Zobacz wątek - Motocykle, a fotoradary.
NAS Analytics TAG

Motocykle, a fotoradary.

O wszystkim
_________

Motocykle, a fotoradary.

Postprzez iPod » 29/12/2013, 14:08

Zawsze mnie ciekawiło to jak fotoradary (dajmy na to w Polsce) robią zdjęcia motocyklom? Przecież one robią tylko zdjęcia przodom pojazdów. Zresztą tylko takie zdjęcia przychodzą pocztą wraz z mandatem... No chyba, że niektóre FR pstrykają fotki też za pojazdem... :D
iPod
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18/10/2013, 17:56


Postprzez Vergon » 29/12/2013, 14:36

Normalnie, robią zdjęcia od przodu, które później lądują w koszu.
Obecnie wszystkie nowe fotoradary stacjonarne da się obracać i coraz częściej ustawiane są tak, żeby pstrykały od tyłu.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez SkoQ » 29/12/2013, 16:26

Tyle, że wolą tego nie robić, bo nie widać kierowcy co, aż kusi ku temu żeby ,,sprzedać" swoje punkty.
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez MojoWW » 28/1/2014, 10:45

No , też zauważyłem że część jest ustawiona tyłem do pojazdów ale nie wiedziałem czy rozbią również zdjęcia pasa na którym auta widać tyłem .
Pozdrawiam Wszystkich
Avatar użytkownika
MojoWW
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28/1/2014, 10:23

Postprzez fliper210 » 28/1/2014, 12:16

brawa za odgrzebanie miesięcznego tematu!
Avatar użytkownika
fliper210
Świeżak
 
Posty: 139
Dołączył(a): 17/6/2012, 19:21
Lokalizacja: KRK

Postprzez Sykopson » 28/1/2014, 16:16

fliper210 napisał(a):brawa za odgrzebanie miesięcznego tematu!


Przepraszam a co w tym złego? :roll:

Miał zakładać nowy temat? Hejt dla hejtu.
To jest Hydepark, hulaj dusza piekła nie ma. Ja jak mi będzie temat pasował to zaraz odgrzebię dinozaura sprzed 6 lat :)
Wgl. lepiej żeby ktoś odgrzebywał temat niż pisał drugi identyczny niezależnie od działu forum. Poza tym miesięczny temat nie jest taki stary wcale... luzik kolego :wink:

A tak w temacie, co do fotoradarów, pozwolę sobie wstawić tutaj historię kolegi z innego forum (samochodowego) na którym się udzielam. Nie wiem jak was, ale mnie ona rozbawiła do łez. Tytuł tematu "Sposób na fotoradar":

Czy ktoś ma sprawdzony pomysł na zdjęcia?
Mój znajomy poszedł po całości...
Znalazł na cmentarzu nieboszczyka który zmarł po zdażeniu. Znalazł go w książce telefonicznej i podał jego dane...
Straż miejska już po 10 dniach zkumała ze to nieboszczyk i i tak kazała mu zapłacić - ale już bez punktów...
Znajomy jednak uparty był i poprosił o śwadectwo legalizacji(teraz dostaje się to już z wszystkimi dokumentami, łacznie z legalizacją na zasilanie...) oraz pozwolenia na użytkowanie DOKŁADNIE w tym miejscu.
Sprawa trafiła do sondu grodzkiego. Znajomy zgłosił się ale był tydzień przed przedawnieniem i mu odpuścili w 100%

Wiem że hardkor z tym nieboszczykiem ale może można podać namiary na jakiegoś człowieka słupa ? (np. dać bezdomnemu na flaszke i spisać od niego dane) albo dać dane kogoś kto siedzi w anglii lub najlepiej w stanach..?

:lol:
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez malomi » 28/1/2014, 16:32

fliper210 napisał(a):brawa za odgrzebanie miesięcznego tematu!


Raczej nabijanie postów :twisted:
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Angler » 28/1/2014, 17:02

Czy czasem najnowsze fotoradary nie pstrykają już "odchodzących" i "przychodzących" bez przestawiania?
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez suhy-19 » 28/1/2014, 18:17

cykają od tylu :D wiem bo kosztowała mnie ta przyjemność 500zl :D
a i czy to normalne ze mogę zapłacić 100zl więcej i dzięki temu nie dostane pkt?
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez ASR1927 » 28/1/2014, 21:03

Prawda ale tylko połowicznie. Jest tak:

Jeżeli przekroczysz prędkość o ileś tam i zaproponują Ci 400zł i np 10 punktów, to możesz stwierdzić, że nie masz pojęcia kto kierował pojazdem i wtedy dostaniesz nie mandat a grzywnę w wysokości DO 500zł bez punktów. Oczywiście 500zł to górna granica grzywny ale i tak nikt z żyjących mniej nie dostał. Czyli do tego momentu się zgadza, zapłacisz 100zł więcej.

Ale, jeżeli zaproponują Ci 200zł i 6 punktów a Ty znowu stwierdzisz, że nie znaju kierującego, to też klepną Ci 500zł i to już nie jest 100zł więcej :)
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Sykopson » 28/1/2014, 21:23

Tak jest, miałem ostatnio oświadczenie do fotki w domu, albo 200zł i 6pkt albo 500zł bez pkt.

Co ciekawe wypisałem swoje dane, czyli generalnie przyznałem się bo niestety ale nie stać mnie było płacić 300zł więcej, a zapas pkt. jeszcze miałem. Pozwoliłem sobie razem z oświadczeniem włożyć prośbę o umorzenie grzywny. Napisałem tam grzecznie że samochód (bo jechałem samochodem) nie należał do mnie, a jestem studentem i nie wykazuję dochodów, więc 200zł to dla mnie bajońska suma i bardzo pięknie proszę o umorzenie grzywny, a wykroczenie popełniłem i punkty oczywiście przyjmuję na klatę (wszystko stosownie opakowane w ładne słowa). No i poszło. Minął miesiąc, minęły dwa, trzy i leci czwarty a tu nic. Ani ponaglenia, czyli list musiał dotrzeć, ani mandatu, ani telefonów, a co za tym idzie punktów tez nie :P
Chyba są tam jednak ludzie z sercem :D
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez Black-Ghost » 28/1/2014, 22:12

Trzeba mięć składaną blachę w moto :) Autem na szczęście nie jeżdżę tak szybko :D choć raz zapłaciłem 300zł ale bez punktów.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Fishka » 28/1/2014, 23:00

A mój dobry kolega, ma brata w Szwajcarii( i generalnie jeszcze więcej rodziny poza UE).I ten jego niegrzeczny brat jak tylko przejeżdża do Polski to pożycza moto od mojego kolegi i lata bez opamiętania często przekraczając dozwoloną prędkość. A po sezonie ten mój biedny kolega dostaje portfolio swojego moto z jakimś gościem w kasku. No i rozpoznaje swojego brata ( bo to nie pierwszyzna). A do pamiątkowych zdjęć zawsze są dodane papiery z instrukcją obsługi. No i ten mój kolega wyczytał w nich, ze jeżeli to nie on prowadził to " jest zobowiązany wskazać kierującego pojazdem". No to podaje imię i nazwisko swojego brata wraz z adresem do korespondencji w Szwajcarii. I całe szczęście , ze w tych urzędach pracują wyrozumiali urzędnicy, bo mu zawsze te mandaty umarzają..... :D
Fishka
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19/1/2014, 20:49

Postprzez ASR1927 » 30/1/2014, 18:57

Fishka napisał(a):A mój dobry kolega, ma brata w Szwajcarii( i generalnie jeszcze więcej rodziny poza UE).I ten jego niegrzeczny brat jak tylko przejeżdża do Polski to pożycza moto od mojego kolegi i lata bez opamiętania często przekraczając dozwoloną prędkość. A po sezonie ten mój biedny kolega dostaje portfolio swojego moto z jakimś gościem w kasku. No i rozpoznaje swojego brata ( bo to nie pierwszyzna). A do pamiątkowych zdjęć zawsze są dodane papiery z instrukcją obsługi. No i ten mój kolega wyczytał w nich, ze jeżeli to nie on prowadził to " jest zobowiązany wskazać kierującego pojazdem". No to podaje imię i nazwisko swojego brata wraz z adresem do korespondencji w Szwajcarii. I całe szczęście , ze w tych urzędach pracują wyrozumiali urzędnicy, bo mu zawsze te mandaty umarzają..... :D


Nie wiem kto tu wykazuje się większą głupotą, ignorancją i czystą bezmózgowością godną Yeti - Twój kolega, czy jego brat :?
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez mati22252 » 30/1/2014, 20:35

ASR1927 Ty chyba nie zrozumiałeś o co chodzi Fishka. Po prostu mandaty osób z poza UE są z urzędu anulowane.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez malomi » 30/1/2014, 20:52

mati22252 napisał(a):ASR1927 Ty chyba nie zrozumiałeś o co chodzi Fishka. Po prostu mandaty osób z poza UE są z urzędu anulowane.


Chyba Tobie też przydałoby sie poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem...
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Fishka » 30/1/2014, 23:50

Brawo Mati.
Zgodnie z art. 78 ust. 4 i 5 ustawy o ruchu drogowym "właściciel /użytkownik pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzono pojazd do użytkowania w oznaczonym miejscu i czasie ( czyli w miejscu i czasie powstania wykroczenia), chyba,ze pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę , czemu nie mógł zapobiec" ( no ale to już chyba jest kradzież, która się zgłasza policji)

Ale nigdzie nie jest napisane , ze nie wolno pożyczyć motocykla np wujkowi który przyjechał z Australii. A twoim o b o w i ą z k i e m jest tak jak wyżej. No to podajesz dane wujka. A jak oni go znajdą w tej Australii to już nie twoje zmartwienie. Ty swój obowiązek wykonałeś. Nie mogą Ci nic zarzucić. No chyba ,że Ci udowodnią , ze złożyłeś oświadczenie niezgodne z prawdą.
Kask też możesz przecież pożyczyć, bo kto Ci zabroni...........
Fishka
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19/1/2014, 20:49

Postprzez Fishka » 30/1/2014, 23:57

Fishka napisał(a):Brawo Mati.
Zgodnie z art. 78 ust. 4 i 5 ustawy o ruchu drogowym "właściciel /użytkownik pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzono pojazd do użytkowania w oznaczonym miejscu i czasie ( czyli w miejscu i czasie powstania wykroczenia), chyba,ze pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę , czemu nie mógł zapobiec" ( no ale to już chyba jest kradzież, która się zgłasza policji)

Ale nigdzie nie jest napisane , ze nie wolno pożyczyć motocykla np wujkowi który przyjechał z Australii. A twoim o b o w i ą z k i e m jest tak jak wyżej. No to podajesz dane wujka. A jak oni go znajdą w tej Australii to już nie twoje zmartwienie. Ty swój obowiązek wykonałeś. Nie mogą Ci nic zarzucić. No chyba ,że Ci udowodnią , ze złożyłeś oświadczenie niezgodne z prawdą.
Kask też możesz przecież pożyczyć, bo kto Ci zabroni...........


ASR1927
Ja bym tego głupotą raczej nie nazwała, może.. cwaniactwem. Nie jest głupi ten, kto czyta tekst ustawy, w tym przypadku PRD ze zrozumieniem, a do tego potrafi wyłapać luki i je wykorzystać na swoją korzyść. W dzisiejszych czasach to standard. ( prawnicy, politycy itp.) .Jesteś kierowcą to wiesz , ze jak tylko wyjedziesz na ulicę to już czyhają na twój najmniejszy błąd : fotoradary, nieoznakowane radiowozy, policja, straż miejska i gminna, staż graniczna i inspekcja transportu drogowego. A to wszystko , żeby załatać dziurę budżetową, bo w tym przypadku bezpieczeństwo na drogach akurat schodzi na plan drugi. I to jest właśnie najbardziej wykurzające. Generalnie nie znoszę cwaniactwa, ale w tym przypadku , może nie popieram, ale rozumiem.
Co ja się będę produkować, przecież jeździsz po polskich drogach to wiesz jak jest.


:D :D
Fishka
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19/1/2014, 20:49

Postprzez kravec » 31/1/2014, 00:02

Jutro/pojutrze jak zrobię sobie trochę wolnego od nauki w połowie sesji wrzucę wam coś na temat fotoradarów.

Niby niemożliwe- a jednak.
Czasami trzeba się kłócić bo przy 70km/h podobno nie są w stanie spisać blachy. Ale tak było w notatce służbowej i ojciec kwita dostał.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez ASR1927 » 31/1/2014, 16:42

Fishka, czuję, że ta dyskusja jest jałowa ale zagłębię się mimo to.
Otóż, nie chodzi u rozumienie ustaw, korzystanie z praw i obowiązków kierującego pojazdem, nie chodzi nawet o cwaniactwo. Chodzi o to, że Twój kolega pożycza motocykl osobie nieodpowiedzialnej powodując tym samym zagrożenie dla innych użytkowników dróg publicznych oraz dla niej samej. No bo jak głupim trzeba być, żeby rok w rok kasować sobie tyle mandatów? Kręci go, że jest nieuchwytny? Czemu nie jest tak odważny w Szwajcarii? Bo tam szybko by go ustawili. I nie, nie jestem hipokrytą. Też nie jeżdżę do końca zgodnie z przepisami czy to w pracy czy na moto ale wiem gdzie leży granica a osoba która rok w rok celowo łamie przepisy po to tylko aby je łamać (w dodatku pożyczonym motocyklem!) jest dla mnie głupia. Poza tym, w końcu możecie trafić na kogoś nadgorliwego (tzw. służbistę) który wykaże Wam, że kolega pożyczając bratu motocykl świadomie przyczynił się do popełnienia przez niego wykroczenia (lub przy wypadku z ofiarami - przestępstwa) i wtedy już nie skończy się na czytaniu ze zrozumieniem ustawy prawo o ruchu drogowym.

Kravec, ja wracając z wakacji dostałem foto z prędkością 110km/h łąpane na oddalające, a znajomy dostał 140km/h na zbliżające. Fotoradary są skuteczne chyba do prędkości 240km/h - gdzieś tak czytałem
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na gr