Zobacz wÄ…tek - Zakup drugiego motocykla, Suzuki <3
NAS Analytics TAG

Zakup drugiego motocykla, Suzuki <3

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Zakup drugiego motocykla, Suzuki <3

Postprzez KRZAK » 14/2/2014, 20:27

Witam,

Obecnie jestem posiadaczem niesamowitego SV650S, mam go dopiero od sezonu. Wczesniej jezdzilem tylko na jakis niskopojemnosciowych motocyklach. Kocham SV za jego dynamike i zwrotnosc ale jednak jest to bardzo stara maszyna bo 1999 rok. Chcialbym w te lato wyruszyc na pare dluzszych tras ale takze nauczyc sie wielu nowych umiejetnosci, pojezdzic na torach, rozwinac sie w kwestii motocykli. Planuje zakup nowego motocyklu (z salonu), mam zamiar go wziac na miesieczne raty bo oczywiscie mnie nie stac na wylozenie gotowki.

Suzuki ma niesamowite oferty a jako ze zostalem fanem tej marki postanowilem znow sie zdecydowac na to samo!

Moje pytanie brzmi czy z takim malym doswiadczeniem to dobry pomysl kupowac nowy motocykl? A druga sprawa to taka ze nie umiem sie zdecydowac.. SV650S to taki pol-naked, pol-owiewki, wszystko w nim jest w polowie co sprawia ze nie wiem na czym bedzie mi lepiej :) Wybrac GSX-R600? Scigacz pelna geba, z zatrwazajaca mala wage czy moge klasycznego gsx650f z absem? 240kg masy, przystosowany do dalszych podrozy ale znow tragedia w miescie a poruszam sie codziennie nim do pracy. Doradzcie mi cos jako ludzie z duzo wiekszym doswiadczeniem. Chce zeby ten zakup byl przemyslany i zeby motocykl sprawial mi radosc, bo bedzie mi sluzyl 2-3 lata ;)

Pozdrawiam, Artur
KRZAK
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14/2/2014, 20:19
Lokalizacja: Zabrze, Manchester


Postprzez leff » 14/2/2014, 22:00

nie wiem skad twierdzenie, ze gsxf to tragedia w miescie ....
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez sewii » 14/2/2014, 22:46

Leff, wypasem to tez nie jest..
NS1 -> RS125 -> Monster 800 -> Hornet 600-> CBR600RR pc37
sewii
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 29/12/2012, 16:50
Lokalizacja: WPY//KRK

Postprzez Glenroy » 14/2/2014, 23:32

A jakiś VFR albo Z1000SX? :). Nie ma co zamykać się tylko na ofercie jednego producenta, mając do wyboru dość pokaźną konkurencję :D.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez leff » 14/2/2014, 23:43

lepszy w miescie gsxf niz supersport z promieniem skretu jak autobus
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez KRZAK » 15/2/2014, 13:08

Wlasciwie to nigdy nie jezdzilem na gsxr600 wiec nie wiem jaki ma promien skretu, to tylko takie luzne przemyslenia, dlatego pytam tutaj! Jednak mialem okazje siedziec na bandicie i wydawal mi sie mega ociezaly i zbyt powolny w stosunku do wagi.

@Glenroy - nie zamykam sie na innych producentow TYLKO ze wzgledu na pozytywne doswiadczenia z Suzuki, to bylaby niezla ignorancja ;) Wybralem Suzuki ze wzgledu na oferty jakie na dany moment sa w pobliskich salonach. Wymienione przezemnie modele maja nawet do 15% zbite ceny ze wzgledu na jakies sezonowe oferty i combo packi z jakimis akcesoriami. Gdybym mial wiekszy kapital napewno rozgladalbym sie za wszystkim ale obecnie Suzuki jest nie do przebicia pod wzgledem cenowym. Dlatego jednak zdania nie zmienie, kwestia teraz tylko konkretnego modelu. Jutro badz w nastepna niedziele jade sie rozejrzec jak to wyglada na zywo. Myslalem takze o zwyczajnie nowej wersji SV650 czy GSR750 ABS ale to jednak juz troszke inna kategoria. Jestem jeszcze "nieuksztaltowanym" motocyklista i mysle ze od tego wyboru moze zalezec moja dalsza droga :)

Licze na doswiadczenia kogos kto jest posiadaczem albo mial do czynienia z tymi modelami bo jak widac ja wiem niewiele, a decyzje musze podjac w najblizszym czasie, super oferty nie trwaja wiecznie, sezon sie zbliza!
KRZAK
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14/2/2014, 20:19
Lokalizacja: Zabrze, Manchester

Postprzez Corr » 15/2/2014, 17:23

Ja bym na Twoim miejscu zatrzymał svke do czasu aż będziesz wiedział do czego chcesz moto, w przyszłym roku też będą promocje, Wybierz się na tor i w jakąś dalszą trasę i wtedy dopiero decyduj :P ja bym kupił gixxa bo lubię polatać na torze ale Tobie przecież może bardziej podchodzić turystyka.
A jeżeli koniecznie musi być teraz to bierzesz obu kandydatów na jazdę próbną i kupujesz ten który zrobił lepsze pierwsze wrażenie :D
Er 5 -> ZX6-R
Corr
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 29/3/2012, 16:46

Postprzez mirekm71 » 16/2/2014, 15:52

Nowy motocykl w dodatku na raty chcesz zabrac na tor o_O Pojezdzij jeszcze starym. Gsxr do turystyki ;-) dobre. Najlepszy dla Ciebie dl650 ale jeszcze nie pora.
Avatar użytkownika
mirekm71
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 7/6/2010, 23:55
Lokalizacja: Brzeg



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości




na górê