Zobacz wÄ…tek - Turystyczne enduro w malej kasie.
NAS Analytics TAG

Turystyczne enduro w malej kasie.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Turystyczne enduro w malej kasie.

Postprzez enzor » 8/1/2014, 23:37

Siemka.
Ponieważ za pół roku muszę się przeprowadzić szukam jakiegoś sposobu na szybkie przemieszczanie się do pracy i z pracy (teraz mam do roboty 3km a bede miał prawie 30). Na dzień dzisiejszy teleportacja nie jest jeszcze możliwa, wiec padł pomysł zakupu motocykla.
Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego ma być to turystyczne enduro a pokrótce w moich rejonach jest troche lasów, w wakacje jezdze w miejsce gdzie jest dużo lasów, po za tym chciałem z kobitą troche pojezdzić po Polsce (nie wspomnę o europie ale motocyklem w moim budżecie chyba bym się bał). Przejdźmy do sedna:

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
Miałem kiedyś skuter :D, zrobiłem za małolata pareset km po lasach Yamaha PW80, a parę lat temu kumpel dał mi sie przejechać Cagiva Mito. A i jeszcze zrobiłem jakiś 1km w poniedziałek Yamahą 535 Virago

- Wiek, waga, wzrost,
30 lat, 80kg, 172cm (przy moim wzroście chyba trzeba się zastanowić czy turystyczne enduro nie będzie za wysokie bo tego sie najbardziej obawiam)

- Do jakich celów chcesz używać motocykla, w jakich udziałach procentowych?
Jak już wspomniałem.
Dojazd do roboty, czyli na codzień powiedzmy 50% (chciałbym te 60km/dziennie robić bezdrożami w miarę możliwości)
Turystyka (dwie osoby i 3 kufry) i lekkie offroad - 50%

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
10000-15000km ale że jestem mocno zajawkowym człowiekiem może być więcej.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Myślę że max 5000PLN, ciuchy chce uzbierać przed lub max podczas trwania kursu (teoretycznego) na PJ kat A.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Naprawy bieżące plus konieczne zakupy (np. kufry).

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Tu już chyba nie muszę nic pisać. :P

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Mam trzy faworyty:
Kawasaki KLR650 (ale to chyba bardziej samo enduro niz enduro turystyczne)
Suzuki DR650
Yamaha XTZ660 (faworyt numer jeden!)

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
enzor
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8/1/2014, 21:43
Lokalizacja: kolwiek :)


Postprzez enzor » 10/1/2014, 18:53

Nikt nic???

Siedziałem dzisiaj na Aprillce Pegaso i jest na styk, czubkami buta siegam do ziemi jak motor stoi w pionie.
enzor
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8/1/2014, 21:43
Lokalizacja: kolwiek :)


Postprzez madcap » 10/1/2014, 21:20

oblukaj w tym przedziale cenowym klekota i trampka
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez mkajzer » 11/1/2014, 19:00

Szukam czegoś podobnego tylko w odrobinę wyższym przedziale cenowym. Transalp z 199x. Your best bet. Jest sporo ogłoszeń na allegro. KLE już prawie nie ma. Zostały chyba 2 sztuki ale wątpliwej jakości
mkajzer
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11/1/2014, 17:53
Lokalizacja: Warszawa (Wola)Warszawa

Postprzez enzor » 11/1/2014, 21:48

Jest fajny transalp z 95 na allegro, ale za 5,4k PLN wiec trochę sporo, a starsze mi sie kompletnie nie podobają. Po za tym mam wrażenie ze transalp jest niski i Tenerą wiecej zdziałam w terenie, ale za to transalp jest na bank wygodniejszy w trasie... Po za tym chyba wole singla na pierwszy jednoślad...

Cały czas czytam i zbieram informacje, nic jeszcze nie wybrałem, ale cały czas zostaje przy Tenere jak na razie, ew Susuki DR650RS ale wydaje mi sie ze jest strasznie wysoki...
Ostatnio edytowano 11/1/2014, 22:14 przez enzor, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
enzor
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8/1/2014, 21:43
Lokalizacja: kolwiek :)

Postprzez mkajzer » 11/1/2014, 22:09

Jest jeszcze bmw F 650. Są w dobrej cenie tylko troche niskie ale czego nie da sie poprawic kanapą. Bmw o których mowie jest na tablicy
mkajzer
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11/1/2014, 17:53
Lokalizacja: Warszawa (Wola)Warszawa

Postprzez enzor » 11/1/2014, 22:16

BMW odpada - ROTAX!! Jesli juz to wolalbym Aprilke Pegaso która zalega w moim warsztacie (samochodowym), ale własnie silnik jest do wymiany po za tym brakuje plastików...
enzor
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8/1/2014, 21:43
Lokalizacja: kolwiek :)

Postprzez mkajzer » 11/1/2014, 22:45

No chyba ze takich nie lubisz. Mi to bez różnicy. Jeśli będziesz mial na oku cos co Ci sie podoba ale nie pasuje cenowo to dawaj znac bo szukamy podobnych motków.
mkajzer
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11/1/2014, 17:53
Lokalizacja: Warszawa (Wola)Warszawa

Postprzez enzor » 11/1/2014, 23:38

Nie wiem czy w tym dziale można wrzucać linki z allegro ale wrzuce :P
W sumie to te 3 wydaja sie dla mnie ciekawe:

http://otomoto.pl/honda-transalp-xl-600-M3885455.html
http://otomoto.pl/suzuki-dr-650-rs-zadb ... 88172.html
http://otomoto.pl/yamaha-tenere-M3864031.html

Niestety wszystko porozrzucane po Polsce..
enzor
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8/1/2014, 21:43
Lokalizacja: kolwiek :)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê