Zobacz wÄ…tek - Pomocy!!! potrzebuje umowy wlosko-polskiej na motor!
NAS Analytics TAG

Pomocy!!! potrzebuje umowy wlosko-polskiej na motor!

O wszystkim
_________

Pomocy!!! potrzebuje umowy wlosko-polskiej na motor!

Postprzez Romsel » 29/6/2007, 17:34

w necie nie moge znalesc - owszem sa ale na auto a je potrzebuje na motor. Bede wdzieczny za pomoc.
Romsel
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29/6/2007, 17:31


Postprzez cezare » 29/6/2007, 20:13

chej - nic ci to nie da i tak i tak będziesz musiał potwierdzić to notarialnie - ja tak miałem .. nie wystarczy umowa dwójęzyczna ... tak czy siak musi być potwierdona tłumaczeniem..

Cez.
Avatar użytkownika
cezare
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ


Postprzez robertsz » 1/7/2007, 11:27

Niekoniecznie zależy od urzędu, ja nie musiałem niczego potwierdzać ani dodatkowo tłumaczyć wystarczyła dwujęzyczna umowa.
8)
I Decide who lives or die
Avatar użytkownika
robertsz
Świeżak
 
Posty: 119
Dołączył(a): 4/6/2006, 18:56
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez kendzior2k » 1/7/2007, 19:54

Romsel, a mój kolo :):) kupił niedawno od gościa niby z włoch moto.
tzn.:
Kupiłe w polsce od gościa który sprowadził moto z włoch. Wyciągnął umowę kupna-sprzedaży włosko/polską i spisał przy nas, podpisał za właściciela i gra. nie trzeba żadnych potwierdzeń!
W urzędzie VAT trzeba złożyć z umową (160zł) + tłumaczenia dow.rej. i karty pojazdu i jazda. Mi nikt nie robił problemów.
Miła Pani w urzędzie pow. że skoro umowa jest po włosku i polsku to nie trzeba jej tłumaczyć i wystarczy , zostaje jedynie przetłumaczyć dow.rej. i kartę.
Jeśli chcesz jutro mogę ci przeskanować wzór umowy K/P (polsko-włoskeij) , wkleisz se do worda, wypiszesz wszystko jak trzeba..... mama,tato albo brat sie podpisze za gościa z włoch i gotowe.
Tylko u nas jest tak porypane. W niemczech i innych krajach UE nie potrzeba umów. masz Brief i jestes właścicielem sam lub moto i koniec.
a u nas VAT-y, sraty i kasa kasa kasa...wszędzie becalen leci a kraj bidny ja tego nie kumam ale cóż jak mus to mus.
Pozdro. jak by co to pytaj.
Avatar użytkownika
kendzior2k
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 23/6/2007, 21:27
Lokalizacja: Miękinia

Postprzez elco » 2/7/2007, 16:59

jakis miesiac temu sprowadzalem motocykl z wloch i urzad skarbowy jak to "dobry" urzad nic takiego nie wymagal, jednak wydzial komunikacji niestety zarzadal uwierzytelnienienia umowy, takze to chyba zalezy od tego gdzie i jak trafisz
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez Lasidora » 2/7/2007, 18:50

ja jak kupowalam od goscia moto to kazal samej mi znalezc gdzies ta umowe w necie i wypelnic...przy tlumaczeniu papierow tlumacz mi tylko przybil pieczatke ze to co po niemiecku to jest tak samo po polsku...
Budzi się we mnie zwierzę....myślę że jest to leniwiec :)
Avatar użytkownika
Lasidora
Świeżak
 
Posty: 94
Dołączył(a): 14/4/2007, 08:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Romsel » 7/7/2007, 16:46

dzieki za wszystko dalem rade :-) w poniedzialek ide po tablice mam nadzieje ze bedzie ok :-)
Romsel
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29/6/2007, 17:31



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê