Zobacz wÄ…tek - Husqvarna wre 125
NAS Analytics TAG

Husqvarna wre 125

Enduro, Cross
_________

Husqvarna wre 125

Postprzez quintin312 » 18/2/2014, 16:20

Witam
Mam pytanie odnośnie sprzęgła w mojej husce dopiero co ją kupiłem i pierwszy raz mam styczność z motorem ;) a mianowicie gdy motor mam zgaszony i wbije mu bieg to na zaciśniętym sprzęgle kolo dalej blokuje. Siedzę na necie od paru tyg i czytam co jest przyczyna i jak to naprawić i pewnego dnia zszedłem odpaliłem go i sprzęgło działało normalnie, po jeździe to samo ;) Więc pytam się was może ktoś ma husqvarne i kiedyś to robił i mógłby mi parę przydatnych wskazówek dać co gdzie i jak :) Mile widziane jakieś schematy jak powinno wyglądać działające sprzęgło. A i czy aby naprawić sprzęgło musowo rozebrać cały motor ?
quintin312
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/2/2014, 16:09


Postprzez mati22252 » 18/2/2014, 20:47

Wygląda na sklejone tarcze sprzęgła. Jak teraz już się tak nie dzieje to najprawdopodobniej sporo stała wcześniej. Jak wraca to to można rozdzielić je mechanicznie i wymienić olej.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań


Postprzez henio12323 » 19/2/2014, 11:34

jak długo stał, albo ma słaby olej to tak sie dzieje

wymien olej w pierwszej kolejnosci i pojeździj troche, jak to nic nie pomoze to mozna sciągnąc sprzegło ( schematów szukaj w necie ale to prosta operacja, odkręcasz pokrywe sprzegła, i talerz dociskający sprzegło ogólnie kilkanascie małych srubek ) tarcze mozna przemyc w jakims zmywaczu i wymoczyc w lepszym oleju. ale sama jazda na odpowiednim oleju powinna sprawe załatwic...a i sprzegło na zimnym silniku moze tak pracować bo to normalne,, ja na zimnym silniku swojego bym pewnie nie przepchnął na biegi i sprzegle,
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê