Zobacz wątek - Jak usunąć rysę z elementu plastikowego?
NAS Analytics TAG

Jak usunąć rysę z elementu plastikowego?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Jak usunąć rysę z elementu plastikowego?

Postprzez Kirgeron » 25/1/2014, 13:06

Nie chodzi mi tutaj o lakier na owiewce.

Chodzi mi tutaj o plastikowe elementy typu wypełnienia, osłony itd. Nie wiem jak nazywa się fachowo ten plastik, a oto element:

Obrazek

Obrazek

Jak usunąć bezpiecznie z takiego czegoś rysę?
Avatar użytkownika
Kirgeron
Świeżak
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1/7/2010, 00:01


Postprzez Vergon » 25/1/2014, 17:45

Najlepsze co możesz zrobić to tego nie ruszać.
Ewentualnie spróbuj czarną kredką do usuwania rys z lakieru.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Kirgeron » 25/1/2014, 17:49

Hmm dlaczego nie ruszać? Wydaje mi się, że łatwiej usunąć rysę z takiego plastiku, niż z lakieru. Czytałem o jakiś metodach na przypalanie zapalniczką, ale wolę najpierw się upewnić na tym forum.

JakieÅ› propozycje?
Avatar użytkownika
Kirgeron
Świeżak
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1/7/2010, 00:01

Postprzez SpeedyGonzales » 25/1/2014, 19:04

W samochodzie czarne zderzaki da się tak poddtrzeć że nie ma nawet śladu po spawaniu plastiku. Gdyby był to gładki plastik to bardzo łatwo można takie coś usunąć przez przepolerowanie, tutaj nie jest do końca gładki. Gdyby to było z kolei głębokie, to można by dać wypełniacz i polakierować, ślad by nie został. Może po prostu daj tam nakleję jak tak razi? Z zapalniczką nie próbowałem, ale jeśli chcesz to zrób tak: po drugiej stronie plastiku zrób podobną ryskę, i próbuj ją spolerować. Jeśli poskutkuje, będziesz wiedział co zrobić żeby nie spieprzyć tego bardziej. Albo poćwicz na czymś innym, jeśli ewentualnie nie chcesz spróbować z drugiej nie widocznej strony.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez Vergon » 25/1/2014, 19:29

Bo chcąc polepszyć można spieprzyć. Sposobu z zapalniczką nie znam, ale na logikę to chyba chodzi o przypalenie powstałych "frędzli" plastiku a tu ich nie widzę.
Nie wiem, ja bym się bał tego ruszać w inny sposób niż zamalowanie kredką do lakieru, albo cienkim markerem do opisywania płyt CD.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pamoz » 25/1/2014, 19:40

Kupujesz spraj motip bezbarwny tzw.klar ok16zł.Tylko nie maluj bezpośrednio tylko napsikaj sobie do zaktętki a rysę zamaluj najlepiej dobrym pędzelkiem,albo nawet patyczkiem.Potem -jak wyschnie-papier od 1000 wzwyż i ostrożnie kasujesz naddatek.Papier (kawałek)naklej na coś płaskiego,albo poprzez płaski element ścieraj.I delikatnie ażeby jak najmniej matowić to co koło rysy.Na koniec pasta polerska do lakieru ,albo nawet tempo K2.Jak zrobisz to starannie wyjdzie perfekt.
biegacz
Avatar użytkownika
pamoz
Świeżak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 2/10/2010, 19:54
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez henio12323 » 25/1/2014, 21:20

jezeli to plastik to opalarką "przytop" ostrożnie i nie bedzie śladu. ja swoją terenówke tak czasami traktuje to na prawde duuuzo plastiki lepiej wyglądaja. tylko oczywiscie bez lakierów musza byc, czyste ( bo brud sie wtapia ) no i jeszcze jedno - musza byc odpowiednie. wiec najlepiej od spodu albo w niewidocznym miejscu sprawdź, bo np iu mnie błotniki to jak masełko idzie, z matowych robie błyszczace, ale bak u mnie zaczyna sie czernić i bąbelkować
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê