Zobacz wątek - Suzuki GSF 400
NAS Analytics TAG

Suzuki GSF 400

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Suzuki GSF 400

Postprzez stFeHnE » 21/1/2014, 17:03

Witam, mam do was pytanko odnoście Suzuki Bandit GSF 400. Chciałbym kupić ten motocykl ale mało jest ich na allegro i piszę do was o pomoc. Co powiecie w ogóle o tym silniku ? Drogi może być generalny remont takiego Bandita ? Miał / posiada ktoś na forum go ? Jak tym się w ogóle jeździ ? Ogólnie zależy mi na głosie i tu akurat jest czym przeciągnąć :D Dokładnie szukam coś z +/- 1997r i zależy mi tylko aby rama była prosta i miał zdrowy silnik bo co do wyglądu to go ogarnę :D Co powiedzie na ten ? http://tablica.pl/oferta/suzuki-400-gsf ... d922f2572d Troszkę dziwią mnie te zegary bo każdy bandit ma do 220 a tu 180... czyżby był gnieciony już ? Przebieg 40tyś to dużo czy mało ? Z góry wielkie dzięki za pomoc ! Lewa
stFeHnE
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10/6/2013, 21:10
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez SkoQ » 21/1/2014, 18:24

Bandit 400 to ogólnie egzotyk w Polsce, jest ich i raczej będzie mało. silnik, w zasadzie jak większość jak się dba to się ma. Kumpel na tym śmigał, mocniejsze od GS'a czy ER-5 ale trudniej to kupić i trudniej sprzedać.
Jak szukasz motocykl po to tylko, żeby ładnie brzmiał i wyglądał to Ci współczuję.

Linki wklejamy w dziale Oceny ofert sprzedaży.
Przebieg 40 tys. w motocyklach użytkowych jakim jest ten bandziorek to już nie nówka, ale też nie zbyt wysilona jednostka.
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez Sykopson » 21/1/2014, 19:38

40tys to wręcz nierealny przebieg :wink: za mało chyba że stał w garażu dużo...

Polecam to moto z całego serca, brzmi kozacko rzeczywiście, szczególnie na przerobionym tłumiku.
Trzeba trochę poszukać żeby znaleźć zdrowy egzemplarz, ten którego ja kupiłem był 4 którego oglądałem. Generalny remont, nie wiem bo nie robiłem :roll:
Rama jest pancerna i raczej trudno ją zniszczyć, kolega miał dzwona na identycznym Bandziorku jak mój, wymienił przód (lagi, koło itd.) a moto jeździ jak po sznurku po puszczeniu kiery nie zachowuje się dziwnie na zakrętach, ogółem raczej na 99% prosta, choć po dzwonie.
Silnik, cóż jak dbasz tak masz, bedzie słychać jak będzie nieładnie chodził, najlepiej wziąć kogoś ogarniętego do oględzin.
Warto szukać B400 na podwójnej tarczy, różnica w hamowaniu kolosalna.
Co do licznika, mój owszem miał 220, ale są wersje z licznikiem do 180 i to na 100% są zegary oryginalne Banditowskie. Te do 180 to bodajże wersja japońska (zwróć uwagę na stare auta japońskie pokroju Skyline'a (jeśli wiesz o czym mówię) 280koni a licznik do 180kmh, oni cos z tym mają). :)

Generalnie polecam ale trzeba kupić zadbaną sztukę w miarę bo tak to może być ciężko. :D
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez stFeHnE » 22/1/2014, 17:25

Tzn co warto kupić ten motocykl z ogłoszenia ? Głównie chodzi mi o najmłodszym egzemplarzu no i żeby silnik był zdrowy. Co do kosmetyki to nie problem. Sykopson tzn co ten Sykline mając 280 koni jechał więcej niż 180 ? Co masz na myśli "szczególnie na przerobionym tłumiku" ?
stFeHnE
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10/6/2013, 21:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SkoQ » 22/1/2014, 19:20

Prawdopodobnie ma na myśli tłumik przelotowy akcesoryjny, bądź wypatroszony seryjny :) Musiał byś to usłyszeć żeby zrozumieć :D
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Sykopson » 22/1/2014, 19:40

Czy warto? To stwierdzic może tylko ktoś ogarnięty kto pojedzie z Tobą go oglądać. Patrzenie na zdjęcia to jak wróżenie z fusów. Nie wiem czy motocykl wgl. odpala, jak sie prowadzi, czy nie ściąga, nie powiem tego ze zdjęć. Co mogę Ci powiedzieć? Generalnie motocykl wygląda że jest ten rocznik co deklarowany (clip-ony które wychodziły od 95 roku bodajże). Malowanie nie jest oryginalne, na pewno był malowany. Ma tłumik sportowy więc będzie się darł jak należy.

Przerobienie oryginalnego wydechu w B400 to zrobienie przelotu (czyli w skrócie wywalenie zbednych komór ze środka), albo odwiert dziurki pod deklem tłumika. Sam się za to nie zabieraj nigdy bo co zknocisz, chyba że nabierzesz jakiejś wiedzy i umiejetności do takich modów.

Obrazek
Proszę, na zdjęciu licznik japonskiego R33 GT-R, fura ma 305 koni i myślę że na spokojnie jest w stanie rozpędzić się do 260km/h, ale na liczniku jest 180 maks bo albo mieli taką zasadę albo przepis, nie wiem, w każdym razie może o to samo chodzi z Banditem :wink:
Możesz byc o to spokojny akurat, zegary są oryginalne.
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez stFeHnE » 23/1/2014, 14:40

Pisałem do tego sprzedawcy i napisał mi : Tak posiada wszystkie oryginalne części, sprowadzony z Londynu, licznik taki miał oryginalny, motocykl prowadzi się bardzo dobrze, można puszczać kierownice, posiadam oryginalny tłumik i sportowy większe basy, motocykl bardzo zrywny. Teraz pytanie ile cenowo kosztowałoby malowanie żeby wyglądał tak ?

https://www.google.pl/search?q=suzuki+b ... 1024%3B768
stFeHnE
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10/6/2013, 21:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sykopson » 23/1/2014, 15:30

Przeczytaj sobie te dwa artykuły najlepiej:
http://www.scigacz.pl/Zakup,motocykla,u ... ,8710.html
http://www.scigacz.pl/Kup,Teraz!,698.html

Co do malowania pewien nie jestem, nie malowałem, ale strzelałbym w kwotę koło 1000/1500zł
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez stFeHnE » 23/1/2014, 15:45

Wielkie dzięki za pomoc. Miłego ;)
stFeHnE
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10/6/2013, 21:10
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na gr