Zobacz wątek - Czy coś się zmieniło??? R6 A2?
NAS Analytics TAG

Czy coś się zmieniło??? R6 A2?

Przepisy, prawo
_________

Czy coś się zmieniło??? R6 A2?

Postprzez Johnnson » 8/2/2014, 22:16

Witam jestem nowy na forum.
Czytałem już kiedyś poleciało pytanie czy da się R6 na A2 jeździć ?

Powiem tak jeżdżę od 4 lat i jeździłem już na wielu różnych motocyklach i doszedłem do wniosku że R6 byłaby wystarczająca dla mnie. (zmieniałbym tylko rocznik na nowszy) bo litr dla mnie to za dużo. miałem wypadków kilka najszybszy przy 150 i nikomu nie życzę , nawet w dobrym kombinezonie.

Proszę nie zjedźcie mnie z początku że 18 latek że na A2 600 itd.....

A2 tak czy siak robię , głównie chodzi o pytanie czy da się jakkolwiek zrobić myka żeby na A2 R6 jeździć jakoś przyblokować , osobiście 250 to dla mnie za mało proszę o jakieś informacje czy da się cokolwiek zrobić.

Jestem szczęśliwym posiadaczem R125 od 2 lat. (Sprzedaje!)
Nie nie wstawię zdjęcia tylnej opony dla ciekawskich (ponieważ tak owej obecnie nie posiadam ;) wyrzucona i moto czeka w szopie na nową bo stara zaczęła parcieć)
Kochasz-Walcz!
Johnnson
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/2/2014, 22:02
Lokalizacja: Piaseczno-Lesznowola


Postprzez leff » 8/2/2014, 22:20

R6 wypuszczona na pelnej mocy moze zostac stlumiona, nic nie stoi na przeszkodzie ale powozic tym na A2 nie mozesz
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez Johnnson » 8/2/2014, 22:27

A z Ciekawości ile kosztuje mandat na R6 z kat.A2 ?

Powiem tak szybko tym jeździć nie będę , potrzebuje tylko tyle żeby tira na drodze szybkiego ruchu wyprzedzić.

Nie widzę sensu kupowania 250ątek , raz że kosztują tyle co dobre 600set.......
No i osobiście jestem zakochany w R6 z 2007..... Chciałbym już na stałe no sam wiesz leff....
Kochasz-Walcz!
Johnnson
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/2/2014, 22:02
Lokalizacja: Piaseczno-Lesznowola

Postprzez leff » 8/2/2014, 22:34

brak kategorii 300 PLN ale jak cos sie stanie to ubezpiecznie OC nie dziala ......... i nie ludz sie, bedziesz odkrecal

mozesz kupic sobie np ninje 300, ktora jest calkiem fajnym moto albo poszukac czegos czym mozna powozic po stlumieniu (max 70kW)

przeczytales regulamin tego forum? zapoznaj sie z nim zanim zaczniesz zadawac takie pytania
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Johnnson » 8/2/2014, 22:40

Przeczytam zaraz regulamin. ;)

Nie nie odkręcałbym, i jestem tego pewien...

Leff jeszcze pytanie co do tego blokowania i będziesz mógł zamknąć spokojnie temat.... Jak przyblokować jaki koszt , jakiś zaufany pkt ???
Kochasz-Walcz!
Johnnson
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/2/2014, 22:02
Lokalizacja: Piaseczno-Lesznowola

Postprzez leff » 8/2/2014, 22:46

zalezy od Twojego WK, mnie z opinia rzeczoznawcy przyblokowanie GPZ500 dla syna kosztowalo 1000 zł ale poszukaj na forum, sa opisy duzo tanszych sposobow.
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Johnnson » 8/2/2014, 22:49

Dziękuję ogromnie Leff za wyjaśnienia.

Jeszcze małe pytanie bo słyszałem że w tym albo przyszłym roku mają wrócić kategorie jak z 2012... to prawda ?
Kochasz-Walcz!
Johnnson
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/2/2014, 22:02
Lokalizacja: Piaseczno-Lesznowola

Postprzez leff » 8/2/2014, 22:52

pierwsze slysze
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez gumis » 9/2/2014, 00:43

Johnnson napisał(a):
Nie nie odkręcałbym, i jestem tego pewien...




hahah dobre, mieć R6 i na pewno nie odkręcać :D nie wiem czy okłamujesz siebie czy nas?


Johnnson napisał(a):Jeszcze małe pytanie bo słyszałem że w tym albo przyszłym roku mają wrócić kategorie jak z 2012... to prawda ?


Bzdura, tak mówią ci, którzy na dzisiejszych przepisach nie zdają i chcą jakoś się wytłumaczyć w dodatku dają sobie złudne nadzieje, że niedługo wrócą stare dobre czasy gdzie wystarczyło przerobić trochę testów żeby zdać. Tak se ne da. Poczytaj kodeks ruchu drogowego to zdasz śpiewająco.
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez SkoQ » 9/2/2014, 09:47

Nie trafił się jeszcze taki, a przynajmniej najstarsi górale nie pamiętają gościa który na sportowej 600 by nie odkręcał, to mit i kłamstwo do tego bardzo bezczelne. Kategorie z 2012 nie wrócą, na R6 jeździć nie możesz, i w razie kiedy dostaniesz mandat to jest jeszcze super sprawa, gorzej jak walniesz w kogoś kto później dostanie grupę inwalidzką, ubezpieczenie nie działa, zgaduj kto mu będzie płacić rentę do końca życia ;) R6 Ci się podoba, jarasz się nią, i wciśniesz Nam każdą głupotę żebyśmy Cię poklepali po plechach powiedzieli spokojnie ogarniesz, a prawkiem się nie przejmuj. Ale tak nie będzie.

Leff nie poznałem Cię, fajny avatar :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez jasnoksieznik » 11/2/2014, 01:20

@SkoQ - daj mi takie moto, to nie bede odkrecal :D Serio mowie, nie bede! Co najmniej do kwietnia!
A na serio - moze jestem porypany, ale nie odkrecam. Do 170km/h dobilem raz, na trzypasmowej, w miare pustej autostradzie. Nawet nie wiem, jakiego koloru jest lampka od odcinki.

@Johnnson: Jesli koniecznie chcesz miec A2 bez limitu dlawienia do polowy mocy, zrob prawo jazdy w Niemczech - tam wolno z A2 jezdzic na kazdym moto, jesli jest zdlawione. Ceny zaczynaja sie gdzies od 1000EUR.
Poza tym, zadaj sobie pytanie - jesli nie bedziesz odwijal, to po co Ci takie moto?

Wspolczesna 250tka nie bedzie miala problemu z wyprzedzeniem tira, jesli bedziesz mial wystarczajaco duzo miejsca do wykonania manewru. Jesli nie ma miejsca, mozna poczekac. Im wolniej jedziesz, tym dluzej Cie widza.

Chyba, ze masz 195cm wzrostu, wtedy nie polecam sportowej 250tki, ktora wolno Ci jezdzic na A2.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez SkoQ » 11/2/2014, 10:05

jasnoksiężnik, a na czym jeździsz ? :D Przeczuwam jakiegoś turystyka skoro tak do mnie mówisz :P
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez skullrs » 11/2/2014, 20:09

Typowe ścigacze "600" nie nadają się na A2. Osobiście w tym tygodniu zadzwonię do wk, dowiem się, jak jest ze zmiana mocy w dowodzie. Mam na oku bandita k6, mam 188 wzrostu. Głupie jest, jak ktoś komuś na sile wciska gs, 250, er5 itd. Wszystko zależy od doświadczenia, zdawałem z kolesiem (około 30), najechał na linie na 8 (powiedział mi - egzaminator przymknął oko), ale na drugim zadaniu już go oblał... Nie wolno oceniać nikogo po wieku, 18 może mieć sporo więcej doświadczenia od nie jednego 24-40 latka.. Wszystko zależy od pasji...
skullrs
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4/10/2013, 19:20

R6 na A2

Postprzez Abraham » 29/4/2014, 18:22

Ktoś wspomniał w temacie że zależy to od WK. Ja osobiście zadzwoniłem do Wydziału komunikacji i zaczerpnąłem informacji. Pani która odebrała, po moich zapytaniach była troszeczku zmieszana.. Ale ŻADNEGO problemu niema z rejestrowanie R6. Potrzebne papiery no to takie jak do normalnej rejestracji. Ja tam jeszcze dorzuciłem certyfikat że motocykl został odpowiednio zablokowany w serwisie. Koszt zablokowania mojej R6 wyniósł 600 zł.
Co na to policja? hmm.. sprawdzą papiery (dobrze wozić przy sobie certyfikat blokady)
jest jedno ale.. pewnie po dłuższym czasie znudzi ci się 48 koni..odblokujesz. I od tego dnia wsiadając na swoją odblokowana bestie musisz w 100% MYŚLEĆ!!!! Jeśli dojdzie do wypadku( nie koniecznie z twojej winy) Ktoś na pewno będzie chciał sprawdzić twoją blokadę.. Której nie będzie. Wtedy twoje a2 będzie nieważne. A resztę sprawy nie muszę rozwijać.
Życzę powodzenia! Pozdrawiam !
Abraham
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16/8/2013, 18:31

Postprzez Marsjanin » 29/4/2014, 18:30

Zarejestrować można wszystko, ale jakim cudem zdławiłeś R6, żeby łapała się na A2? :roll:
Abraham napisał(a):ale.. pewnie po dłuższym czasie znudzi ci się 48 koni..odblokujesz. I od tego dnia wsiadając na swoją odblokowana bestie musisz w 100% MYŚLEĆ!!!!

A blokowanie zwalnia z myślenia w 100%?
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Fugu » 29/4/2014, 19:14

Tylko ze niemieckie prawo nie upoqaznia do jazdy w pl z R6 przyblokowanym do 35kW. Nawet niemca.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: R6 na A2

Postprzez leff » 29/4/2014, 19:21

Abraham napisał(a):Ktoś wspomniał w temacie że zależy to od WK. Ja osobiście zadzwoniłem do Wydziału komunikacji i zaczerpnąłem informacji. Pani która odebrała, po moich zapytaniach była troszeczku zmieszana.. Ale ŻADNEGO problemu niema z rejestrowanie R6. Potrzebne papiery no to takie jak do normalnej rejestracji. Ja tam jeszcze dorzuciłem certyfikat że motocykl został odpowiednio zablokowany w serwisie. Koszt zablokowania mojej R6 wyniósł 600 zł.
Co na to policja? hmm.. sprawdzą papiery (dobrze wozić przy sobie certyfikat blokady)
jest jedno ale.. pewnie po dłuższym czasie znudzi ci się 48 koni..odblokujesz. I od tego dnia wsiadając na swoją odblokowana bestie musisz w 100% MYŚLEĆ!!!! Jeśli dojdzie do wypadku( nie koniecznie z twojej winy) Ktoś na pewno będzie chciał sprawdzić twoją blokadę.. Której nie będzie. Wtedy twoje a2 będzie nieważne. A resztę sprawy nie muszę rozwijać.
Życzę powodzenia! Pozdrawiam !



a policja wladuje Ci 300 za brak kategorii .... zablokowac sobie mozesz co chcesz i jak chcesz, WK ma to gdzies bo to nie ich sprawa ale nie mozesz tym powozic na A2

motocykla sie nie rejestruje na kategorie prawa jazdy, co za bzdurne myslenie
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez maniutek1996 » 29/4/2014, 21:13

Siemanko, a czy ktoś z forumowiczów blokował bandita 600/400, bądź monstera 600? (swoją drogą, szkoda, że ma o kilka koni za dużo). Jeżeli tak, to ile was to wyniosło, wraz z blokadami, hamownią i nowym dowodem?
W końcu mijają 2 lata, robisz A i wtedy ile kosztowało by odblokowanie? (wtedy można pominąć chyba wymianę dowodu)
Pozdro.
Avatar użytkownika
maniutek1996
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 25/7/2013, 14:25

Postprzez baccari18 » 30/4/2014, 16:32

Stlumic mozna do 48 KM , ALE stosunek masy do wagi ,czy tam wagi do masy nie wiem jak to tam jest , nie bedzie sie zgadzal .poniewaz nie moze przekroczyc 0.2 bojadze. Jak chcesz sie dokladnie dowiedziec to zajrzysz w przepisy co do kategorii konkretnej. Czyli i tak na tym prawku bys takim nie mogl jezdzic :)
..
baccari18
Świeżak
 
Posty: 199
Dołączył(a): 14/9/2013, 09:58

Postprzez baccari18 » 30/4/2014, 16:34

Podobny koszt stlumienia kosztuje ok. 1000 zl , jak sie wszystko zliczy. Koles od prawka mi mowil ale nie wnikalem juz czy to prawda bo zrezygnowalem z tego wyboru ,aby tlumic moto. a potem go odblokowywac.


ale wiesz, ze za nieuzywanie opcji edytuj nalezy sie warn? masz czas do jutra zeby polaczyc te posty - leff
..
baccari18
Świeżak
 
Posty: 199
Dołączył(a): 14/9/2013, 09:58

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê
cron