Zobacz wątek - Egzamin na B i A2 w dwóch innych WORDach w jednym terminie
NAS Analytics TAG

Egzamin na B i A2 w dwóch innych WORDach w jednym terminie

Przepisy, prawo
_________

Egzamin na B i A2 w dwóch innych WORDach w jednym terminie

Postprzez Gojus_96 » 17/12/2013, 19:39

Witam. Od jakiegoś czasu mam pewien dylemat. Mam 17 lat i chcę na wiosnę (to jest w kwietniu, gdy będę mieć 18 lat) zdać prawo jazdy kategorii A2 oraz B.

Mieszkam w Piekarach Śląskich i uprzejmi pracownicy w naszym urzędzie miasta nie wydali zezwolenia dla szkół jazdy na prowadzenie kursów A2.
Szkoły prowadzące takie kursy znajdują się w Bytomiu. Wychodząc z założenia że chciałbym w takiej szkole uczyć się i na A2, i na B, pojawia się drugi problem.
Egzamin na A2 jest przeprowadzany tylko w WORD Katowice. Nie ukrywam, że na B wolałabym zdać w WORD Bytom.

I tu moje pytanie, czy mogę zdać A2 w Katowicach i B w Bytomiu w jednakowym czasie tak, aby dokumenty zostały wysłane razem i żebym nie musiał płacić podwójnie za wyrobienie prawka.
Jeśli się mylę, lub moja wiedza jest nieaktualna poprawcie mnie. Liczę na pomoc, z góry dzięki.
Lewa w górę !!!
Gojus_96
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19/7/2010, 11:46
Lokalizacja: Piekary ÅšlÄ…skie


Postprzez madcap » 17/12/2013, 21:07

w jednakowym czasie - nie.
procedura jest jaka jest - składasz papiery do właściwego Tobie WK i to on przesyła.
jedym racjonalnym wyjściem jest zdac wpierw jeden (T+P) i potem przesłać papiery dalej.
a WK zgłosić by nie kierowali dokumentu do wyrobienia w związku z ubieganiem się o kolejną kategorię.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Gojus_96 » 17/12/2013, 22:46

I mogę to później jakby wysłać do innego WORDU w celu "dopisania" drugiej kategorii?
Lewa w górę !!!
Gojus_96
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19/7/2010, 11:46
Lokalizacja: Piekary ÅšlÄ…skie

Postprzez Qazman » 23/12/2013, 02:46

madcap napisał(a):...
a WK zgłosić by nie kierowali dokumentu do wyrobienia w związku z ubieganiem się o kolejną kategorię.

Do WK warto iść i tak i się dowiedzieć dokładnie ale od stycznia 2013 zmieniły się przepisy i zanim cokolwiek będą wysyłać do wyrobienia po zdaniu prawka, najpierw trzeba zapłacić. Sam straciłem przez to 2 tygodnie w oczekiwaniu na PJ.
Qazman
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12/12/2009, 22:48

Postprzez madcap » 23/12/2013, 19:07

Qazman napisał(a):
madcap napisał(a):...
a WK zgłosić by nie kierowali dokumentu do wyrobienia w związku z ubieganiem się o kolejną kategorię.

Do WK warto iść i tak i się dowiedzieć dokładnie ale od stycznia 2013 zmieniły się przepisy i zanim cokolwiek będą wysyłać do wyrobienia po zdaniu prawka, najpierw trzeba zapłacić. Sam straciłem przez to 2 tygodnie w oczekiwaniu na PJ.


tp oakurat jest wymysłem WK.
prawidłowo WK powinno wysłać od razu.
ale że ludzie nie odbierają, to potem urzędy są w plecy
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê