Zobacz wątek - Było VFR800, co teraz?
NAS Analytics TAG

Było VFR800, co teraz?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Było VFR800, co teraz?

Postprzez TakiTamGar » 26/10/2013, 21:15

Siemka!

Mam taki problem. Jeżdżę na crossach od kiedy miałem 12 lat. Ostatnie 2 sezony przejeździłem dodatkowo na VFRce. Sprzedałem ją i chcę kupić coś innego. Wzrost 182, raczej silny chłop.

Co w VFR mi się nie podobało:
- przede wszystkim pozycja, mimo dorobienia akcesoryjnej kanapy pozycja była strasznie męcząca (szczególnie nadgarstki), do tego mam spaprany kręgosłup w odcinku lędźwiowym, więc pozycja musi być raczej prosta
- charakterystyka Vki jest dla mnie drażniąca (szarpanie przy redukcji, przy przyspieszaniu też), było to jeszcze spotęgowane problemami mojego konkretnego motoru - nie dające się zsynchronizować gaźniki itd
- była ciężka
Poza tym, polecam :P
Czego oczekuję od następnego motoru:
- poręczny w mieście (70% jazdy miasto)
- wygodna, prosta pozycja
- lżejszy niż VFR
- owiewka (często wypadam za miasto, a w wakacje planuję jak na VFRce przejechać gdzieś z 3000 km)
- znośne miejsce dla zgrabnego pasażera
- nie V
- nie musi być jakoś super szybki - szaleć na drodze mi się nie chce, bo robię to na torze crossowym

Nastawiam się mentalnie na kupno Fazerki 600, aczkolwiek mam rozterkę pomiędzy nią, a jakimś innym zowiewkowanym nakedem, lub wygodnym turystykiem typu GS 650.

Budżet 15000.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
TakiTamGar
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3/11/2010, 10:50


Postprzez Uzetel » 26/10/2013, 21:42

Zastanów się nad FZS 1000, mam akurat na sprzedaż jeśli jesteś z okolic Stolicy chętnie dam ci się przejechać i zobaczysz czy ci pasuje, pozycja jest prosta, kierownica turystyczna, szyba też lagi z R1 itp.

Obrazek

Cena na poziomie 9000 pln do negocjacji.
Uzetel
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 26/4/2013, 02:28
Lokalizacja: brać na paliwo?


Postprzez Glenroy » 27/10/2013, 12:05

Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to właśnie FZS 1000, CBF 1000 i duży Bandit. Ale tak rozsądnie do tego podchodząc...litr do miasta to moim zdaniem już przerost formy nad treścią ;).
Tak jakbym miał szukać czegoś głównie do miasta, patrzyl bym raczej w stronę ER-6, XJ-6, FZ-6N, albo im podobnych.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Carbonowy » 9/11/2013, 12:25

a może Hornet 900 ??
Suzuki GS500 > Suzuki GSF600 > Honda CBR600F > Honda CBF1000
Avatar użytkownika
Carbonowy
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 29/8/2013, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez siwyR6 » 13/11/2013, 20:34

VFR 800 i problem z regulacją gaźników... ??? jesteś ******* normalnie :lol:

powiadasz że 2 sezony tym jeździłeś ,to ja polecam rower dla Ciebie. VFR 800 jest na wtrysku , więc opowiadasz głupoty i nie masz zielonego pojęcia o tym motocyklu... dokształć się i potem wypowiadaj... :mrgreen:

Pierwszy warn za wulgaryzmy

Black-Ghost
siwyR6
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5/4/2009, 11:58
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postprzez fincher » 13/11/2013, 21:47

Pierwsze moje skojarzenie po przeczytaniu tematu to FZS600/ FZ6 ale skoro jeździsz VFR 2 lata to może Ci mocy brakować.
Zostaje FZS1000 albo FZ1.

600"tka naprawdę godna polecenia, wygodna - pasażer też nie ma powodów do narzekania, dynamiczna, ekonomiczna, zwinna, lekka. Spokojnie daje radę w trasie a i w korkach bez problemu sobie radzi. Czego chcieć więcej?
Zawsze jeszcze można dołożyć sobie podwyższenie kierownicy żeby jeszcze bardziej wyprostować pozycję.

Spalanie w FZS600 mi wychodzi w granicach 5-7l/100
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez siwyR6 » 14/11/2013, 14:56

Black-Ghost poluzuj zwieracze, bo chcesz się zrobić bardziej papieski od samego papieża..Jeżeli to był wulgaryzm to Ty masz kompleksy z dzieciństwa i lubisz czerwone kolory...Jeżeli bym napisał że gościu jest ************ bo pisze głupoty to bym się z tym Twoim ostrzeżeniem zgodził, ale ze napisałem "jesteś zaje**sty" no to sorry...ale skoro masz taki problem to bardzo mi przykro, naucz się zakwalifikowywać słowa a potem wal swoim ulubionym czerwonym kolorem ostrzeżenia....Nie zrobiłeś tym na mnie wrażenia.

p.s. za tego posta też mi dasz warn-a ??? może BANA ???? kupa śmiechu na sali :lol:
siwyR6
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5/4/2009, 11:58
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postprzez SkoQ » 14/11/2013, 15:41

Siwy po pierwsze primo, prywatne wyjazdy jak masz do Ducha to pisz do niego na PW, bo temat jest o czymś zupełnie innym i nie każdy ma ochotę czytać tego typu rzeczy.
Po drugie wyraz ,,zajebiście" według profesorów i oficjalnego wydania słownika nadal jest wyrazem wulgarnym więc sobie daruj.

Wiem, że popełniłem tym postem offtopic ale czasami nie mogę wytrzymać.

PS. nadużywanie znaków interpunkcyjnych świadczy o chwiejności psychicznej osoby piszącej. Szanuj zasady forum to forum będzie szanować Ciebie.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez siwyR6 » 14/11/2013, 17:46

SkoQ skoro nie każdy ma ochotę czytać tego typu rzeczy to poco się wcinasz między wódkę i ... co chcesz się przypodobać duchowi ??? równie dobrze mogłeś napisać do mnie na pw. no ale po co , zawsze parę punktów załapiesz wchodząc w d.. no i leci Ci liczba postów oczywiście,obserwuje to forum i czytam posty od bardzo dawna i wnioskuję że jesteś tu stałym bywalcem i w wielu tematach jesteś mądrzejszy od starych wyjadaczy.to że jesteś tu od 2012r i masz 1200 postów to myślisz że jesteś kozak /? nie zapominaj że tu jest wiele starych wyjadaczy,którzy są tu o wiele dłużej od Ciebie,,mają większą wiedzę od Ciebie,, i mają mniej postów od Ciebie,, he- jajko mądrzejsze od kury ... a co to za słowo cyt " po pierwsze primo" a może być po drugie primo w ogóle ?? ??? skończyłeś już podstawówkę ? bo jak nie to rozumie skąd Ci się to bierze. jeżeli myślisz chłopczyku że walenie bezsensownych postów na forum to jest udzielanie się , to jesteś w błędzie. tak to jest jak komuś się nudzi w życiu prywatnym i szuka ukojenia w sieci... (mi tam nie zależy na ilości postów..)

SORRY ZA OFF

Drugi warn za nikomu niepotrzebny offtop i kwestionowanie decyzji moderatora, radze ci trzymać sie tematu albo poszukać innego forum




Black-Ghost
siwyR6
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5/4/2009, 11:58
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postprzez suhy-19 » 14/11/2013, 17:58

patrzcie go ledwo ma 15 postów a już kozaczy :twisted:
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez siwyR6 » 14/11/2013, 18:00

suhy czytaj ze zrozumieniem a doczytasz siÄ™ konsensusu ... :P
siwyR6
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5/4/2009, 11:58
Lokalizacja: Górny Śląsk



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê