Zobacz wÄ…tek - Jaki elegancki i dynamiczny samochod dla rodziny?
NAS Analytics TAG

Jaki elegancki i dynamiczny samochod dla rodziny?

O wszystkim
_________

Jakie rodzinne auto warto kupic?

Skoda Superb
10
40%
Opel Insignia
8
32%
Nissan Qashqai
3
12%
inne
4
16%
 
Liczba głosów : 25

Jaki elegancki i dynamiczny samochod dla rodziny?

Postprzez xchaotic » 3/2/2014, 21:41

Jeden motor sprzedany, drugi na razie sie kurzy i czeka na remont - poki corodzina przede wszystkim, wiec moj pierwszy post idzie do hydeparku:
Chce w 2014 kupic auto dla 4 osob: ja, zona i 2 dzieci.
Raczej nigdzie daleko nie jezdzimy, glownie na zakupy, podwozka do szkoly/przedszkola, wiec auto nie musi byc duze, ale tez w sumie nic nie szkodzi, jesli wszsytkim bedzie wygodnie.
Auto glownie dla rodziny, tak wiec ma byc elegancko i wygodnie, a dla mojej przyjemnosci chcialbym mocny silnik i naped 4x4.
Mimo, ze to duzy koszt, powaznie rozwazam zakup auta nowego, zeby uniknac problemow ze skladakami. Zamierzam o samochod dbac, bedzie trzymany w garazu i bedziemy go pewnie miec mam nadzieje dlugo takze wydaje mi sie to sensowna opcja...
Poki chyba najbardziej podoba mi sie Skoda Superb w wersji 4x4, 3.6L lub 2.0 diesel (chociaz z tym dieslem to same problemy podobno) i ciekaw jestem co byscie polecali jako alternatywe dla takiego auta?
Rozwazam tez jakas wersje Nissana Qashqai lub inne japonskie auto.
Auta niemieckie: Audi, BMW i VW sa dla mnie za drogie, a uzywanego raczej nie chce.
Nie zalezy mi na marce, lecz na niezawodnosci i dobrym stosunku jakosci do ceny, wiec w gre wchodzi takze Opel Insignia.
Co byscie wybrali, jakie propozycje i dlaczego?
Czy warto inwestowac w bogaty pakiet wyposazenia?
xchaotic
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3/2/2014, 21:27


Re: Jaki elegancki i dynamiczny samochod dla rodziny?

Postprzez Walenty » 3/2/2014, 22:29

xchaotic napisał(a):Co byscie wybrali, jakie propozycje i dlaczego?


Przy tych założeniach - śkodę superb. Wydaje się fajnym, dużym wygodnym autkiem.
Na pewno odrzuciłbym qasqaia (czy jak się to pisze?) i tego rodzaju wytwory.

Czy warto inwestowac w bogaty pakiet wyposazenia?


Jasne, że tak. Kwestia portfela.
Bajery cieszÄ….
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL


Postprzez Sykopson » 3/2/2014, 22:58

Z tych ja bym wziął Superb'a. Jest elegancki, dobrze wykończony i zrobiony przez Niemców w zasadzie. Silnik 3.6 na pewno będzie cieszył, możesz się pokusić o fabryczne LPG, z tego co wiem Skoda oferuje coś takiego, jeśli zależy Ci też troszkę na eklogii.

Możesz jeszcze rozważyć jeśli chodzi o 4x4 Subaru Legacy na przykład, chyba nie jest droższe od Skody, a są to świetne i chwalone auta, jedynie jakość wykończenia może czasem rozczarowywać, ale w Legacy nie jest tak źle :wink:
Ewentualnie bardzo fajnym i bezawaryjnym autkiem jest Toyotka Avensis, mama ma już drugą. Pierwsza była z 2009 roku i miała ją do zeszłego, od zeszłego jeździ nowszą, czyli w zasadzie tą samą tylko po FL. Jak na japońca bardzo dobrze wykończona. Niestety Avensis nie ma 4x4, więc w takim razie mógłbyś ewentualnie rozważyć RAV4.
VW Passat 4motion też daje radę, ale chyba lepiej wziąć Superb'a od niego.
Insignia ponoć świetne auto, z dawnego Opla mało co zostało i rzeczywiście wygląda teraz na porządne niemieckie auto, ludzie sobie chwalą, bardzo mi się podoba w środku i na zewnątrz, ale więcej Ci o niej nie napiszę bo więcej nie wiem za bardzo :wink:
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez asq_rex » 3/2/2014, 23:23

Nowe bym nie brał ;)
Wybrał bym inne np XF-a ;)
asq_rex
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31/3/2012, 22:44

Postprzez rosiboj » 3/2/2014, 23:54

Tylko ile ten XF kosztuje w rozsadnej konfiguracji ... Pozatym ma maly bagaznik- moze wejdzie maly wozek i to tyle, o wiele mniej miejsca z tylu niz szkoda i eksploatacja ... gumki na 20 calowe kola do najtanszych nie naleza. XF jest fajny jak jestes kawalerem , ewentualnie umawiasz sie z jakas panna na wakacje, w rodzinie nie zdaje egzaminu. Dlugie tylne dzwi to koszmar przy wkladaniu i wyciaganiu dzieci z fotelika na parkingu po IKEA. Smiem twierdzic, ze jest to wrecz niemozliwe.
Ja tez polecam szkode. Moze tylka nie urywa ale za pieniadze ktore sie placi ma najwiecej do zaoferowania. Jest to bardzo dobre auto, niedoceniane przez ludzi nie znajacych tematu. Legacy, Avensis ... zdaly by egzanim jesli obecny model wyszedlby 10 lat temu. RAV ... taki samochodzic dla kosmetycznek , ani to terenowka, ani powazne auto.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez xchaotic » 4/2/2014, 00:46

Ciekawe ze jak ktos odpisze to raczej Superb, ale w glosowaniu wygrywa Insignia.
To 4x4 to bardziej taka moja zachcianka bo do asfaltu mam raptem 500 metrow, ale skoro jest taka opcja to w sumie czemu nie?
Mam podobne zdanie co do Jaguara - na pewno sie prezentuje elegancko, ale z praktycznoscia i latwa eksploatacja moze byc gorzej.
Mysle jeszcze nad jakims mniejszym autkiem - na wakacje raczej nie bedziemy nim jezdzic i troche nam niepotrzebne auto az tak duze. Poki co Superb nadal na prowadzeniu, mimo gabarytow....
xchaotic
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3/2/2014, 21:27

Postprzez power_bit » 4/2/2014, 00:52

Zarejestrowałeś się na forum motocyklowym, by zapytać o samochód?
Wiem, że to HP i można gadać o wszystkim, ale znalazł byś forum bardziej zbliżone Twojemu zagadnieniu.
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez xchaotic » 4/2/2014, 01:23

power_bit napisał(a):Zarejestrowałeś się na forum motocyklowym, by zapytać o samochód?
Wiem, że to HP i można gadać o wszystkim, ale znalazł byś forum bardziej zbliżone Twojemu zagadnieniu.


Na forach typowo samochodowych to niestety siedza jakies wujki i narzekaja na silnik 4.2TFSI a potem wsiada do Tico i wio do kosciola wiec od nich porady nie chce.
Tutaj przynajmniej czesc osob znam, niektorych nawet osobiscie i wydaje mi ze poki lepiej rozumieja o co mi chodzi w aucie rodzinnym: ma sie dobrze prezentowac przed Biedronka, a pod maska ma byc cos na wspomnienie mlodych lat :D
xchaotic
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3/2/2014, 21:27

Postprzez miki1406 » 4/2/2014, 08:42

Mój typ - Insignia
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Karol20 » 4/2/2014, 08:57

Kolegi kolega (wiem wiem ...) pracuje w serwisie - Insygnia przyjezdza tylko na zmiane oleju.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Re: Jaki elegancki i dynamiczny samochod dla rodziny?

Postprzez madcap » 4/2/2014, 09:23

xchaotic napisał(a):(...)Raczej nigdzie daleko nie jezdzimy, glownie na zakupy, podwozka do szkoly/przedszkola, wiec auto nie musi byc duze, ale tez w sumie nic nie szkodzi, jesli wszsytkim bedzie wygodnie.
Auto glownie dla rodziny, tak wiec ma byc elegancko i wygodnie, a dla mojej przyjemnosci chcialbym mocny silnik i naped 4x4.
(...)Poki chyba najbardziej podoba mi sie Skoda Superb w wersji 4x4, 3.6L lub 2.0 diesel (chociaz z tym dieslem to same problemy podobno) i ciekaw jestem co byscie polecali jako alternatywe dla takiego auta?
Rozwazam tez jakas wersje Nissana Qashqai lub inne japonskie auto.
Auta niemieckie: Audi, BMW i VW sa dla mnie za drogie, a uzywanego raczej nie chce.(...)



ja poszedłbym kompletnie w drugą stronę i rozważył chevroleta. zwłaszcza malibu w wersji LTZ. jedynie czego nie bedziesz miał to 4x4. ta wersja ma już wystarczająco mocne silniki.
wiem, że znajdą się oportunisci. ale jakby nie patrzył to poprostu inaczej opakowany i z innym logo opel.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Sykopson » 4/2/2014, 09:53

Rosiboj napisał(a):Legacy, Avensis ... zdaly by egzanim jesli obecny model wyszedlby 10 lat temu. RAV ... taki samochodzic dla kosmetycznek , ani to terenowka, ani powazne auto.


Co do RAVki się zgadzam w 100% :) choć nie można jej odmówić tego że jest dobrym autem.
Ale wytłumacz czemu Avensis i Legacy są wg. Ciebie tak zacofane? :wink:
Osobiście mam już do czynienia z drugą i auto niczym nie odstaje od konkurencji, a nawet jeśli, to rewanżuje się niezniszczalnością nietypową dla dzisiejszych aut.
Osobiście też skłaniałbym się ku Skodzie 3.6 4x4 :wink:
Aha jeszcze nowa Mazda 6 w kombi wygląda obłędnie i są całkiem mocne wersje silnikowe, nie wiem dokładnie jak to jest z tym autem bo jeszcze bliższego kontaktu z nim nie miałem. Znajomy ma poprzedni model i jest zakochany w niej.

A gdybym miał podpowiedzieć sercem to Saab 9-3, ale nówki to dopiero co wznowili produkcję i nie wiem czy można go już kupić w PL, inna sprawa że to raczej droższe auto.
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez kravec » 4/2/2014, 16:14

Insignia 1.9 cdti 200km z 4x4 w combi.

Dlaczego? Bo auto mimo że oklepane to z ładną sylwetką, ciekawym wnętrzem. Silnik jest już trochę sprawdzony i ma bardzo dobre opinie- dynamika i ekonomiczność przy tej mocy. Miejsca wystarczająco, a cena nie zabija.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez suhy-19 » 4/2/2014, 16:38

ja bym kupił używanego CLS :D
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez rosiboj » 4/2/2014, 23:22

Sykopson napisał(a):
Rosiboj napisał(a):Legacy, Avensis ... zdaly by egzanim jesli obecny model wyszedlby 10 lat temu. RAV ... taki samochodzic dla kosmetycznek , ani to terenowka, ani powazne auto.


Co do RAVki się zgadzam w 100% :) choć nie można jej odmówić tego że jest dobrym autem.
Ale wytłumacz czemu Avensis i Legacy są wg. Ciebie tak zacofane? :wink:

Nie mam tu na mysli technologi a design. Avensis jako "topowa" limuzyna toyoty (jako nie lexus) wykonaniem wnetrza przypomina mi KiA Picanto mojej mamy, chociaz jestem pewien ,ze w tym porownaniu KiA powinna sie czuc urazona.(BTW nie jestem fanem KIA) Podobnie z subaru, bieda w srodku, brak fantazji, wstyd na zewnatrz. Takie deski to projektowano 10 lat temu. Te auta sprawiaja wrazenie jak by byly projektowane dla pana w kapeluszu do niedzielnego dojazdu do kosciola.Nie maja dla mnie klasy. Przy SuperB to do felgi nie siegaja wedlug mojego gustu. Do tego dochodza bajery jak parking assistance ktora wedlug mnie dziala rewelacyjnie, schowek na rekawiczki z air condition, lub kamerka ktora czyta znaki ograniczen predkosci, wyswietla aktualny limit i ostrzega cie jesli jedziesz za szybko! i wiele innych pierdoleczek .
Jestem gadgeciarz i mnie ciesza takie glupoty, ktos moze miec inny gust i lubi okragle glowing wskazniczki na slupku, sprzeglo na ktorym staje sie dwiema nogami i przycisk spryskiwacza do intercoolera ....
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez miki1406 » 5/2/2014, 09:42

Zobacz jeszcze Alfe 159
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Sykopson » 5/2/2014, 12:00

Rosiboj hahaha :lol:
Tak jakbyś wyczuł mój gust, bo jestem entuzjastą tuningu (choć wolę sowo modyfikacje) i przepadam za takimi gadzetami które wymieniłeś na końcu swojej wypowiedzi (choć ja preferuje zegary dodatkowe stawiane na środku deski i zwrócone w stronę kierowcy :D ), pamiętaj jednak że w samochodach mocniejszych niż w fabrycznej specyfikacji często takie wyposażenie staje się wręcz wymagane, gorzej jak ktoś pakuje sobie zegary żeby miec zegary :roll:

Co do nowej Avensis nie do końca się z Tobą zgodzę, ta poprzednia którą mama miała rzeczywiście była taka sobie w środku, ta nowsza już ma wyższe wyposażenie i chromowane wstawki, alcantaraoskórzana tapicerka, wyświetlacz (z kamerką również do tyłu :) ) i (niestety pseudo) drewno już robią bardzo dobrą robotę. Tutaj uwaga porównanie z Lexusem mojego ojca z 2007 roku Avensis wygrywa jeśli chodzi o prezencję wnętrza :) , choć gadżetowo odstaje i to baardzo. Z zewnątrz Avensis nowy w kombi też jest wg. mnie całkiem urodziwy (kwestia gustu), bo sedan to kupa na maksa :? Proszę nie porównuj do KII bo to jest obraza Boska, KIA aż trzeszczy plastikiem w środku...

Swoją drogą Lexusy w ciągu ostatnich paru lat mocno skoczyły z prezencją wnętrza, ostatnio miałem przyjemność pojeździć dwa dni nowym Lexusem IS250 i powiem wam, fura miażdży maksymalnie wnętrzem, lepiej niż w BMW, Audi czy Mercedesie bez gadania. Aż mnie coś strzeliło jak potem wróciłem do szarej rzeczywistości Saaba 900 :P którego jednak bardzo lubię :) a wręcz uwielbiam.
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez kravec » 5/2/2014, 15:53

miki1406 napisał(a):Zobacz jeszcze Alfe 159


Nówek już nie ma (ostatnie sztuki) z 2.0 jtdm (170 kucy) i przednim napędem. Ale dla 4 osób to nie jest najelepszy wybór ze względu na mały bagażnik (jak to w alfie :D). Za to na Giulie raczej nie ma co czekać na razie.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Glenroy » 5/2/2014, 16:58

Jeżeli ma być rodzinne, to Skoda Suberb :). Czemu? Bo przy maksymalnie odsuniętym fotelu kierowcy, z tyłu można dosłownie wyprostować nogi, jest tam więcej miejsca niż w Audi A8 i jest baaardzo wygodnie :D. W superbie, jeżeli zdecydujesz się na 4x4 będziesz miał napęd na 4 koła, niestety VW i Skoda montują silniki poprzecznie a nie wzdłużnie jak Audi, więc napęd będzie dołączany poprzez Haldex, nie stały na Torsenie. Jeździłem taką z 3.6 FSI, 4x4 z DSG, potwór niesamowity, z tyłu możesz rozbić namiot a w razie potrzeby skasować podjaranego dresika spod świateł :P.
Szkoda, że do skody nie montują 3.0TDI, który jest wymiataczem nieziemskim, albo 2.0TDI bi-turbo, który możemy znaleźć w Amaroku VW ;)/
No i w porównaniu koncernu VW, za nowego "gołego" passata dasz tyle, co za dobrze doposażoną skodę, do audi już nie porównuję bo za podstawową A3 kupił byś niezłego passka ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez kravec » 5/2/2014, 18:02

Glenroy ale 3.6 zabija i ceną i spalaniem. Jeździ nieziemsko, ale jakim kosztem, poza tym z elegancją to ten nowy ma niewiele wspólnego.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê