Zobacz wÄ…tek - SUZUKI GN 250
NAS Analytics TAG

SUZUKI GN 250

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

SUZUKI GN 250

Postprzez szuman » 2/2/2014, 21:35

Witam wszystkich!
Otóż zaznaczam na początku,że jeżeli temat się powtarza to wybaczcie mi :D
Kupiłem ostatnio starego i poczciwego ''Gienka''.Mam tylko pytanie do Was drodzy forumowicze,jak poprawnie wymienić olej,filtr przy tym sprzęcie.Koleś od którego moto kupiłem wspominał że lepiej nie robić tego samemu bo można zapowietrzyć układ i zatrzeć silnik.Zastanawiam się czy to prawda bo nigdzie w sieci nie znalazłem nic odnośnie tej porady.Pomóżcie bo nie chce zrobić czegoś czego nie powinienem zrobić :(
szuman
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/2/2014, 21:19


Postprzez miki1406 » 2/2/2014, 21:47

Ha zadałeś takie pytanie, że musiałem sprawdzić czy to nie ma oleju w ramie i suchej michy...

Klasyczny singiel :-)

Rozgrzewasz moto kilka chwilek, spuszczasz olej, w między czasie jak spływa odkręcasz filtr.
Zakręcasz korek spustowy, zakręcasz filtr. Wlewasz olej na max.

Zdejmujesz fajki świec i kręcąc rozrusznikiem, czekasz aż zgaśnie kontrolka oil. Jeśli twój motocykl jest wyposażony tylko w kickstarter, po prostu kopnij pare razy. Zakładasz fajki. Odpalasz, niech pochodzi te minutke na wolnych obrotach. Olej dotrze wszędzie. Zgaś. Sprawdź stan. Dolej na max. I tyle...

Ja robie to tak samo tylko nie bawię się w kręcenie piecem bez fajek. Teoretycznie się nie powinno, ale wychodze z założenia, że po pierwsze moto nie jest suche tylko olej zostaje na wszystkich elementach, zanim układ się napełni mija sekunda, max dwie sekundy. Stary film się nie zerwie, a nowy już "dojedzie".

Czyli ja spuszczam, zmieniam filtr, wlewam. Odpalam i daje mu pochodzić na wolnych...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


SUZUKI GN 250

Postprzez szuman » 3/2/2014, 15:47

Dzieki bardzo kolego.Teraz jestem juz pewny,ale tak to jest gdy zaczyna sie przygode z motocyklami.Pozdrawiam
szuman
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/2/2014, 21:19

Postprzez miki1406 » 3/2/2014, 17:37

Kto pyta nie bladzi... Powodzenia przy wymianie :-)
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê