Zobacz wątek - Gender- co sądzicie?
NAS Analytics TAG

Gender- co sądzicie?

O wszystkim
_________

Gender- co sądzicie?

Postprzez melvin » 14/1/2014, 20:57

Jak w temacie, jestem ciekawy co użytkownicy i użytkowniczki tego forum sądzą o Gender?
Głośno o tym ostatnio w mediach więc chciałbym poznać też wasze zdanie...

Ciekawy film konfrontujący opinie naukowców którzy doszli do różnych wniosków:

http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez Glenroy » 14/1/2014, 22:06

Ja podpisuję się pod wypowiedzią senka!
To jest chore...
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez Angler » 14/1/2014, 22:08

Moje zdanie - chłop to je chłop i tak było od tysięcy lat. Chłop szedł z synem/bratem/ojcem/sąsiadem na polowanie/wojnę/stawiać chałupę, a kobieta z dzieckiem przy piersi doglądała dobytku i pracowała w polu. I w toku ewolucji gatunek ludzki tak został zaprogramowany. Kobieta zajmowała się przyrządzaniem jedzenia i opatrywaniem wracających myśliwych/wojowników, zaś chłop zawsze szukał coraz lepszych sposobów zabijania i przemieszczania się, tak było od tysięcy lat i nie zmieni tego żadna niespełniona feministka, której żaden chłop nawet kijem by nie tknął.
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez madcap » 14/1/2014, 22:17

angler nie myl gender ze społecznością patriarchalną.
zresztą społeczności matriarchalne też występują.

problem dotyczy tego czy dziecko jest wychowywane jako on lub ona a nie ono.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Glenroy » 14/1/2014, 22:28

madcap napisał(a):problem dotyczy tego czy dziecko jest wychowywane jako on lub ona a nie ono.


Dokładnie, gdybym miał dziecko, powiedzmy syna, i w szkole kazali by mu chodzić w sukience, jak Boga kocham, poszedł bym tam i wsadził ją w d*** popaprańcowi, który kazał mu to założyć. Chłopcy mają wyrosnąć na mężczyzn a dziewczynki na kobiety, każde ma mieć swoje własne wartości i wiedzieć, że facet to facet a babka to babka i że wcale nie różnią się tylko ubrankami a nawet są od siebie bardzo różni pod wieloma względami.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez melvin » 14/1/2014, 22:30

Glenroy napisał(a):poszedł bym tam i wsadził ją w d*** popaprańcowi



mogłoby to przynieść skutki odwrotne do zamierzonych :lol:




EOT.
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Sykopson » 14/1/2014, 22:33

Chore i tyle, brak mi słów...
A najgorsze że znam babeczkę która jest za :roll:
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez kravec » 15/1/2014, 00:02

No właśnie zdarza się niestety że jest ono. I co wtedy? Nie wiem dokładnie co to gender, słyszałem coś tam... z tego co mi się wydaje to kolejne popaprane teorie w dzisiejszym coraz dziwniejszym świecie, w którym im jesteś bardziej walnięty tym lepszy dla większości.

Czasami jest ono- tak jak czasami jest Down. Niestety. Ale wtedy i tak trzeba poczekać, i nie da się określić od razu. Więc wydaje mi się że wszelkie dorabianie sobie teorii do własnych odchyleń jest po prostu tłumaczeniem się ze swojego zboczenia. Tak jak to robią pedzie i lesbijki.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Kedar-88 » 15/1/2014, 02:06

Gender z tego co się orientuje mówi, ze płeć zarówno mężczyzn jak i kobiet wynika bardziej z samego wychowania niż „urodzenia”. Oczywiście jest to bzdurą, bo zachowanie człowieka kształtowane jest głównie przez jego predyspozycje. Stąd całkiem słusznie można stwierdzić, że obecny stan wykształtował się na drodze normalnej ewolucji. Oczywiście można pokazywać społeczeństwu płeć z szerszego punkty widzenia, ale próba zatarcia granic pomiędzy kobietą a mężczyzną jest utopią.

Osobiście dla mnie Gender jest pochodną feminizmu. Nienaturalnym nurtem który próbuje zatrzeć różnice pomiędzy kobietą i mężczyzną nie tylko na tle równouprawnienia, ale i także samego przeznaczenia.
Bandit 1200
Avatar użytkownika
Kedar-88
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 21/8/2007, 04:54
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Czester » 15/1/2014, 11:11

Pozwolicie, ze zacytuje tu dawnego pana_wiewiorke: "brac pale i napierrdalac!"
Koniec cytatu.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez kravec » 15/1/2014, 12:57

A łechtaczka to jakby nie było żeński penis. O i tyle.

Potwierdzę i lekko poprawię- to są drugorzędowe. Natomiast pierwszorzędowych możemy nie widzieć- tak jak w przypadku niezstąpienia jąder.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez brasko » 15/1/2014, 16:07

myślę, że gender istnieje. to nie jest jakiś nowy nurt, który powstał wczoraj w nauce. wychowanie i kultura w dużym stopniu wpływa na nasze zachowanie, jednak płeć i uwarunkowania biologiczne także.
brasko
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15/1/2014, 15:18

Postprzez maciejka69 » 18/1/2014, 20:43

mam trochę inne zdanie niż większość. Nie wiem, czy obejrzeliście ten film, który wkleił melvin w pierwszym poście. Bardzo ciekawy i pouczający film, który powinien obejrzeć każdy, który ma wątpliwości lub nie do końca swoje zdanie.
Z jednej strony myślę, że natura inaczej skonstruowała facetów i kobitki. Faceci nigdy nie będą rodzić dzieci i choćby z tego powodu, już z natury, mamy inne predyspozycje i w innych rzeczach jesteśmy lepsi. To, że rodzimy się inni, potwierdzają zresztą badania, o których mówi się w filmie. W ciągu życia społeczeństwo, w którym żyjemy albo wzmacnia albo osłabia te męskie lub żeńskie predyspozycje.
No właśnie. I tu tak naprawdę zaczyna się ideologia gender, której chodzi o to, że jeżeli już jakaś kobitka zapragnie być naukowcem, mechanikiem samochodowym lub kosmonautą, a facet kucharzem, kelnerem czy przedszkolanką, to należy im na to pozwolić, a nie na siłę próbować zmieniać ich pasje, chęci czy zachcianki. Nic nie zmieni na siłę natury, która i tak główną część ludzkości będzie pchać "normalnym" dla wszystkich porządkiem rzeczy. Ale z drugiej strony, jeśli jakaś Marysia zapragnie być w przyszłości np. kierowcą ciężarówki, to widocznie z jakiegoś powodu chce to robić. I jak dla mnie, niech sobie robi.
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez Brekekeks » 19/1/2014, 14:04

Moje wąty do gender dotyczą tego, że przedstawia się to jako wychowanie dzieci tak, aby nie oceniały innych ludzi na podstawie płci. Problem w tym, że ubieranie chłopców w sukienki itd. to zupełnie błędne podejście. Dzieciakom trzeba przedstawić kobiety pilotów, kierowców ciężarówek czy chociażby czołgistki. I facetów, którzy wykonują zawody uważane za kobiece, nie wiem, fryzjerów, dekoratorów wnętrz czy co tam jest uważane za kobiece. Zmienić ich percepcję dot zawodów męskich/żeńskich na neutralną. Zabawy strojami i wychowywanie dzieci jako "ono" to zupełnie co innego, i nie wiem kto to wymyślił, ale powinien zawisnąć.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez maciejka69 » 19/1/2014, 16:53

jestem tu senek od tak długiego czasu, że chyba powinieneś już zauważyć, że jestem ON'em, a nie ONĄ. ByłbYm wdzięcznY, gdybyś tym razem zapamiętał. Na to co piszesz nie odpowiem, ponieważ nie mogę się odnieść do czegoś, czego ja nie napisałem
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez miki1406 » 19/1/2014, 20:04

Dla mnie - samo zło... Jestem przeciwko homo. Ale spoko, jeśli są niech sobie są... ale na boga, niech nie walczą o jakieś prawa itd. Kiedyś byli ukryci i bali się ujawniać... I bardzo dobrze!!! A co jeśli zaraz ludzie zaczną emanować jeszcze gorszymi perwersjami??? Dla mnie jest to choroba, którą trzeba leczyć, a nie dawać ogólne przyzwolenie...

Podam rękę parze homo której w naturalny sposób urodzi się dziecko... Ludzi mogą oszukiwać, ale boga i natury już nie !!!
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez maciejka69 » 20/1/2014, 00:29

miki1406 napisał(a):Jestem przeciwko homo. Ale spoko, jeśli są niech sobie są... ale na boga, niech nie walczą o jakieś prawa itd. Kiedyś byli ukryci i bali się ujawniać... I bardzo dobrze!!! A co jeśli zaraz ludzie zaczną emanować jeszcze gorszymi perwersjami??? Dla mnie jest to choroba, którą trzeba leczyć, a nie dawać ogólne przyzwolenie...


To nie jest choroba. Po prostu część ludzi rodzi się ze skłonnościami homo i już. Tak było i będzie, i raczej żadna etopiryna tego nie wytępi ani żaden bóg. Gdybyś sobie trochę poszukał i poczytał, to dowiedziałbyś się, że homoseksualiści istnieją od zarania dziejów. Tak samo jak np. seks.
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez SpeedyGonzales » 27/1/2014, 23:06

Hmm w PL trudno o obiektywne nie skrajne opinie. Najlepszy przykład, to znany każdemu wypadek lotniczy. Mianowicie 'prawiczki' wymyślają trotylowe teorie, sztuczne mgły, idealizują nieboszczyka Kaczyńskiego. 'lewaki' natomiast zostawili większość spraw w rękach ruskich, a ja nie zgadzam się ani z teoriami, ani z zostawieniem tego tak sobie. Taka mała analogia, a teraz do sedna: wg mnie farsą jest, że tacy ludzie, tak ludzie, nie żadni nieomylni wszechwiedzący wielcy święci, wypowiadają się na temat rzeczy, o których nie mają pojęcia. Co stary kawaler może wiedzieć o dzieciach, poza tym jak je molestować? No właśnie. Sam do końca już nie wiem teraz co to ten DZENDER. Ubieranie chłopców w sukienki uważam za propagandę, podobnie jak było z paleniem na stosie, czy choćby 'herezjami' Kopernika niezgodnymi z dogmatami kościoła. Jedna z wersji tej jak to mówią ideologi głosi, że m.in po rozwodzie dziecko może trafić w RÓWNYM stopniu do ojca, jak i do matki. Rozumiecie? Sąd kierował by się w tym wypadku oceną FAKTÓW, a nie przyznawał w góry opiekę matce, bo tak mówi kościół. Albo po urodzeniu dziecka, facet równie dobrze może się nim zająć, jeśli np żona ma o wiele lepiej płatną pracę. Rodzicem jest, dzieckiem może się zająć, skoro OBOJE się na to ZGADZAJĄ, to CO KOMU DO TEGO? Jeśli te jest ten gender, to jestem całym sercem za. Natomiast fakt, sam nie chciałbym mieć dwóch tatusiów czy mam, jak jest w niektórych krajach. Także proponuję zdać się na własny rozum, a nie słuchać fanatycznych oszołomów. Pozdrawiam wszystkich, choćby mieli inne zdanie.

regulamin stanowi że pisownia dużymi literami oznacza krzyk to mogłeś w inny sposób zaakcentować niektóre słowa :?
przeczytaj regulamin



senekkorzenna
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez Landryss25 » 28/1/2014, 12:43

Oto co myślę:
Obrazek
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez maciejka69 » 28/1/2014, 23:51

senek, czy my jesteśmy w szkole? Czy naprawdę musisz upominać ludzi o takie pierdoły? Wolałbym się skupić na tym, że to był jeden z nielicznych sensownych głosów w tej sprawie
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 17 gości




na gr