Zobacz wÄ…tek - pierwsza kurtka, pytania ode mnie
NAS Analytics TAG

pierwsza kurtka, pytania ode mnie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

pierwsza kurtka, pytania ode mnie

Postprzez borek7 » 28/1/2014, 15:37

Witam,
Jestem nowy, na początek chciałem się przywitać. ;)
Jestem młodym motocyklistą, jeżdżę dopiero jeden sezon, mój motocykl to suzuki GS500 z 2003 roku. Powoli staram się skompletować w miarę profesjonalny strój, a z powodów finansowych robię to etapami. Mam już kask Caberg V2 407 i skórzane rękawice z ochraniaczami keprotec, a teraz odłożyłem sobie trochę grosza i mam zamiar na dniach kupić skórzaną kurtkę Dainese G. racing c2 pelle. Czytałem trochę o dobraniu rozmiaru i tutaj pojawiają się moje wątpliwości. Póki co przymierzałem ją w samym t-shircie. Co w ogóle zakłada się pod kurtkę w chłodne dni? Sweter, Bluzę? Co założyć pod spód aby dobrze dobrać rozmiar? Co z miejscem na dodatkowy ochraniacz? I prosiłbym o wskazówki przy zakupie pierwszej kurtki. Co w ogóle sądzicie o firmie Dainese, słyszałem same pozytywne komentarze na jej temat. Szukałem podobnych tematów, ale jednak nie zaspokoiły mnie no i wolałbym uczestniczyć w rozmowie dotyczącej akurat mojego problemu. Dzięki z góry i pozdrawiam ;)
borek7
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28/1/2014, 15:19
Lokalizacja: Staszów


Postprzez malomi » 28/1/2014, 15:45

Sportowe kurtki mają protektory w sobie w zależności od modelu mają ich mnij lub więcej.
Ja pod spód zakładam bieliznę termo. Generalnie skóra musi być przylegająca do ciała a co za tym idzie nie upchniesz pod polaru, jeżeli potrzebujesz uniwersalnej kurtki to nie skóra tylko pochyliłbym się nad ciuchami tekstylnymi osobiście skóre zakładam w ciepłe letnie wieczory 75% czasu latam w tex-ach
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47


Postprzez borek7 » 28/1/2014, 16:06

Miałem dylemat tex czy skóra, ale skóra zdecydowanie wygrywa, głownie ze względu na bezpieczeństwo i wygląd. Czyli rozmiar dopasowywać w t-shircie, a na chlodne wieczory bielizna termo?
GS 500E
borek7
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28/1/2014, 15:19
Lokalizacja: Staszów

Postprzez malomi » 28/1/2014, 16:31

W gorące też latam w termo.
Co do dopasowania generalnie najlepiej przymierzać w tym, w czym się lata, ponieważ protektory muszą być sztywno na swoim miejscu, jeżeli mają spełniać swoją funkcje.

Oczywiście, że skórka to +10 do lansu, ale no właśnie, ale w twoim przypadku zastanowiłbym się czy kupić akurat skórę, jako jedyną kurtkę, bo jak będziesz miał pecha to 3/4 sezonu albo będziesz dygotał z zimna albo o moto będziesz mógł zapomnieć.

Ja w sportowej skórce latam tak jak pisałem po mieście w ciepłe letnie dni.
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez borek7 » 28/1/2014, 17:16

a termo + skóra wystarczy na marcowe/kwietniowe rozpoczęcie sezonu? Czy może być zimno?
GS 500E
borek7
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28/1/2014, 15:19
Lokalizacja: Staszów

Postprzez SkoQ » 28/1/2014, 17:41

zalezy od temperatury, najwyżej ubierzesz jeszcze coś pod spód i będzie git :) 5 mm swetra się zmieści :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez borek7 » 28/1/2014, 18:18

no i tu mój dylemat, mierzyć w koszulce czy jeszcze w cienkim swetrze :P
GS 500E
borek7
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28/1/2014, 15:19
Lokalizacja: Staszów

Postprzez SkoQ » 28/1/2014, 19:24

jak ubierzesz rozmiar na siebie, to uwierz mi że w o jeden większym będziesz wyglądać jak w worku na ziemniaki, a w zbyt małym sprawdzisz jak długo wytrzymasz bez oddychania :) to czy będziesz mieć na sobie jakiś sweter czy nie, nie spowoduje nagle że coś będzie na Tobie źle leżeć. Mierz w podkoszulku, większość sezonu jednak w nim pewnie przelatasz.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez leff » 28/1/2014, 22:38

skora w marcu? chyba taka w ktorej w maju bedziesz sie gotowal ......
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Zimny72 » 29/1/2014, 00:31

Wiele firm oferuje kurtki tekstylne i skórzane w tym samym stylu - to może być rozwiązanie na zimno i upały. Ja mam 3 kurtki z serii Spidi JK: na zimno skórę, na średnie temperatury tekstylną i mesha na upały. Skóra i tex mają łatwo wpinane opcjonalnie ocieplenia. Ponieważ kurtki maja identyczny krój i aplikacje graficzne, wiele osób myśli że wciąż jeżdżę w tej samej. Nie zachęcam do zakupu od razu 3 kurtek, ja sobie kompletowałem sukcesywnie zaczynając od texa, potem zamarzyłem sobie skórę do lansu, a na koniec dla wygody dokupiłem mesha. Dorobienie się 3 kurtek zabrało mi ponad 3 lata, więc wychodzi jeden zakup rocznie, a na tyle pewnie i ciebie stać. Z mojego doświadczenia - nie ma kurtki uniwersalnej, a wpinanie i wypinanie membran i ociepleń podczas postojów w trasie jest na maxa upierdliwe. Ja w zależności od pory roku i aktualnej pogody wyciągam z szafy właściwą kurtkę i jadę. A na deszcz wożę w kufrze tani 2-częściowy kombinezon przeciwdeszczowy, bo po swoich doświadczeniach nie wierzę w membrany, czy to wpinane czy zintegrowane z kurtką. Taki kombinezon złożony zajmuje bardzo mało miejsca, a jak spadną pierwsze krople to można się zatrzymać i bardzo łatwo narzucić na ubranie motocyklowe. Tania albo średniej ceny kurtka 3 warstwowa zazwyczaj jest do kitu, bo albo przemakasz, albo spływasz potem. A jak masz kupić coś z najwyższej półki za ponad 2 tyś. zł (co może się sprawdzi, a może nie) to okazuje się że 3 kurtki takie jak moje są prawie w tej samej cenie i masz zapas na różne sytuacje.

I jeszcze rada dla założyciela tematu: jak stać cię na skórę Dainese to będzie cię stać i na bieliznę termoaktywną, która wcale nie musi być droga. Na allegro kupiłem kilka niedrogich kompletów Attiq'a i Quechuę w Decathlonie - zarówno tych ciepłych jak i chłodzących. Kilka, bo na dłuższą niż 1 dzień wycieczkę biorę komplet na zmianę - dla higieny. Mierz kurtkę w t-shircie, bo i koszule i bluzy termoaktywne są dosyć cienkie i przylegające. Poza tym termo dużo lepiej wygląda pod texem czy skórą niż sweter od babci. Zasada jest jedna zarówno w przypadku texów jak i skór: ma być ściśle dopasowana do sylwetki i jak się dopniesz pod szyję, to nie może ci się udać chwycić/zgarnąć kurtkę dłonią na wysokości twojego mostka. Jeżeli łapiesz, to przy pochyleniu się nad bakiem moto będziesz miał worek pod brodą, który przy większych prędkościach będzie łopotał.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Glenroy » 29/1/2014, 07:47

Co do porównania bezpieczeństwa skóra-tekstyl, to nie chodzi o to, że skóra jest bezpieczniejsza, tekstyle robione są z takich materiałów, że nie zapewniają wcale gorszej ochrony, chodzi głównie o to, że skóra przeżyje kilka ślizgów, może nawet bez większych zarysowań, a tekstyle są zazwyczaj jednorazowe, chociaż i to nie koniecznie, kolega w T-GP Pro zaliczył dwie gleby i jedyne co kurtce dolega, to nie dający się doczyścić rękaw :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê