Zobacz wÄ…tek - pierwszy motor dla kobiety
NAS Analytics TAG

pierwszy motor dla kobiety

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

pierwszy motor dla kobiety

Postprzez madelajna » 1/12/2013, 20:23

Cześć!
Jestem świeżynką i dopiero zaczynam przygodę z jednośladem.
Prawo jazdy na kat A zdałam w pierwszym podejściu i planuję rozpocząc jazdę w 2014. W związku z różnica cen już rozglądam się za jakimś motorkiem. Mysllałam o czyms podobnym do motorów na których jest nauka jazdy...

Dzisiaj oglÄ…dam pierwszy motor tj http://otomoto.pl/yamaha-fz-fz6-n-fazer ... 66603.html
Wydaje mi się całkiem ok, ponieważ oboma nogami byłam w stanie podeprzeć się cała stopą.
Waże 58kg i mam 168cm wzrostu. Zastanawiam się jednak nad pojemnością... Czy nie za duza jak na pierwszy motor?

Czy mogłabym prosić Was o radę???
madelajna
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/12/2013, 20:10


Postprzez Sykopson » 1/12/2013, 21:41

Pojemność może nie za duża, bo są moto klasy 600 polecane na początek. Tylko to jest stu konna 600. Ujdzie w tłumie lecz ja bym ją odpuścił na Twoim miejscu. 100 koni to za dużo na początek.

Ważną informacją jest jakim budżetem dysponujesz, ale skoro oglądasz takie moto jak FZ6, to za podobną kasę poleciłbym Ci świetne moto na początek i do tego ładne wg. mnie, czyli Kawasaki Er6n lub Er6f. Jest dość łagodny ale nie nudny. Oprócz tego są oczywiście CB500, GS500, Er5 ale mając tyle na moto lepiej dać na taką nowszą Kawkę. Do rozważenia ostatecznie mogłaby być Suzuki SV650 na wtrysku czyli po 2003 roku. Moto bardzo fajne, niezawodne, tanie w zakupie i utrzymaniu, ładne i do tego ten dźwięk...mmmmm...miód. :)
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)


Postprzez donmaly » 1/12/2013, 22:42

Czesc. Ostatnio szukałem dla siebie motocykla i natknalem sie na chłopaka ktory sprzedawal swoja yamahe r6 a jego dziewczyna kawasaki er 6f. Motocykle zadbane w pelni zawsze przygotowane do sezonu wszystko bylo wymieniane na czas. Ja zdecydowalem sie na kupno R6 i do sprzedania zostala im Kawasaki . Jezdzila nim młoda l dziewczyna nie miala wiecej niz 165 wzrostu szczupla. Po odbytej z nimi rozmowie to przesiadla sie na ten motocykl ze 125. Była zadowolona i bardzo dobrze sie jej tym motocyklem jezdzilo. Sprzedaja poniewaz kończa z jazda motocyklami i wraz z nimi sprzedaja wszytskie akcesoria oraz ciuchy :) Motocykl wydawal sie wporzadku znalazlem jeszcze link do jego aukcji:

Ale to nie jest dział ogłoszeń.. boshi.

Mysle ze jest to Å‚adny motocykl a zarazem swietny na pocztatek bo yamaha ktora ty wstawilas to jednak jest 100 koni :) do tego kawasaki posiada abs co jest dodatkowym plusem :)
donmaly
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 27/10/2013, 20:29
Lokalizacja: sam z siebie

Postprzez jaroaro » 1/12/2013, 22:59

I na bank ma te 18 tyś żeby wyłożysz na te kawe : )
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez kello » 2/12/2013, 09:12

W tej cenie to Kawasaki ER6, Yamaha MT-03, Kawasaki Ninja 250. A przy twojej wadze mała Ninja może być idealna na początek.
kello
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 26/6/2013, 14:25

Postprzez jasnoksieznik » 2/12/2013, 11:13

Daj nam szanse... cierpliwie wyplenij formularz z podklejonego tematu, to bedziemy mieli minimum informacji.

Poki co, mozna Ci polecac wszystko, od Vespy 125cc, przez klasyki pierwszomotowe, po RoyalEnfield diesel.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez madelajna » 2/12/2013, 11:52

Przyznam szczerze ze wlasnie zaczelam sie zastanawiac nad banditem. Moj buzdzet to max 10000, ale wolalabym cos tanszego by moc jeszcze kupic porzadny kask.
Dzieki za pomoc.
Myslicie ze 100 konny to duzo za duzo?
madelajna
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/12/2013, 20:10

Postprzez Black-Ghost » 2/12/2013, 11:57

Jeśli masz 10tyś zł i do kupienia kompletny strój + motocykl to za sam strój odpadnie ci 3tyś zł chyba że chcesz coś lepszego to sporo więcej.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Iwantcookie » 2/12/2013, 12:01

No wiesz, to nie jest 100KM w sedanie ważącym ponad tonę tylko w motocyklu ważącym 200kg. To nie znaczy że nie da się jeździć spokojnie. Ale potrafi zaskoczyć i wystraszyć. I bądźmy szczerzy - długo nie wytrzymasz nie sprawdzając co potrafi, a wtedy już można sobie zrobić krzywdę.

Ja na moim Hornecie wytrzymałem 350km spokojnej jazdy. A wczoraj miałem nauczkę i się przekonałem jak tył potrafi zatańczyć jak się mocno odkręci. A na obrotomierzu nie było nawet 10 tysięcy.

A to co napisał Ghost to prawda. Odlicz 2-3k na porządne ciuchy, bo sam kask to mało. Bez takich na przykład butów to zwykłą parkingówka może się skończyć połamaną stopą.
Ostatnio edytowano 2/12/2013, 12:07 przez Iwantcookie, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Iwantcookie
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13/8/2013, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez madelajna » 2/12/2013, 12:06

A jak w ogole maja sie te marki do siebie? Kawasaki honda i yamaha? Da sie to porownac jak np merc opel i fiat? Chodzi mi o dostepnosc czesc zamiennych, mechanicy ( czy potrafia naprawic) itp...
madelajna
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/12/2013, 20:10

Postprzez Iwantcookie » 2/12/2013, 12:09

Mówi się, że Honda się nie psuje, ale za tym idzie cena:) Pewnie coś w tym jest/było. Dostępność części to kwestia nie marki, a popularności modelu. Fazer 600, Bandit 600, ER6 i inne wymienione to popularne motocykle, nie powinno więc być tutaj problemu.
Avatar użytkownika
Iwantcookie
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13/8/2013, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Black-Ghost » 2/12/2013, 13:00

Niestety wszystko się psuje bez względu na to czy to Honda/ Suzuki czy Kawasaki bo największym minusem wszystkich motocykli używanych jest ich poprzedni właściciel. ;) Zresztą przykład który podałaś Mercedes, opel i fiat jak każda marka z segmentu motoryzacyjnego miała wzloty i upadki... I nie da się jednoznacznie powiedzieć że coś jest dobre a coś złe., bo zarówno mercedes jak i opel lub fiat mają rzesze swoich fanów.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez SkoQ » 2/12/2013, 13:48

Nie no ja mam fiata i nie jestem jego fanem :D podobnie osoby którym gniją ople na potęgę. Z motocyklami jest dokładnie tak samo. Tylko że Suzuki, Honda, Yamaha, Kawasaki to absolutna czołówka, motocykle z Europy to całkiem inne zabawki :) Więc bez względu na to co z tej czwórki wybierzesz awaryjność zależy głównie jak mówi BG od poprzedniego właściciela. Jak wszystko wymieniał na czas i nie zarzynał sprzętu w niekonwencjonalny sposób to raczej nic nie powinno się mu dziać.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez jasnoksieznik » 2/12/2013, 13:52

Pytanie jest typu: Co jest lepsze, Nssan, Mazda, czy Toyota?
Wypelnij formularz, to nie bedziemy musieli z Ciebie informacji wyciagac na sile.

Japonskie motocykle sa popularne i jesli ktos "robi w motocyklach" i nie twierdzi, ze jest inaczej, to wlasnie robi glownie Japonczyki. Za male/srednie pieniadze najwiecej fun'u bedzie z japonczyka

Koledzy, nie bijcie, ale tak na szybko pisane:
z "waznych" marek przychodza mi do glowy Harley (drogie, amerykanskie choppery), Ducati (Alfa Romeo motocykli), BMW (swietne technicznie i jakoscowo, ale o dyskusyjnej estetyce; rozsadne i latwe w obsludze), Triumph (drogie, ale wygladaja i swietnie sie jezdza), KTM (kiedys offroad, dzisiaj takze drogowe nakedy, wszystkich wielkosci, o dosc agresywnym charakterze i bardzo dobrej prasie).

Sa oczywiscie i inne, MV Augusta, Buell, Royal Enfield, Mz'tki, Husqvarna, Aprilia... Ale na poczatek, w ograniczonym budzecie nie ma co wg. mnie kombinowac - lepiej kupic cos standardowego, latwego w naprawie i jezdzeniu, a jak juz bedziesz wiedziec, o co Ci chodzi z motocyklami - uplynnisz typowa maszyne dla poczatkujacych.

Przy Twoim wzroscie i wadze masz sporo motocykli do wyboru - obejrzyj Ninje 250, XJ6, ER-6, albo jakas piecsetke - Kawa ER-5 tez sie potrafi rozbujac, jezdzi fajnie, a wybacza naprawde duzo (jesli dasz rade wyhamowac).
Z popularnych modeli - nie ma zlych, sa dobre i bardzo dobre. Wazne jest, zeby moto bylo poprawnie serwisowane, niewyeksloatowane do bolu i nieskladane z wielu.

Tak jak koledzy pisali - pamietaj o calym ubranku, nie tylko o czapeczce. Bierz tez pod uwage, ze moto Ci sie przewroci. Wszystkim sie przewracaja.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez SkoQ » 2/12/2013, 13:58

Ubranko to podstawa nawet dla plecaczka. Jest taka zasada na motocykl ubieraj się tak jakbyś miał mieć wypadek. Najlepszym przykładem niestety jest mój znajomy który zawsze jeździł w kombiaku, ale przyszło lato wysokie temperatury i stwierdził, że przez miasto jak raz przeleci w krótkich spodenkach i podkoszulku to raczej nic się nie stanie, teraz walczy o odzyskanie władzy w ręku. Bo trafiło na niego akurat wtedy. Spotkanie z samochodem, słupem, barierką boli tak samo nie zależnie czy jedzie się na R1 czy na GS 500...
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Iwantcookie » 2/12/2013, 14:16

SkoQ napisał(a):Spotkanie z samochodem, słupem, barierką boli tak samo nie zależnie czy jedzie się na R1 czy na GS 500...

Dobrze powiedziane.



Przede wszystkim wypełnij ankietę, będzie łatwiej Ci pomóc.
Avatar użytkownika
Iwantcookie
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13/8/2013, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez madelajna » 3/12/2013, 09:46

Dzieki za wszystkieodpowiedzi. Nie myslalam ze kompletny stroj jest tak bardzo wazny. Zawsze wydawalo mi sie, ze glowa, kask jako podstawa na poczatek wystarczy. Mysle, ze bede szukala czegos z hondy lub yamahy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jesli moge jeszcse liczyc na Wasza zyczliwosc, powiedzcie jak wygladaja sprawy Oc? Mieszkam niestety w wawie i wiem ze stawaki sa tutaj dosyc wysokie... Jakiego rzedu sa to kwoty?
madelajna
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/12/2013, 20:10

Postprzez Piach » 3/12/2013, 11:30

OC na moto jest tanie - bez znizek pewnie kolo 150 PLN.
Natomiast AC jest potwronie drogie, bo z reguly na moto jest szkoda calkowita, i w ynosi nawet do 20% wartosci.
Avatar użytkownika
Piach
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2/9/2011, 13:44
Lokalizacja: Bruksela

Postprzez Marsjanin » 3/12/2013, 12:04

OC w PZU wyniosło mnie około 200PLN - współwłaściciel bez zniżek. Jeżeli chodzi o ciuszki to zajedź na ul. Konduktorską, wcześniej odezwij się do Miczab'a, a na pewno coś ciekawego dobierzecie w dobrej cenie.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez r_shop_d » 3/12/2013, 13:14

Podesłałem Ci pw ;)
Avatar użytkownika
r_shop_d
Świeżak
 
Posty: 278
Dołączył(a): 6/11/2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê