Zobacz wątek - Pierwszy motocykl
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl

i inne małe pojemności
_________

Pierwszy motocykl

Postprzez OsKaR326 » 3/1/2014, 13:18

Witam,
Mam 14 lat i chciałbym zakupic pierwszy Motocykl, odrazu mowie ze nigdy nie lubialem skuterow xd Interesuje mnie Aprilia rs 50 z 2007 do 2011 roku( np. http://www.autoscout24.de/Moto/Details. ... 00&asrc=st ) . Nie znam sie az tak dobrze jak większosc tutaj, moze ktos ma? i moze sie wypowiedzic co sądzi? . Mam pytanie czy ten motocykl sprawdza sie i czy warto po jakims czasie ( 6-8 miesiącach jazdy) cos w nim tuningowac np. cylinder 70ccm :P nie chce odrazu siadac na 125-tke . wole robic male kroczki :)

Jeszcze raz złamiesz regulamin wlepię ostrzeżenie // boshi
OsKaR326
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/8/2013, 18:54
Lokalizacja: Sögel (niemcy)


Postprzez SkoQ » 3/1/2014, 16:42

NIE PISZ TAKĄ OGROMNĄ CZCIONKĄ BO SIĘ CZUJĘ JAK BYŚ NA MNIE KRZYCZAŁ !!!!!!

Aprilia rs 50 fajny pomysł, tuningowanie cylindra, głupi pomysł.

zwracasz uwagę i dobrze :? tylko po co krzyczysz :evil:

senekkorzenna

Edit: zrobiłem to umyślnie, żeby choć jednym zdaniem poczuł jak czyta się jego posty. Sorka.
Ostatnio edytowano 4/1/2014, 09:47 przez SkoQ, łącznie edytowano 1 raz
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez cioracz » 3/1/2014, 17:23

Co do aprili mam jakoś tak mieszane uczucia. Radziłbym zacząć coś od czegoś typu simson :D Sam mam. I tyle co nauczyłem się dzięki nie mu o motocyklach to aż mnie to przeraża. Czasami to mam ochotę klęknąć przy nim i mu podziękować. Ponieważ gdy gadam z kolegami którzy mają np. TZR-ki to śmiać mi się z nich chcę bo opowiadam coś co mi się ostatnio zepsuło i jak mi się miło naprawiał, gdy oni się cieszą jak to ostatnio nie jechali szybko i nie wiedząc co to pływak. Musisz wybrać pomiędzy prędkością a czystym zainteresowaniem o moto.
P.S Mój simek robi większe zainteresowanie wsród ludzi niż ich super RS'ki i TZR'ki bo ludzie patrzą na Ciebie z innej strony niż na małolata który chwilowa jara się moto
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez SkoQ » 3/1/2014, 18:08

Ja na przykład jestem średnim mechanikiem. Od taty się tego nie nauczyłem bo sam na mechanice się nie zna, moje wykształcenie poszło w totalnie innym kierunku i wcale nie czuję się gorszy przez to że nie potrafię rozpołowić silnika i wymienić tego czy tamtego. Kocham motocykle próbuję się doszkalać. Ale zdecydowanie bardziej jestem kierowcą motocykla niż jego mechanikiem.
A simson no cóż wdzięczny sprzęt, chyba każdy na tym jeździł. I wszystko jest fajnie, że śmiać Ci się z nich chce, że nie wiedzą tego i tamtego. Ale w środku sezonu to Ty częściej siedzisz w garażu i naprawiasz sprzęt niż oni, myślę, że wtedy nie jest już tak śmiesznie, kiedy koledzy jeżdżą, a Ty trzecią godzinę myślisz co tym razem padło :) ?

Nie powiem na simka złego słowa, zwyczajnie są to często już sprzęty mocno wyeksploatowane.
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez cioracz » 4/1/2014, 09:28

SkoQ no masz czystą rację uśmiechałem się z potakiwaniem czytając twój komentarz! Moi znajomi też nie czują się gorsi, ale za to ja o te 2 grosze lepszy. Czasami to płakać mi się chciało jak drugi dzień spędzałem w garażu wymieniając całą elektronikę bo nie wiedziałem co jest grane a ciągle dostawałem telefony czy jedziemy tu czy tam :C Ja mojemu Tacie jestem tak wdzięczny bo to on mnie wszystkiego nauczył <łeska>. Jasne że na apce więcej się nauczy w opanowaniu motocykla i w takich sprawach. Ale jak już nie chcesz simka to RS'ka była by spoko lub TZR'ka bo ja tak sądze że ma tak jakoś lepszą pozycję za kierownicą i prosciej ją wyczuć jak się pierwszy raz siądzie. No i chyba jest ładniejsza. Pozdrawiam :)
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez michal1996 » 5/1/2014, 11:27

cioracz zgadzam się z Tobą :) albo simsonek albo ogarek 200 (patrząc subiektywnie :D) i człowiek się mechaniki nauczy troche a i jak sie zrobi remont raz sie wymieni wszyskie części i sie dba a nie takjak niektórzy widzą simsonka czy rometa starego i odrazu katują jeżdzą bez oleju w skrzyni itp.td. to odpłaci sie naprawde niezawodnością i frajdą z jazdy :)
ogar 200, MZ ETZ 250 (do remontu :( )
michal1996
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 1/9/2013, 11:13

Postprzez kosiarz66 » 11/1/2014, 17:57

Ja nauczylem sie duzo od starej motorynki pony model musze sobie przypomniec duzo napraw i frajdy potem nyla ukochana wsk125 kolejny dobry sprzet jak czlowiek przypomni to lezka w oku napomnilem te starsze motocykle bo przy nich najwieksza frajda mialem teraz az takich dobrych sprzetow nie robia sasiad do tej pory wsk jedzie i tyle lat na chodzie to cos znaczy romet w prl najlepsze motory sklejal a tera romet to tylko nazwa tyle zostalo z legendarnej polskirj motoryzacji teraz romet to=chinskie skladaki sprowadzone z fabryk na zlecenie tyle powiem pokomentujcie jak uwazacie·
Avatar użytkownika
kosiarz66
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10/1/2014, 11:22
Lokalizacja: Słupsk



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na gr