Zobacz wątek - Yamaha YZF R125 przeróbka wydechu, osłona termiczna
NAS Analytics TAG

Yamaha YZF R125 przeróbka wydechu, osłona termiczna

i inne małe pojemności
_________

Yamaha YZF R125 przeróbka wydechu, osłona termiczna

Postprzez dawidzior812 » 1/1/2014, 18:39

Witajcie.
Wymyśliłem sobie taką rzecz aby założyć seryjne dwa tłumiki od Yamahy R1 RN19 do mojej R125. Wiem, że może ktoś powiedzieć że to głupie, niepotrzebne i nie warte swojej pracy ale mi się tak podoba i tak bym chciał. Chce kupić dwie końcówki wydechu od R1, zdjąć swoją końcówkę i pospawać rurę żeby szła tak jak na załączonym obrazku:
http://zapodaj.net/20f7e3b7413f4.jpg.html (otwórz link)
Nie ma innego miejsca żeby puścić ta rurę i tu taki mały problem. Na odcinku rury przy secie/podnóżku mogę ją dotykać butem. Czym mógłbym ją odizolować termicznie żeby sobie nie spalić nogi. Czy wystarczy taka taśma termoizolacyjna do korektorów itp za 20zł/5m z Allegro?

Z góry dziękuję za pomoc, oraz chętnie wysłucham opinii na temat mojego pomysłu
Avatar użytkownika
dawidzior812
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 16/9/2010, 15:39
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie


Postprzez henio12323 » 1/1/2014, 19:19

jak juz to jedyny sposób to otulina np mozna wykorzystać koc gaśniczy pociąc na paski i owinąć. są też w sprzedazy gotowe rurki z takiej otuliny nakładasz. ogólnie włókno szklane jest dobre i nieźle wygląda.

ale pomysl czy na pewno sie opłaca, moto pod swoim cięzarem ledwo sie toczy a ty dołozysz dwie cięzkie armaty, nie dośc że wzrośnie masa, to spadnie moc. no i nie bedzie to mało kosztowało. dokup wydechu, baw sie ze spawaniem lub zapłać komuś bo też pewnie sam TIGiem nie pospawasz. a jakims migomatem czy niedaj Boże elektrodówką, to bedzie ulep i gniot
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez dawidzior812 » 2/1/2014, 15:51

No coś w tym jest. Bo mam jeszcze opcję na zamianę mojego wydechu na wydech z dospawaną końcówką od Yamahy R6 tej nowej zrobioną na przelot. Taka by idealnie pasowała bez zbędnych pierdołów. Ale cenowo musiałbym dopłacić 150zł i dać swój, a 2 kominy od R1 do dopieszczenia znalazłem za 200zł + koszt rury (tata spawacz) i swój mógłbym sprzedać więc najgorzej by nie było. Waham się

Koc gaśniczy jest z azbestem i jak się dobrze nagrzeje to coś co go wiąże się wypala i azbest wylatuje tak gdzieś przeczytałem, nie wiem jak w prawdzie jest ale niezbyt korzystne dla zdrowia.
A te tłumiki od R1 to aż tak bardzo ciężkie są? Mocno by spadła moc? Gdybym np. zrobił je na przelot?
Avatar użytkownika
dawidzior812
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 16/9/2010, 15:39
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê