Zobacz wątek - Kierunek studiów --> Inżynieria motocyklowa
NAS Analytics TAG

Kierunek studiów --> Inżynieria motocyklowa

O wszystkim
_________

Kierunek studiów --> Inżynieria motocyklowa

Postprzez Marsjanin » 2/2/2014, 00:06

Czołem,

Słyszeliście może o takim kierunku studiów jak inżynieria motocyklowa? W Szczecinie istnieje taki wydział: http://studia-transport.pl/kierunek-tra ... tocyklowa/ Szkoda, że dopiero teraz to zauważyłem. Co o tym myślicie? Aktualnie jestem na transporcie, ale na Akademii Morskiej i ciekawi mnie, czy byłaby możliwość przeniesienia np. na drugim roku, bo pewnie tam też specjalizacja dopiero na II roku.


EDIT: Delikatna zmiana tematu.
Ostatnio edytowano 2/2/2014, 13:22 przez Marsjanin, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48


Postprzez Brekekeks » 2/2/2014, 03:11

Wygląda na zwykłą inżynierię ze specjalizacją. Problem polega na tym, że jednoślady są za czterema kółkami jeśli chodzi o nowinki techniczne. Więc poza uczeniem się rzeczy, które są charakterystyczne dla jednośladów, jesteś w tyle.

Wtrysk bezpośredni? Cztery kółka.
Nowoczesne układy oczyszczania spalini (w tym dpf dla benzyn z bezp wtryskiem)? Cztery kółka.
Układy kontroli trakcji? Dwa kółka. Tutaj mamy przewagę, samochodowe są zazwyczaj prostsze.
Silniki turbodoładowane, lub doładowane kompresorem? Cztery kółka.
Wszelkiego rodzaju zagadnienia związane z turbinami? Cztery kółka.
Nowoczesne diesle i ich obsługa/serwis? Cztery kółka.

Podsumowując, wąska specjalizacja, chociaż warta przemyślenia, bo u nas nadal słabo z serwisami i mechanikami motocyklowymi.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce


Postprzez Marsjanin » 2/2/2014, 11:26

Mimo wszystko wydaje mi się świetną sprawą być łączenie pasji i nauki. Jestem bardzo ciekawy jak wyglądają takie studia. Przeszukałem internet, ale żadnych opinii za bardzo na temat tego konkretnego kierunku ze Szczecina nie znalazłem.. Chyba najprościej przez fb będzie znaleźć jakiegoś studenta.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez cioracz » 2/2/2014, 16:14

To jak już w temacie studiów. Kończę gimbazjum. I mam grube plany żeby pójść do technikum na kierunek mechatroniki (nie daleko mnie jest najlepsze technikum pod względem tego kierunków w województwie) , a potem na politechnike na dział mechatroniki kierunek mechanik. Niestety prócz szwagra i brata nie mam poparcia w rodzinie. Chcą mnie wysłać do liceum na matfiza a ja nie chcę no i rodzice używają jednego argumentu że mi się pewnie zaraz to znudzi i wogóle. co ja będę miał po takiej szkole. A za bardzo nie wiem, po prostu chcę robić to co chcę. Więc takie pytanie zadaję i wam. Co będę miał po takich studiach? Gdzie mogę dostać pracę itp. Z góry dziękuję :)
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Sykopson » 2/2/2014, 16:40

Chłopie idź i nie zwracaj uwagi na nich.
Zawsze możesz się przenieść, to nie bedzie jakiś wieeeelki problem.
Ja jak kończyłem gimbazę to chciałem wyjechać do Gniezna do technikum się uczyć na profilu "technik-mechanik lotniczy", matka mnie maksymalnie zjechała, postawiła multum argumentów którym nie potrafiłem się przeciwstawić i poszedłem do zwykłego LO w Krk. Teraz jestem na pierwszym roku studiów (sesja właśnie :P ) i do dziś żałuję że nie przeciwstawiłem się mamie i nie wyjechałem. Prawdopodobnie właśnie teraz uczyłbym się do matury i studia nie byłby zamkniętą sprawą, a ręku miałbym już zajebi...ty fach... :roll:

Ale cóż, nie mozna narzekać i patrzeć w przeszłość tylko iść dalej do przodu :wink:
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez Karol20 » 2/2/2014, 17:24

Kolejny kierunek to produkowania bezrobotnych, bo co robic w Polsce po takich studiach?

Chcesz naprawiac motocykle to idz do zawodowki i zacznije je faktycznie naprawiac jak najszybciej.


A co do lotnictwa - kolega wlasnie konczy PW mel wlasnie z lotnictwa. Tylko 2 drogi sa teraz po tych studiach albo doktorat albo zmienic branze.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez cioracz » 2/2/2014, 17:28

Jesteś jak mój kumpel, też mu się maży iść tam do technikum. Lubi samoloty z czsów wojen. Bo kocha Simka ale to tak na marginesie :D Ale dzięki za radę :)
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez mar111cin » 2/2/2014, 18:20

Z obserwacji własnej - na politechnice przetrwali ludzie po LO, Ci po technikum dziwne ale odadli.
Jak jesteś na morskiej i chcesz przejść na motocykle to tego nie rób. Powinno się robić to co się lubi to fakt, ale lepiej robić coś na czym się zarabia.

Ciorasz - maRZy, marzenia, marzenie, marzeń
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez mati22252 » 2/2/2014, 18:34

A ja zauważyłem coś podobnego. Ludzie po technikum mają na pierwszym roku lajt z zawodowymi a po LO z matmą fizyką tylko na 2 się wszystko wyrównało a nawet na korzyść LO. sam chciałem iść do technikum i to że nie poszedłem chyba było dobrym wyborem a okaże się gdy skończę studia.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez Marsjanin » 2/2/2014, 21:05

Ja mam tytuł technika informatyka i na nic mi to się nie zdaje, absolutnie.

Z drugiej strony poszedłem na transport od tak, bo nie bardzo mogłem znaleźć coś dla siebie.. Teraz żałuję, że nie wybrałem filologii angielskiej, chociaż niektórzy mówią, że to oklepany temat, ale jest to jedna z rzeczy, które mnie naprawdę interesują. Miałem iść na Akademię Muzyczną, ale to w ogóle nie zdałoby się mi na nic, prócz na własnej radości.

Inżynier motocyklowy wydaje mi się być dosyć dobrym kierunkiem, tylko czy nie jest to taki chwyt, żeby zwabić studentów, wzamian dając tylko garstkę wiedzy? Najlepiej byłoby znaleźć studenta tego kierunku.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez cioracz » 2/2/2014, 21:27

Ale co mogę robić po tych studiach co pisałem. Nie mowa tu o inżynierii motocyklowej, a o mechatronice dział mechanika :) I co mogę robić po tym? Jest ktoś kto skończył taki kierunek? :)
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Karol20 » 2/2/2014, 21:49

Chcecie pracy? to wybor jest bardzo prosty. Gdzies widzialem statystyki ofert pracy na rynku:
60% - javascript develeopr
80% - jakiekolwiek programowanie.

chcesz pewniej pracy na chwile obecna wybor jest prosty.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez mar111cin » 2/2/2014, 22:12

sprzątać warsztat.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Sykopson » 2/2/2014, 22:13

Mam kumpla po mechatronicznym technikum. Generalnie jest niezadowolony i papier jest niewiele wart, choć na pewno więcej niż gość po LO bez studiów. On pracował po tym jako jakiś robol od obsługiwania jakiejś maszyny w Valeo (nie muszę dodawać że za śmieszną kasę).
Jak coś w tym guście to lepiej iść na klasyczną specjalność "technik mechanik pojazdów samochodowych" czy jakoś tak. Po prostu na mechanikę, będziesz po tym już coś więcej umiał. Takie moje zdanie.

Ja na przykład jestem członkiem teamu "AGH Racing" i pracuję tam z kolegami na 4,5 rokach albo nawet już po studiach. Większość z nich po "mechanice i budowie maszyn". Jakie mają zdanie w większości na temat "mechatroniki"? "Będą Cię tam uczyć wszystkiego, ale niczego porządnie". Choć na rynku pracy mają ponoć po takim kierunku ludzie jako takie wzięcie. Generalnie jest to trudny temat. :wink:
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez Marsjanin » 2/2/2014, 22:43

Technikum da Ci jakieś wsparcie i ułatwi drogę na studiach w tym kierunku, ale nie sprawi, że będziesz miał pierwszeństwo przy naborze, bo liczy się matura, ale teraz i tak mało kogo nie przyjmują. No i tyle, bez studiów ciężko będzie. Swoją drogą moja uczelnia szkoli dobrych specjalistów w tej dziedzinie.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez miki1406 » 2/2/2014, 23:15

Marsjanin napisał(a):Ja mam tytuł technika informatyka i na nic mi to się nie zdaje, absolutnie.


Dokładnie... Kumpel po maturze, nauczył się w domowym zaciszu Javy, C++, telefonii itd.. hobbystycznie. Potem dostał prace w Samsung'u. I tam kazali mu kończyć studia...

Przyjęli go za umiejętności a nie szkołę...

Mój brat jest po liceum mat-inf, zaczął bawić się w moto i poszedł tak daleko, że został mechanikiem zawodowym... Nie liczyła się szkoła a nabyta wiedza i umiejętności...

Ja skończyłem też liceum mat-inf, i żałuje tego, że nie poszedłem do technikum mechanicznego... Żałuje bo mam zajawkę na ukończenie kursu na diagnostę samochodowego. Przyzwoita kasa i praca od ręki... Po technikum szybciej dopuszczą do egzaminów...

A niestety prawda jest taka, że jak nauczysz się tokarki i spawarki to masz dobrą robotę w kieszeni... Po szkole masz dobry humor tylko...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Sykopson » 2/2/2014, 23:20

miki1406 napisał(a):Po szkole masz dobry humor tylko...

hahaha :lol:
a i ten się pewnie szybko wykończy :P
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez Marsjanin » 2/2/2014, 23:55

Mechatronik to tak, czy inaczej dobry zawód, ale pamiętaj, żeby solidnie się uczyć, bo sam papier niewystarczy. Z mojej strony radziłbym Ci iść do liceum, szybciej się na studia dostaniesz, ale jeśli zależy Ci bardzo na techniku to śmiało, będziesz miał już jakąś wiedzę na start na studiach i będzie łatwiej, chociaż i tak zaczniesz znowu od podstaw.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Karol20 » 3/2/2014, 08:44

miki1406 napisał(a): Potem dostał prace w Samsung'u. I tam kazali mu kończyć studia...


Serio?
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez miki1406 » 3/2/2014, 09:16

Nom, ale chłopak pisał programy na np Nokie 3310. W tuningowanych softach mogliście pograć w gry jego autorstwa. Potem pracował w serwisie GSM... Miał zaczęte studia, ale nie skończone...

Ja też pracowałem w autoryzowanym serwisie kopiarek Ricoh/Toshiba a mam mature po mat/inf...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê