Zobacz wÄ…tek - <i>[Rynek motocyklowy - raporty]</i> Rynek motocykli w listopadz
NAS Analytics TAG

[Rynek motocyklowy - raporty] Rynek motocykli w listopadz

Komentarze użytkowników
_________

[Rynek motocyklowy - raporty] Rynek motocykli w listo

Postprzez Åšcigacz » 5/12/2013, 18:10

Dyskusja na temat: Rynek motocykli w listopadzie 2013
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Rynek motocykli w listopadzie 2013
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 5/12/2013, 18:10

Czyli mocno uproszczając przybyło nam 14 osób, które stać na nowy motocykl i aż (łącznie) 609 osób, których nie było stać na używkę i/lub nową popierdułkę z Tesco, to typowe dla zielonych wysp lub raczej bananowych republik. Brawo panie premierze i panowie ministrowie! <br><hr>jozpa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 5/12/2013, 20:10

Przeciętny Amerykanin zarabia ok 3-4 tysięcy miesięcznie i kupi albo ajfona za 600 albo nowy przyzwoity motocykl za 10 tysięcy, a za 30 tysięcy kupi Dodga Challengera z silnikiem V8. Natomiast przeciętny Kowalski w optymistycznej wersji zarabia ok 3-4 tysięcy i kupi za to albo ajfona za 3 950,- albo kupi nowy przyzwoity motocykl za 30 tysięcy, albo Dodga Challengera za 259 800,-...Mój kraj..piękny taki...<br><hr>Klombik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/12/2013, 21:10

Komentatorzy napisał(a):Przeciętny Amerykanin zarabia ok 3-4 tysięcy miesięcznie i kupi albo ajfona za 600 albo nowy przyzwoity motocykl za 10 tysięcy, a za 30 tysięcy kupi Dodga Challengera z silnikiem V8. Natomiast przeciętny Kowalski w optymistycznej wersji zarabia ok 3-4 tysięcy i kupi za to albo ajfona za 3 950,- albo kupi nowy przyzwoity motocykl za 30 tysięcy, albo Dodga Challengera za 259 800,-...Mój kraj..piękny taki...<br><hr>Klombik<br>
Nie trzeba tak daleko patrzeć, gdyż podobne zależności można uzyskać porównując nasze płace do naszych zachodnich sąsiadów. Czy to Niemcy, czy to Anglia, tam zarabia się podobne cyferki co u nas w Polsce, jednak po przeliczeniu daje to 4x lub nawet 5x większe przychody.
Ktoś mądry kiedyś napisał: "Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów)." <br><hr>sfrustrowany
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/12/2013, 08:33

Komentatorzy napisał(a):Czyli mocno uproszczając przybyło nam 14 osób, które stać na nowy motocykl i aż (łącznie) 609 osób, których nie było stać na używkę i/lub nową popierdułkę z Tesco, to typowe dla zielonych wysp lub raczej bananowych republik. Brawo panie premierze i panowie ministrowie! <br><hr>jozpa<br>
To nie do końca tak. Osób, które stać było na nowe moto było w listopadzie 227, chociaż nie zmienia to faktu, że w kraju o prawie 40 milionowej populacji jest to wynik żenujący, za który, masz rację, trzeba podziękować rządzącym. <br><hr>Gnypek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/12/2013, 08:36

Komentatorzy napisał(a):Czyli mocno uproszczając przybyło nam 14 osób, które stać na nowy motocykl i aż (łącznie) 609 osób, których nie było stać na używkę i/lub nową popierdułkę z Tesco, to typowe dla zielonych wysp lub raczej bananowych republik. Brawo panie premierze i panowie ministrowie! <br><hr>jozpa<br>
Oj, sorry. To ja nie zrozumiałem. Oczywiście masz rację. Przybyło 14 osób, co wskazuje na wyjątkowe ożywienie :) Następnym razem od razu będę czytał ze zrozumieniem. Sorrki. Pozdrawiam. <br><hr>Gnypek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/12/2013, 08:37

Komentatorzy napisał(a):Przeciętny Amerykanin zarabia ok 3-4 tysięcy miesięcznie i kupi albo ajfona za 600 albo nowy przyzwoity motocykl za 10 tysięcy, a za 30 tysięcy kupi Dodga Challengera z silnikiem V8. Natomiast przeciętny Kowalski w optymistycznej wersji zarabia ok 3-4 tysięcy i kupi za to albo ajfona za 3 950,- albo kupi nowy przyzwoity motocykl za 30 tysięcy, albo Dodga Challengera za 259 800,-...Mój kraj..piękny taki...<br><hr>Klombik<br>
Komentatorzy napisał(a):Nie trzeba tak daleko patrzeć, gdyż podobne zależności można uzyskać porównując nasze płace do naszych zachodnich sąsiadów. Czy to Niemcy, czy to Anglia, tam zarabia się podobne cyferki co u nas w Polsce, jednak po przeliczeniu daje to 4x lub nawet 5x większe przychody.
Ktoś mądry kiedyś napisał: "Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów)." <br><hr>sfrustrowany<br>
Przykre jest to, co piszesz, tym bardziej, że to w 100% prawda. Niestety.<br><hr>Gnypek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/12/2013, 09:15

227 to nie liczbe osów które stać na nowe motocykle. Polacy po prostu uwielbiają kupować używki. Zwykle wybierają używany motocykl wyższej klasy, zamiast kupić nówkę o mniejszej pojemności. Taka metnalność jest u nas. Z samochodami podobnie, duzo bardziej cenione są u nas prawie nówki Passaty pięcioletnie jeżdzone przez emeryta do kościoła, co niemiec płakał jak sprzedawał niz nowa Kia z salonu. Po prostu Polak musi mieć pojazd najwyższej klasy, takiej samej jak na zachodzie, to nic ze kilka lat starszy.
Zeby nie byc goloslownym, tacy Czesi na przyklad. Pensja minimalna na poziomie naszej (nawet nieco nizsza), kraj ma 10 mln mieszkancow a nie 40, a w 2012 roku kupili nowych motocykli prawie tyle co Polacy (7700 vs 6700)
(<a href="http://www.svmc.se/smc_filer/SMC%20centralt/Statistik%202013/MC%20och%20mopedstatistik%20EU.pdf" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.svmc.se/smc_filer/SMC%20centralt/Statistik%202013/MC%20och%20mopedstatistik%20EU.pdf</a>)<br><hr>hans
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/12/2013, 12:05

Komentatorzy napisał(a):227 to nie liczbe osów które stać na nowe motocykle. Polacy po prostu uwielbiają kupować używki. Zwykle wybierają używany motocykl wyższej klasy, zamiast kupić nówkę o mniejszej pojemności. Taka metnalność jest u nas. Z samochodami podobnie, duzo bardziej cenione są u nas prawie nówki Passaty pięcioletnie jeżdzone przez emeryta do kościoła, co niemiec płakał jak sprzedawał niz nowa Kia z salonu. Po prostu Polak musi mieć pojazd najwyższej klasy, takiej samej jak na zachodzie, to nic ze kilka lat starszy.
Zeby nie byc goloslownym, tacy Czesi na przyklad. Pensja minimalna na poziomie naszej (nawet nieco nizsza), kraj ma 10 mln mieszkancow a nie 40, a w 2012 roku kupili nowych motocykli prawie tyle co Polacy (7700 vs 6700)
(<a href="http://www.svmc.se/smc_filer/SMC%20centralt/Statistik%202013/MC%20och%20mopedstatistik%20EU.pdf" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.svmc.se/smc_filer/SMC%20centralt/Statistik%202013/MC%20och%20mopedstatistik%20EU.pdf</a>)<br><hr>hans<br>
Człowieku nie uogólniaj!!!! Marzyłem o 300cc Kawasaki i w życiu mnie nie byłoby na niego stać. Wybrałem staruszka 600cc co i tak znacznie nadszarpnęło moje finanse, inżyniera pracującego w zawodzie! W USA kupią go za 5200$ co po obecnym kursie daje 16000PLN. A u nas?! 21000PLN!!!!!!! To jest chore bo ile zarabia Jan Kowalski w Polsce a ile Average Joe w USA?!! Dysproporcja jest ogromna! To nie wina naszej mentalności a po prostu chora rzeczywistość w której przyszło nam żyć!<br><hr>F*CK THE SYSTEM
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/12/2013, 16:40

Komentatorzy napisał(a):227 to nie liczbe osów które stać na nowe motocykle. Polacy po prostu uwielbiają kupować używki. Zwykle wybierają używany motocykl wyższej klasy, zamiast kupić nówkę o mniejszej pojemności. Taka metnalność jest u nas. Z samochodami podobnie, duzo bardziej cenione są u nas prawie nówki Passaty pięcioletnie jeżdzone przez emeryta do kościoła, co niemiec płakał jak sprzedawał niz nowa Kia z salonu. Po prostu Polak musi mieć pojazd najwyższej klasy, takiej samej jak na zachodzie, to nic ze kilka lat starszy.
Zeby nie byc goloslownym, tacy Czesi na przyklad. Pensja minimalna na poziomie naszej (nawet nieco nizsza), kraj ma 10 mln mieszkancow a nie 40, a w 2012 roku kupili nowych motocykli prawie tyle co Polacy (7700 vs 6700)
(<a href="http://www.svmc.se/smc_filer/SMC%20centralt/Statistik%202013/MC%20och%20mopedstatistik%20EU.pdf" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.svmc.se/smc_filer/SMC%20centralt/Statistik%202013/MC%20och%20mopedstatistik%20EU.pdf</a>)<br><hr>hans<br>
Komentatorzy napisał(a):Człowieku nie uogólniaj!!!! Marzyłem o 300cc Kawasaki i w życiu mnie nie byłoby na niego stać. Wybrałem staruszka 600cc co i tak znacznie nadszarpnęło moje finanse, inżyniera pracującego w zawodzie! W USA kupią go za 5200$ co po obecnym kursie daje 16000PLN. A u nas?! 21000PLN!!!!!!! To jest chore bo ile zarabia Jan Kowalski w Polsce a ile Average Joe w USA?!! Dysproporcja jest ogromna! To nie wina naszej mentalności a po prostu chora rzeczywistość w której przyszło nam żyć!<br><hr>F*CK THE SYSTEM<br>
Nie uogólniam. Oczywiście jesteśmy dużo biedniejsi od Zachodu Europy i nie ma co wogóle porównywać do USA i nie osiągniemy ich poziomów sprzedaży, ale mimo wszystko powinno się sprzedawać więcej nowych motocykli, jakieś 4x tyle patrząc np na Czechów. W naszym 40 mln kraju jest grupa osób które zarabiają dobrze, i stać ich na motocykl z salonu, ale mimo to kupują używaną sztukę bo taka jest mentalność. To wszystko.
A jeśli uwazasz ze rzeczywistość jest chora i to cóż, może warto pomyśleć o emigracji, nikt nie zmusza Cie do zycia w tym chorym kraju. <br><hr>hans
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/12/2013, 17:21

Ja widzę problem następująco: Bogatsi kupują nowe maszyny korzystając z promocyjnych cen, nie myśląc nawet o tym że wiosną zazwyczaj wychodzą nowsze modele, byle nie przepłacać. Stąd niewielka zwyżka w segmencie maszyn nowych. Biedniejsi co prawda również starają się wykorzystać fakt że wielu motocyklistów sprzedaje swoje maszyny właśnie na koniec sezonu ze względu na spadek wartości moto któremu przybywa kolejny rok plus ci wszyscy którzy nie bardzo mają gdzie trzymać swoje pojazdy zimą, więc ceny są trochę niższe, niemniej ciągle wysokie. Niestety coraz mniej ludzi zwłaszcza tych młodych stać wywalić kupę kasy na motocykl więc i sprzedaż spadła.Obawiam się że w kolejnych miesiącach nie tylko nie będzie lepiej, ale że sprzedaż ciągle będzie spadać do póki bieda w Polsce będzie narastać...<br><hr>marian65
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/12/2013, 17:21

Ja widzę problem następująco: Bogatsi kupują nowe maszyny korzystając z promocyjnych cen, nie myśląc nawet o tym że wiosną zazwyczaj wychodzą nowsze modele, byle nie przepłacać. Stąd niewielka zwyżka w segmencie maszyn nowych. Biedniejsi co prawda również starają się wykorzystać fakt że wielu motocyklistów sprzedaje swoje maszyny właśnie na koniec sezonu ze względu na spadek wartości moto któremu przybywa kolejny rok plus ci wszyscy którzy nie bardzo mają gdzie trzymać swoje pojazdy zimą, więc ceny są trochę niższe, niemniej ciągle wysokie. Niestety coraz mniej ludzi zwłaszcza tych młodych stać wywalić kupę kasy na motocykl więc i sprzedaż spadła.Obawiam się że w kolejnych miesiącach nie tylko nie będzie lepiej, ale że sprzedaż ciągle będzie spadać do póki bieda w Polsce będzie narastać...<br><hr>marian65
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/12/2013, 11:25

Komentatorzy napisał(a):227 to nie liczbe osów które stać na nowe motocykle. Polacy po prostu uwielbiają kupować używki. Zwykle wybierają używany motocykl wyższej klasy, zamiast kupić nówkę o mniejszej pojemności. Taka metnalność jest u nas. Z samochodami podobnie, duzo bardziej cenione są u nas prawie nówki Passaty pięcioletnie jeżdzone przez emeryta do kościoła, co niemiec płakał jak sprzedawał niz nowa Kia z salonu. Po prostu Polak musi mieć pojazd najwyższej klasy, takiej samej jak na zachodzie, to nic ze kilka lat starszy.
Zeby nie byc goloslownym, tacy Czesi na przyklad. Pensja minimalna na poziomie naszej (nawet nieco nizsza), kraj ma 10 mln mieszkancow a nie 40, a w 2012 roku kupili nowych motocykli prawie tyle co Polacy (7700 vs 6700)
(<a href="http://www.svmc.se/smc_filer/SMC%20centralt/Statistik%202013/MC%20och%20mopedstatistik%20EU.pdf" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.svmc.se/smc_filer/SMC%20centralt/Statistik%202013/MC%20och%20mopedstatistik%20EU.pdf</a>)<br><hr>hans<br>
Komentatorzy napisał(a):Człowieku nie uogólniaj!!!! Marzyłem o 300cc Kawasaki i w życiu mnie nie byłoby na niego stać. Wybrałem staruszka 600cc co i tak znacznie nadszarpnęło moje finanse, inżyniera pracującego w zawodzie! W USA kupią go za 5200$ co po obecnym kursie daje 16000PLN. A u nas?! 21000PLN!!!!!!! To jest chore bo ile zarabia Jan Kowalski w Polsce a ile Average Joe w USA?!! Dysproporcja jest ogromna! To nie wina naszej mentalności a po prostu chora rzeczywistość w której przyszło nam żyć!<br><hr>F*CK THE SYSTEM<br>
Komentatorzy napisał(a):Nie uogólniam. Oczywiście jesteśmy dużo biedniejsi od Zachodu Europy i nie ma co wogóle porównywać do USA i nie osiągniemy ich poziomów sprzedaży, ale mimo wszystko powinno się sprzedawać więcej nowych motocykli, jakieś 4x tyle patrząc np na Czechów. W naszym 40 mln kraju jest grupa osób które zarabiają dobrze, i stać ich na motocykl z salonu, ale mimo to kupują używaną sztukę bo taka jest mentalność. To wszystko.
A jeśli uwazasz ze rzeczywistość jest chora i to cóż, może warto pomyśleć o emigracji, nikt nie zmusza Cie do zycia w tym chorym kraju. <br><hr>hans<br>
Widzisz szanowny Panie Hans (bardzo polsko brzmiący nick) nie zamierzam wyjeżdżać za granicę, nie zamierzam dalej przyczyniać się do osłabiania kraju i finansowego zniewolenia polaków. Zostaję i zamierzam przyczynić się do zabrania władzy lewakom Tobie podobnym! Tak długo jak nasze spółki będą doprowadzane do ruiny i sprzedawane za grosze zachodnim firmom (np. ZACHEM) tak długo będziemy tylko składaczami (fabryki Opla i Fiata) i pakowaczami (Amazon). Pracując w tych firmach de facto dajemy pracę i budujemy bogactwo w krajach zachodnich. Sami dostajemy głodowe wynagrodzenie. Moi drodzy pamiętajcie że istnieją inne ugrupowania jak obecnie rządzące. A im bardziej negatywnie pokazywane w mediach tym bardziej mogące zagrozić obecnej władzy.
Za chwilę nie będzie nic polskiego a Ty Hans i Twoje dzieci zostaniecie parobkami ludzi z zachodu europy..
Jeśli nic dobrego nie potrafisz wnieść w kraju to emigruj i nie wracaj, ja zostaję!<br><hr>PIE*RZYĆ ESTABLISHMENT!
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/12/2013, 08:24

Komentatorzy napisał(a):Przeciętny Amerykanin zarabia ok 3-4 tysięcy miesięcznie i kupi albo ajfona za 600 albo nowy przyzwoity motocykl za 10 tysięcy, a za 30 tysięcy kupi Dodga Challengera z silnikiem V8. Natomiast przeciętny Kowalski w optymistycznej wersji zarabia ok 3-4 tysięcy i kupi za to albo ajfona za 3 950,- albo kupi nowy przyzwoity motocykl za 30 tysięcy, albo Dodga Challengera za 259 800,-...Mój kraj..piękny taki...<br><hr>Klombik<br>
Racja w 100%!<br><hr>Prawda
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35



Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê