Zobacz wÄ…tek - Problem z kaskiem
NAS Analytics TAG

Problem z kaskiem

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Problem z kaskiem

Postprzez lookask » 4/2/2014, 20:39

Panowie mam wielki problem przyszedł czas na zmianę garnka obecnie jeżdżę w Cabergu V2R z blendą, używam jej na okrągło, tzn do około 150 km/h jeżdżę tylko z opuszczoną blendą( uwielbiam jak mi wieje) szybkę opuszczam, a w zasadzie sama się zamyka powyżej tej prędkości. Na kask mam do wydanie maksymalne 2tys zł nie wiem na jaki się zdecydować ponieważ nie wiem czy wentylacja po zamknięciu szybki w nowym kasku będzie choć trochę podobna do jazdy z sama blendą. Kaski jakie mnie interesują to shoei xr-1100 hjc r-pha 10 plus arai aces II i chaser V. Hałas w kasku mi nie przeszkadza. Ma ktoś porównanie tych kasków.?
lookask
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 14/10/2009, 12:30
Lokalizacja: Oświęcim


Postprzez leff » 4/2/2014, 22:35

w zadnym nie bedziesz mial takiego przeciagu jak z podniesiona szyba .... swoja droga ciekawe jak boli kamien przyjety na twarz przy 150 km/h
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez Vergon » 5/2/2014, 00:17

Tak jak leff pisze nie ma opcji żeby tak wiało z zamkniętą szybą.
Jak znajomy złapał pszczołę do kasku to ściągał go w locie :lol:
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Miczab » 5/2/2014, 13:03

O stary... Próbowałem tak kiedyś, nie podwiewa Ci robaków pod blendę?

Jeżdżę w R-PHA 10 i wentylacja jest na bardzo wysokim poziomie, ale takich podmuchów jak z samą blendą się nie spodziewaj. Możesz ew. zastanowić się nad R-PHA MAX, szczękowy z blendą. Ale będzie sporo cięższy od standardowego kasku sportowego za podobną kasę.

Jakbyś chciał kupić HJC w dobrej cenie, zapraszam na PW. :)
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez lookask » 5/2/2014, 19:30

Raz za czas zawsze coś wpadnie(małe muszki nie przeszkadzają najgorzej jak wpadnie jakaś większa wtedy postój i chusteczka idzie w ruch) osę też przeżyłem w moim przypadku wpadła tylko połówka reszta została na blendzie. A powiedzcie mi który z nich będzie miał najwydajniejsza wentylacje( ewentualnie jakis inny ale do 2 tys), nie wiem tez czy w przypadku shoei i arai więcej ne płaci się tylko za renomę. Chce kask o sportowym wygladzie, żeby był w miare lekki, maj zajeb**** wentylacje i nie wiem czy rezygnować z blendy. Zastanawiam się nad nowym HJC RPHA st tylko jeszcze nigdzie go nie ma.
lookask
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 14/10/2009, 12:30
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez malomi » 5/2/2014, 19:35

to może RPHA 10 plus
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez leff » 5/2/2014, 21:01

szukaj kaskow stricte torowych, maja najlepsza wentylacje np XSprit II ale 2 kpln to za malo na taki garnek shoei a i tak nie licz na mega/super/hiper/electro/shock wentylacje
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez wojtoon » 8/2/2014, 16:32

Moment moment. A możesz nam powiedzieć czym ty się poruszasz skoro jeździsz z otwartym ryjem (jak mawia mój kumpel). Z tego co piszesz to chyba kosiarką bo ja osobiście nie odważyłbym się zbliżyć do 80km/h bez szyby. Primo, oczodoły zostają wepchnięte w krtań. Secundo, momentalnie paszczękę obija ci 26tys. sztuk robactwa, kamieni, piachu, liści i innego szmelcu. Tertio, jeśli opanujesz powieki to na bank twoje gałki oczne zaczną przypominać Saharę albo odwrotnie - zaczniesz beczeć jak pi***a. Pomijam takie rzeczy jak opór aerodynamiczny który wykręca ryja o 180 stopni przez plecy. I niech mi nikt nie mówi że blenda ratuje dupsko. Gunwo prawda - kieruje tylko strumień powietrza tak żeby idealnie zawadzić twoje powieki za czoło.

Chcesz mieć wentylacje - kup nocnik. Znaczy się otwarty kask. Moto-akcesoria wyprzedają coś o nazwie shiro za bezcen, więc starczy na piwo jeszcze. A jak jeszcze za słaba wentylacja to zostaje tylko zmoczyć szmatę w zimnej wodzie i położyć na glacę przed założeniem kasku. Może pomoże.

A na poważnie to każdy kask powyżej 1,5 klocka MA wentylacje. Nie wiem co trzeba wsadzić pod pokrywkę żeby się czerep zapocił. Zwłaszcza powyżej setki. Jeśli nie przeszkadza ci hałas a lubisz muchy na zębach to jedynym sensownym rozwiązaniem jest FS-10 (jeśli gdzieś taki jeszcze dostaniesz)
z750
wojtoon
Świeżak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2/9/2012, 12:38

Postprzez lookask » 8/2/2014, 19:12

ha ha obecnie jeżdżę 600 rr z 2008 wcześniej miałem cbr f-sporta i w sumie zrobiłem może 7 tys kilometrów w obecnym kasku. Chyba nie miałeś nigdy kasku z blenda jak sie ją opuści to cały strumień powierza idzie na policzki i część nosa nie wiem gdzie ty jeździsz ale chyba w terenie skoro tyle kamieni, piachu i liści wpada ci do kasku. A co mojego kasku jak by mi szybka sama nie zamykała przy 160 to podejrzewam że przy 180 dałoby się jeździć z sama blendą.

Chyba zbieram na x-spirit II albo na arai rx-7 gp sprzedawca w sklepie powiedział mi że nie ma co porównywać r-pha 10 plus do x-spirit-a II
lookask
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 14/10/2009, 12:30
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez nerd » 18/2/2014, 03:37

leff napisał(a):w zadnym nie bedziesz mial takiego przeciagu jak z podniesiona szyba .... swoja droga ciekawe jak boli kamien przyjety na twarz przy 150 km/h

Pomyśl o owadzie chociażby. Ponadto najgorzej jak coś wleci w oczy. Po tym jak raz mi dmuchnęło piachem po oczach nie jeżdżę z otwartą szybką.

lookask- skoro już wiesz co masz kupić to po co się pytasz? Skoro my jesteśmy tacy głupi to usuń konto i sobie nie zaprzątaj głowy.
SwojÄ… drogÄ… dobrym rozwiÄ…zaniem jest shark race-r pro, ale co ja tam wiem...
nerd
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18/2/2014, 02:40

Postprzez SkoQ » 18/2/2014, 09:32

http://allegro.pl/kask-helm-orzeszek-sk ... 54995.html

Myślę, że z tej wentylacji byłbyś najbardziej zadowolony.

A tak na poważnie, nie bardzo rozumiem po co Ci wiatr który ściąga skórę z twarzy ;)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez lookask » 19/2/2014, 17:56

Nie wiem Panowie kto tu jest nienormalny ale chyba nie ja. Widzicie różnice
Z blendÄ…
http://www.motohybrid.pl/public/products/4994.jpg

http://image.ceneo.pl/data/products/256 ... zenith.jpg
I bez
http://img18.tablica.pl/images_tablicap ... lowice.jpg

Nie jechaliście chyba nigdy w kasku z blenda, jakie muchy w oczach, jakie ściąganie skóry z głowy jak nie wiecie to się nawet nie wypowiadajcie jazda bez szybki a jazda z blendą to jakby porównywać słonia afrykańskiego do słonia morskiego( nie wiem czy dobre porównanie) ale jedno i drugie nie ma z sobą prawie nic wspólnego.

Kask już zakupiony X-spirit II kallio będę miał go w środę wyszedł mnie 1900zł zobaczymy na tą wentylację.

A podrzucanie i proponowane ofert kasków które według mnie nie nadają się nawet na rower jest bez sensu, tak samo jak pisanie idiotycznych postów ich dotyczących.

Pozdro, napisze co i jak z tym x-spirit-em jak zrobiÄ™ trochÄ™ km.
lookask
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 14/10/2009, 12:30
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez krzall » 19/2/2014, 20:28

No i się oberwało za żarty z Kolegi ;). Ma rację co do jednego - tym cabergiem da się śmigać z blendą i uniesioną przyłbicą. Mi akurat powyże setki chyba nie wpadło do głowy ale da się :). Rzeczywiście jest fajnie - szczególnie jak latem upał to jest przyjemnie. Ryzyko kamieni i robactwa jest zawsze... Ale rozsądek podpowiada - zamykać szybę. To tyle. Pozdrawiam
Wszystko jest trudne... nim, stanie siÄ™ proste ;)
FZS 1000
Avatar użytkownika
krzall
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 19/1/2013, 21:43

Postprzez jasnoksieznik » 20/2/2014, 11:00

W moim tanim HJC tez jezdze z sama blenda, ale tylko czasem, po miescie. Fajna sprawa.

Ponizej 7°C, przy 50-60km/h robi sie nieprzyjemnie od wiatru i chlodu.

Przy wiekszych predkosciach, gdy jest cieplo - do jakis 80km/h jest ok, potem wiatr robi swoje - oczy lzawia, mrugaja: ogolnie stroboskop we mgle zamiast widocznosci.

W trasie (predkosc przelotowa ok. 110km/h) co 500-1000km cos mi stuka o kask - kamyczek, wiekszy owad itp. Czasem stuknie i o wizjer - dlatego nie ufam blendzie, ktora jest slaba bariera mechaniczna.

EDIT: Moze lepiej jakis offroadowy kask+gogle? Z tym, ze nie wiem, jak z bezpieczenstwem/glosnoscia pow. 100km/h
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez SkoQ » 20/2/2014, 13:46

Kolego, skoro jazda z samą blendą jest taka dla Ciebie idealna, to moje pytanie brzmi, na cholerę to zmieniać ? Kup sobie lepszy kask, z blendą i po problemie. Nie bardzo wiem po co pytasz skoro sam wiesz jak jest najlepiej ?

ten kask ktory wrzuciłem to było dla żartu nie spinaj tak :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 0 gości




na górê