Zobacz wÄ…tek - Kawasaki ninja 636 czy honda cbr 600rr. Pomozcie :)
NAS Analytics TAG

Kawasaki ninja 636 czy honda cbr 600rr. Pomozcie :)

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Kawasaki ninja 636 czy honda cbr 600rr. Pomozcie :)

Postprzez donmaly » 27/10/2013, 20:41

Witam miłosników motocykli.

Jestem tutaj nowy i chciałbym was poprosic o porade.
Od 3 lat posiadam prawojazdy kategori A. Moj 1 motocykl to Honda CBR F3 przejezdzilem nim cały sezon zrobilem około 5 tys KM. Wczesniej zdazało sie ze jezdziłem roznymi 600-tkami znajomych. Swój motor postanowilem sprzedac i za zarobione ciezko pieniadze kupic nowy. Zastanawiałem sie nad HONDA CBR 600RR i Kawasaki ninja 636. Znalazlem 2 motorki w swojej okolicy i chciałbym was prosic o rade poniewaz nigdy nie jezdzilem tymi modelami.
Szukam motoru do przemieszczania sie ze wsi ktorej mieszkam do miasta jazdy na uczelnie. Dlugie trasy to raczej rzadkość. zazwyczaj takie do 200km w 1 strone. Znalazlem o to takie motorki

Honda
http://tablica.pl/oferta/honda-cbr-600r ... 3Ur1L.html

Kawasaki
http://tablica.pl/oferta/kawasaki-zxr-z ... 3ZYR9.html

Czy moglbym was prosic o rade ktory bardziej spełni moje oczekiwania? jestem kierowca ktory jezdzi z głowa. Lubi pojechac szybciej gdy droga pusta i warunki atmosferyczne dopisuja. Nie jezdze zawodowo ani także nie popisuje sie przed znajomymi.

Czekam na wasza pomoc i serdecznie pozdrawiam.
donmaly
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 27/10/2013, 20:29
Lokalizacja: sam z siebie


Postprzez nyna92osw » 27/10/2013, 21:22

Witam ja bym bral cbr! dlczego bo jest lepsze wykonianie. silniki nie do zajechania mozna palowac ile wlezie :)

Wulgaryzmy ; lizak // boshi
Ostatnio edytowano 27/10/2013, 21:29 przez nyna92osw, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
nyna92osw
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2/7/2011, 16:37
Lokalizacja: OSTRÓW WLKP


Postprzez Rafixen » 27/10/2013, 21:27

Ja bym wybrał CBR-600rr :) Jakoś bardziej mi się podoba od tej kawy. Posiada on także amor skrętu a mocy ci raczej wystarczy jak byś chciał sobie czasem przycisnąć. To tyle od siebie poczekaj co powiedzą forumowi wyjadacze :)
Serce bije w tempie obrotów maszyny :)
Rafixen
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 7/6/2013, 20:38
Lokalizacja: Okolice Krasnegostawu

Postprzez donmaly » 27/10/2013, 21:42

Czekam czekam z nie cierpliwoscia poniewaz musze podejmowac szybko decyzje co to CBR bo jakis kolega ma jutro dac znac czy ja bierze. A niechce motorku stracic i chciałbym ta decyzje podjąc szybciej.
donmaly
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 27/10/2013, 20:29
Lokalizacja: sam z siebie

Postprzez nyna92osw » 27/10/2013, 21:47

donmaly napisał(a):Czekam czekam z nie cierpliwoscia poniewaz musze podejmowac szybko decyzje co to CBR bo jakis kolega ma jutro dac znac czy ja bierze. A niechce motorku stracic i chciałbym ta decyzje podjąc szybciej.
Ja bym bral cbr jet o wiele lepsza ;) napewno bedziesz zadowolony. kolega ma taka tylko ze czarna tylko leje paliwo i jezdzi i nic sie nie psuje :)
nyna92osw
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2/7/2011, 16:37
Lokalizacja: OSTRÓW WLKP

Postprzez Glenroy » 27/10/2013, 21:49

Ninja na pewno jest ostrzejszym sprzętem niż CBR, Honda powinna być też trochę wygodniejsza, kawasaki to "przecinak" czystej krwi :).
Na ogół nie lubię moto z wydechami pod tyłkiem, po prostu czegoś mi w nich wizualnie brakuje...są wyjątki oczywiście, ale tę Ninję, jak dla mnie, ten akcesoryjny wydech paskudzi strasznie ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez donmaly » 27/10/2013, 21:56

Glenroy zgodze sie z toba co do wydechu. Ogolnie mi sie podobaja wydechy pod siedzeniem ale wiekszossc twierdzi jak ty ze motocykl powinien miec wydech obok. Tak własnie mi sie wydawalo ze ninja sprzet ostrzejszy. Niestety Honda moze byc juz jutro sprzedana przedemna ciezka noc i kombinowanie jak pojechac zobaczyc jutro motocykl poniewaz nie kupie kota w worku zdjecie zdjeciem a chciałbym zobaczyc motor na zywo zanim kupie i sie nim przejechac. tym bardziej ze mam male doswiadczenie i potrzebne jest doradztwo znajomego ktory zna sie na sprzecie
donmaly
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 27/10/2013, 20:29
Lokalizacja: sam z siebie

Postprzez Vergon » 27/10/2013, 22:11

Przede wszystkim to się nie napalaj. Lepiej, żeby Ci te dwa sprzęty ktoś sprzątnął niż masz podjąć złą decyzję a widzę, że nagrzany jesteś strasznie.
Idzie zima, na razie jest ładna pogoda i masz jeszcze trochę czasu i dobre ceny po sezonie, więc cierpliwości.
600rr nie zaskakuje niczym, nie jest to ani szybkie ani szczególnie wygodne, wykonanie też się niczym szczególnym nie wyróżnia jak ktoś tam wyżej pisał. Jak spokojna charakterystyka F3 Ci pasowała to i 600rr Ci podejdzie pod tym względem, ale spodziewaj się zupełnie innej pozycji.
Na 636 nie jeździłem, ale słuchając opinii osób, które porównują ten sprzęt do tych, którymi miałem okazję się przejechać jestem zdania, że to fajniejsze moto niż 600rr pomimo, że mi ogólnie Kawasaki nie podchodzi.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Corr » 27/10/2013, 22:40

Mam 636 z 2005 i nie jeździłem taką hondą więc nie będę zbyt obiektywny ale podsumowując:
- kawa ma świeższą stylistykę
- w 636 zawieszenie usd
- mocniejszy dół w kawasaki
- honda ma już amor skrętu
Co do odczuć z jazdy się nie wypowiem bo na innych 600 nie jeździłem( jestem wysoki, r6 i cbr z tych roczników odpadły od razu po krótkiej przymiarce.)

Co do wydechu w 636 to ten jest jakoś dziwnie zamontowany w linii, tak wygląda lepiej: http://i244.photobucket.com/albums/gg18 ... /laser.jpg Tak na marginesie wybór motocykla na podstawie tego czy wydech jest pod siedzeniem czy przy wahaczu jest dosyć dziwnym kryterium biorąc pod uwagę, że to szczegół w porównaniu do prowadzenia czy charakterystyki silnika :P

Popieram Vergona, zdecydowanie przydało by Ci się wziąć na wstrzymanie i przynajmniej sprawdzić wszystkie modele w tej klasie i dopiero szukać konkretnego egzemplarza.

Tak z ciekawości, po co Ci sport skoro będziesz go używać na dojazdy na uczelnie? jeżeli nie jeździsz na torze czy ostrzej na winklach to wybór takiego moto to bezsens no bo przecież nie popisujesz się przed znajomymi :wink:
Er 5 -> ZX6-R
Corr
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 29/3/2012, 16:46

Postprzez donmaly » 27/10/2013, 22:56

Macie racje spokojnie wezme na wstrzymanie. Chce taki motocykl poniewaz lubie takie motorki a czy majac 600-setke trzeba odrazu jezdzic na tor lub sie popisywac przed znajomymi? Chce tym motorkiem sprawnie poruszac sie a gdy nadazy sie okazja troche docisnac. A motocykl kupuje dla siebie a nie dla znajomych!
donmaly
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 27/10/2013, 20:29
Lokalizacja: sam z siebie

Postprzez SkoQ » 28/10/2013, 08:51

Tania ta cebra, to pewniak jest ? Ja CBR f4i z 2001 roku kupiłem za 12 klocków. Pytanie czy ja przepłaciłem czy ta niebieska jest jakaś... nie oryginalna xD
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez malomi » 28/10/2013, 10:09

Tak jak SkoQ piszę coś musi być nie tak z tą RR skoro taka cena chyba że to od znajomego a cena tak bo potrzebuje kasy w innym wypadku +200 do ostrożność wizyta w ASO na pewno rozwieje wątpliwości bardzo często sama rozmowa na ten temat wiele rozjaśnia ;]

Co do samej marki motocykla nie jestem fanem plastików od Kawasaki wiec brałbym Honde ;]
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez donmaly » 28/10/2013, 20:29

Witam kilka postów wyżej prosilem o pomoc przy wyborze miedzy kawasaki ninja 636 a honda cbr 600rr. Jednak jeden z kolegów radził aby zobaczyc cały rynek podobnych motocykli. Niestety ja mialem stycznosć z mała iloscia 600-setek a sam posiadalem honde cbr f3. Szukam następnego motoru takze sportowego. Jezdze z głowa w trasy do 200km. Bardzo rzadko gdzies dalej. Moje doswiadczenie to od 2 sezonow jezdzilem honda cbr F3. Szukam motoru o pojemnosci 600cm poniewaz nie czuje potrzeby przesiadki na 1000cm. Motor ma słuzyc do jazdy na uczelnie po miescie i wypady na wekkend ze znajomymi. Rynek jest szeroki czy moglibyscie mi pomoc i cos zaproponowac? Ogolnie przegladajac rynek ogladalem rozne 600 miedzy innymi :yamaha yzf R6, GSX-r 600 k4, ninja 636, CBR 600RR, CBR F4 akurat F4 mało mnie interesuje chciałbym cos nowego. Czy macie jakies modele godne polecenie oczywiscie w pułapie 12-13 tys zł interesuje mnie to tez zeby motorek byl nie starszy niz 2002 rok Smile Oczywiście posiadam cały kombinezon i wyposazenie Smile
donmaly
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 27/10/2013, 20:29
Lokalizacja: sam z siebie

Postprzez malomi » 28/10/2013, 20:58

Chcesz sportową 600-ke de facto wszystkie flagowe modele wymieniłeś ;] Teraz to już musisz sam sobie odpowiedzieć co najbardziej ci sie podoba ;]

CBR RR w tej kasie nie kupisz Å‚adnej sztuki...
PS. w ramach objaśnienia CBR f4i były produkowane do 2006 roku. ;]
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê