Zobacz wątek - Pierwszy motocykl głównie na co dzień ok 3-5 tyś.
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl głównie na co dzień ok 3-5 tyś.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl głównie na co dzień ok 3-5 tyś.

Postprzez cogitoergosum » 10/1/2014, 20:01

Cześć :)
Może przejdę do rzeczy ;)
W sumie nie mam wielkiego doświadczenia z motorami, niestety. Mieszkam za granicą, w mieście, gdzie nie wielu znajomych posiada takie sprzęty. Jedyne na czym jeździłam to skuter kolegi, oraz zwykły motor na wakacjach .
Więc .. Przede wszystkim, jestem dziewczyną, mam 18 lat, około 177cm wzrostu i ważę 65kg.
Chcę aby motocykl mi służył głównie do jazdy po mieście, czasami do szkoły (mam dość daleko), ale i również do wakacyjnych wypadów na morze czy jakieś inne dalsze trasy, czasami z plecakiem, jednak nie zawsze.
Co prawda jeszcze na motor zbieram (niestety, mama się nei zgadza i tu chyba nie mogę na nią liczyć) ale mam nadzieję że uda mi się tak z 3-5 tysięcy na niego przeznaczyć .
Zależy mi, aby nie palił zbyt dużo- wiadomo ceny.. :D

Podobają mi się głównie motocykle sportowe, oraz większość Naked bike .
Moją uwagę przyciągają głównie Kawasaki (prawei wszystkie modele ninja, ER-6n, Versys, Z750, Z1000SX, ZX-6R), ale Yamaha, Suzuki czy Honda także nie są złe, również mi się podobają. Niestety, te ceny modeli które oglądałam sa kolosalne.
Tak więc, kieruję się z prośbą do znawców, czy znacie jakieś podobne modele, poczatkowe? Nie wymagam by były to jakies z powyższych, gdyż wiadomo- ceny. Ale na wzór.

Z góry dziękuję bardzo, pozdrawiam ! :)
cogitoergosum
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24/8/2013, 21:20


Postprzez jackal_pl » 10/1/2014, 21:06

Z Twoim doświadczeniem nie brałbym niczego innego poza ER5, CB500 lub GS500. Zobacz sobie.
Są to już starsze sprzęty, ale idzie wyrwać fajne sztuki w takich pieniądzach. Ponadto musisz mieć na uwadze, że ciuchy również kosztują (NIE MOŻNA NA NICH OSZCZĘDZAĆ) oraz dolicz koszty części - płyny eksploatacyjne i ew. usterki.
Kawasaki ER-5, 98r.
jackal_pl
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 9/3/2009, 19:55
Lokalizacja: Okolice Gliwic


Postprzez Sykopson » 10/1/2014, 21:46

jackal_pl napisał(a):Są to już starsze sprzęty, ale idzie wyrwać fajne sztuki w takich pieniądzach. Ponadto musisz mieć na uwadze, że ciuchy również kosztują (NIE MOŻNA NA NICH OSZCZĘDZAĆ) oraz dolicz koszty części - płyny eksploatacyjne i ew. usterki.


Rence me i nogi sie pod tym podpisujÄ….

Jednakże jako że mieszkasz za granicą to tak w gwoli ścisłości zapytam:
możesz przeznaczyć 3-5 tys. czego? Euro, Dolarów czy Jenów? :)
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez leff » 10/1/2014, 23:27

ja pierdziele, ona nie wie czego chce ... od Versysa do ZX6 .... i to na pierwsze moto ......
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez jackal_pl » 10/1/2014, 23:44

leff napisał(a):ja pierdziele, ona nie wie czego chce ... od Versysa do ZX6 .... i to na pierwsze moto ......


Jej, mi też podoba się np. Fazer, CBR600, CBR1000, Versys, Transalp i Indian 111.
jackal_pl
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 9/3/2009, 19:55
Lokalizacja: Okolice Gliwic

Postprzez leff » 10/1/2014, 23:54

zrozumienie kontekstu wypowiedzi nie stoi u CIebie na najwyzszym poziomie, prawda?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez jasnoksieznik » 13/1/2014, 09:41

cogito - no offence, ale czy masz prawo jazdy na motocykl? Jesli nie, to najpierw zrob, a potem sie rozgladaj za moto - juz te 20h jazd moze rozwiac wiele watpliwosci.
Jesli mieszkasz w UE, to mozesz zrobic prawko A2, a nie pelne A.
Wszystkie modele, ktore Ci sie podobaja, sa seryjnie niedostepne dla kogos z A2. Niektore z nich moga w niektorych krajach byc dlawione do A2 , ale zdania na temat dlawienia sa podzielone. Troche ze wzgledu na sens, ale w wiekszosci ze wzgladu na procedury - zdlawienie dobrego, duzego moto w ASO i zarejestrowanie go raczej zmiesci sie w Twoim budzecie, ale na moto juz nie starczy ;)

W jakiej walucie ten budzet - to dobre pytanie.

Na ciuchy licz jakis 1k PLN, z czego przynamniej kask powinien byc nowy. Co jest nastwpne w kolejnosci - mozna sie klocic, ale takie "bzdety" jak rekawiczki i buty przestaja byc "bzdetami", gdy tylko sie zrobi chlodniej, lub sie krzywo postawi stope.

Z moto - faktycznie te 500tki powinny byc sensowne. Jesli bedziesz malo jezdzic poza miastem, rozwaz i 125tke, ze wzgledu na koszty wlasnie. Podobno wspolczesna 125tka na wtrysku pali ponizej 3l/100.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez SOSEK2 » 14/1/2014, 09:45

Yamaha YBR 125 nawet na gaźniku przy wyciskaniu 7 potów 2,8 :-) czyli mniej niż nie jeden skuter. Ogólnie taki trochę większy motorower, ale ... ekonomiczny mega.
Avatar użytkownika
SOSEK2
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10/12/2012, 13:21
Lokalizacja: Andrychów



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê