Zobacz wątek - 23 lata / Czy robić prawko? Czekać? Pierwszy motocykl?
NAS Analytics TAG

23 lata / Czy robić prawko? Czekać? Pierwszy motocykl?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

23 lata / Czy robić prawko? Czekać? Pierwszy motocykl?

Postprzez M1lo » 30/12/2013, 14:54

Siema,

Panowie, Panie, osoby doświadczone przede wszystkim witam się z Wami i życzę jazdy bez szwanku.

Od dzieciaka w mojej głowie kołowała się myśl o jeździe motocyklem. Niestety nigdy nie miałem dłuższej styczności z jednośladem dłużej niż 10 min :(

Obecnie mam możliwość spełnienia marzenia, chciałbym kupić motor, jednakże, pojawia się ALE.

23 lata skończę dopiero we wrześniu 2014, ale z tego co wiem, by zrobić główną kat. prawka trzeba mieć skończone 24...

Musiałbym czekać prawie dwa lata, by spróbować jazdy i zastanawiam się czy warto robić teraz kategorie stopień niższą i kupować motor (używany? nowy?) po to by się podszkolić na słabszym sprzęcie? Czy poczekać dwa lat i dopiero wtedy uderzać w kat. A i kupować mocniejszy sprzęt?

Szukam pierwszego motocyklu w przedziale cenowym 7k-15k, na początek bezpiecznego, łatwego do opanowania, ale też z zacięciem i sportową budową ;) Doradzicie coś?
M1lo
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/12/2013, 14:37


Postprzez SkoQ » 30/12/2013, 15:03

To już zależy czy stać Cię na to żeby w przeciągu dwóch lat szarpać się z dwoma kategoriami :) Błędem było nie pójście na prawko kiedy wiedziałeś już, że wejdzie nowa kategoria w przyszłym roku.
Teraz to zależy wyłącznie od Twoich chęci i ewentualnie zasobu finansów. Myślenie, że jak odczekasz dwa lata i zrobisz kategorię A to będziesz mógł odrazu zacząć od czegoś mocnego też jest błędne. Bo nadal nie masz praktyki w obchodzeniu się z maszyną.

Moim zdaniem nie jest to złym pomysł, kupić GS 500 przejeździć dwa sezony zrobić kategorię A i wsiadać wtedy na coś mocniejszego, po dwóch sezonach praktyki sportowy motocykl powinieneś ogarnąć. Bez takiej ,,podkładki" Twoja przygoda (jesli docelową maszyną jest sport) może szybko się skończyć, mimo zakończonego kursu (tam uczą jak zdać, a nie jak jeździć :D).

BTW. też jestem z kampanii wrześniowej 91 :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez M1lo » 30/12/2013, 15:12

Pewnie dopiero w marcu będę mógł zacząć kurs (może nawet w kwietniu-zobaczymy jak będzie wyglądać sytuacja na drodze i kiedy szkoły otworzą kursy w Wawie).

2,5 roku już furą jeżdzę, także przepisy znam, ale jazda motocyklem różni się od jazdy samochodem.

GS500 / CBR 500 / co jeszcze polecacie?

Nawet jak zrobię kurs, zaliczę egzamin, to wydaje mi się, że następny egzamin/motocykl sprawiłbym sobie dopiero na 25, a nie 24 urodziny. Bezpieczna droga ;)

Nie wiem, czy to ważne. Wzrost 186 cm

91 dobry rocznik ;d
M1lo
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/12/2013, 14:37

Postprzez Black-Ghost » 30/12/2013, 15:15

Standardowo: ER6, ER5, GPZ500, CB500, SV650, GS500, F800S/R ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê