Zobacz wÄ…tek - Zgubiona tablica. Rejstracja. Pomocy...
NAS Analytics TAG

Zgubiona tablica. Rejstracja. Pomocy...

Przepisy, prawo
_________

Zgubiona tablica. Rejstracja. Pomocy...

Postprzez nawrat21 » 9/1/2014, 20:49

Witajcie. Mam problem i mętlik w głowie bo wcale sie na tym nie znam:(
Kolega ma do sprzedania motocykl za śmieszne pieniądze, dlatego sie nim zainteresowałem.
Problem leży w tym ze zgubił tablice rejestracyjną. Jak wygląda to w świetle prawa?
Mogę go normalnie kupić i przerejestrować? Pomóżcie.
nawrat21
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9/1/2014, 20:42
Lokalizacja: SlÄ…sk, Gliwice


Postprzez gumis » 9/1/2014, 21:02

Kolega musi udać się na komisariat policji i tam to zgłosić, potem udać się z dokumentami motocykla do wydziału komunikacji i wystąpić o wyrobienie nowych. Ty nawet jak go kupisz, to go nie zarejestrujesz, bo żeby go zarejestrować to najpierw trzeba zdać stare tablice.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów


Postprzez madcap » 9/1/2014, 21:11

tablica to nie problem
mozna wyrobić nową z tym samym n-rem, lub zmienić nr, co oznacza, ze chwilę pojeździ się na próbnym n-rze.

niech zgłosi się do WK z wnioskiemo wyrobienie nowej. i wówczas spokojnie odkupisz
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez maniujr » 9/1/2014, 22:31

Wcale nie trzeba zgłaszać na policję, tylko składa się wniosek do wydziału komunikacji, że zgubiono.

W Poznańskim wydziale, nawet nie musiałeś się fatygować, tylko robisz on-line (wniosek, płatność). Za 3 dni miałem SMS, że gotowa i tylko wtedy jechałem po odbiór. Weryfikują na podstawie dowodu rejestracyjnego.
KTM RC8 out

KTM 690 SMC-R 2015 in
Avatar użytkownika
maniujr
Świeżak
 
Posty: 168
Dołączył(a): 29/5/2013, 19:12
Lokalizacja: Poznań

Postprzez gumis » 9/1/2014, 22:36

Owszem nie trzeba, ale jak ktoś ją znajdzie to może być na tyle życzliwy, że np. pojedzie sobie zatankować za free, a tak jesteś kryty na policji bo zgłosiłeś jej utratę. To nic nie kosztuje a dupę może uratować.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Invi » 10/1/2014, 13:53

No, na dobrą sprawę jak zgłosiłeś do wydziału komunikacji celem zrobienia nowej to też jesteś kryty ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê