Zobacz wÄ…tek - Motocykl dla 16 latka do 3500
NAS Analytics TAG

Motocykl dla 16 latka do 3500

i inne małe pojemności
_________

Motocykl dla 16 latka do 3500

Postprzez seba607 » 3/1/2014, 23:31

Witam ! :)
W tym roku kończę już 16 lat i mam w planie zdawac prawo jady kat. A1 .
Więc przydał by się jakiś motocykl ;)
Jestem posiadaczem , akurat teraz popsutego simsona sr50 , powiem szczerze , że przejeździłem na nim może 100 km , w każdym razie jeździłem pół roku .
Jak już wcześniej wspomniałem mam 16 lat , 173 cm , 61 kg ;)
Motocykl byłby mi potrzebny do zaspokojenia codziennych potrzeb czyli sklep , miasto , szkoła i wypady z kolegami (także do lasu).
Chce go używać praktycznie codziennie ,ważne jest dla mnie małe spalanie.
Na motocykl chciał bym przeznaczyć około 3500-4000 zł .
Z budżetem na utrzymanie jest tak że jak mam to wkładam w moto .
Mam dwa typy motocykli , pierwszy to Honda CBR 125 , a drugi to jakiś KTM 125 tyle że nie wiem jeszcze jaki , podobają mi sie sportowe i te KTM , ale nie chodzi mi o cross'a takiego typowego bo nie chce , bardziej chodzi mi o taką "aswaldową" wersję .
Aha i jeśli ktoś by mi mógł pomóc bo zastanawiam sie kiedy moge zacząć zaliczać prawo jazydy bo słyszałem że 3 miesiące przed ukończeniem 16 lat ?

:) :) :)
seba607
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:20


Postprzez leff » 3/1/2014, 23:44

kurs mozesz zaczas 3 miesiace przed urodzinami

jesli chodzi o moto to wszystkie o pojemnosci do 125 ccm i mocy do 15KM a wiec niektore ktm 125 sie nie lapia na ta kategorie
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez Sykopson » 3/1/2014, 23:45

Nie asfaldowa tylko asfaltowa. :wink:

Skoro chcesz żeby mało palił musi być czterosuw.
CBR 125 wpisywałaby się w Twoje wymagania, myślę że dorwałbyś już coś w tej cenie, tyle że na wypady do lasu już raczej nie ujdzie.

Jak będziesz przeszukiwał allegro itp. w poszukiwaniu moto to taki "asfaltowy" cross to tak zwane supermoto (w skrócie SM). Jest to w uproszczeniu motocykl terenowy na oponach szosowych. Tylko kurde w takich się już nie orientuje zbytnio, jest cała masa dwusuwów takich jak Yamaha DT125, ale palą jak smoki. Może się wypowie henio on jest znawca w tych sprawach.

Co do prawa jazdy to możesz rozpocząć kurs 3 miesiace przed ukonczeniem 16 lat, a zapisać i zdawać egzamin państwowy możesz dopiero po ukonczeniu 16 roku życia :wink:
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez seba607 » 3/1/2014, 23:50

Okej . Dziękuje ;)
Już coś mi to pomogło ;)
seba607
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:20

Postprzez cioracz » 4/1/2014, 09:18

STARY!!! też mam 16 lat! 61kg ważę! i 173cm wzrostu! :D Jak to czytałem to byłem w szoku bo też mam simka tylko że s51 i zasadnicza różnica to taka że przejechałem na nim 7-8tyś km :D Ja jestem zdecydowany na NSR-kę. Co do CBR'ki 125. Mam na jej temat podzielone zdanie ponieważ miałem okazję na niej trochę pojeździć (ok.60km) Jak chcesz moto takie typowo jak ja to nazywam "wypadowe" to CBR'ka była by ok. Chociaż boczny wiatr czasami może przeszkodzić w jeździe. Jest jak kartka papieru! A w dwie osoby to już nie ma mowy. Ale do lasu?!?! Jak chcesz śmigać w lekkim terenie i po asfalcie to supermoto lub coś szosowo-turystycznego. Bardzo polecam derbi sende. Kumpel ma Derbi GPR NUDE! I jedno słowo mam żeby to moto określić. KONKRET! I sobie polatasz po asfalcie i w bardzo lekkim terenie. A co do supermoto to myślę że derbi senda też jest wiodąca w tej klasie. Ponieważ one mają własne silniki, dostępność części w miare okej. Pozdrawiam.
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Kuba05 » 4/1/2014, 23:59

Ja polecam Varadero 125. Polatasz po asfalcie i terenu się nie boi bo jest wysoka, niskie spalanie i piękny jak na 125ccm dzwięk, pozatym to V. Za 3500 to znajdziesz jakąś do remontu i sobie zrobisz.
A co do kursu to możesz zacząc 3 miesiące przed 16, a egzamin możesz zdawać miesiąc przed, a plastik dostajesz dopiero po uk. 16. Pisze to bo widze że niektórzy na forum niedoinformowani. Przepisy się zmieniają...
Avatar użytkownika
Kuba05
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 29/8/2013, 19:48
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê