesz w górę...

Patrzę właśnie na ogary... 2500 zł... Serio? Jakiś nowy który w marcu wychodzi... Nie wiem, gdzie dostanę tego ogara? Nie ma go na allegro (albo ja ślepy..)
FeLip
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/2/2014, 18:59
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Boshi » 22/2/2014, 20:09

Dorośnij.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê