Zobacz wÄ…tek - Zakup 2 motocykla (A2)
NAS Analytics TAG

Zakup 2 motocykla (A2)

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Zakup 2 motocykla (A2)

Postprzez Rafixen » 14/10/2013, 10:26

Witam. Jako że będę robił A2 to zastanawiam się jaki motocykl wybrać :) Nie będzie to pierwszy motocykl bo już jeździłem na Router Ws 50 manualu i biegi ładnie zmieniam hamować też umiem na 2 hamulce (Oczywiście mistrzem nie jestem żeby ktoś nie pomyślał ale no umiem ;) " Mam już 2 sezony jazdy za sobą bez żadnych wywrotek więc nie jest tak źle. W między czasie zmieniałem na 72 ccm ale się zatarło ;s Jakiś za przeproszeniem idiota z allegro sprzedał tłok z jakiegoś "gównolitu" i się stopił podczas jazdy :cry: . Jak można zauważyć na forum pytałem się już o Hondę CBR 125 :) Wiem, wielu powie że to wygląda jak rower i takie tam ale ja szukam motocykla na 2 lata bo jak zdam A2 to po 2 latach będę mógł robić A i wtedy dopiero kupię coś lepszego (Yamaha R6 to jest cudo :) ) Motocykl to musi być 4T, 2T nawet nie wchodzi w grę, nie podoba mi się ten dźwięk tyle że mocy ma więcej no ale nie podoba mi się i nawet nie proponujcie :) No więc w skrócie chcę coś 4T, na 2 lata (no max 3), w miarę żeby to jeździło, nie paliło strasznych ilości paliwa. Mogę wydać max 5 tysięcy chociaż 4 było by najlepiej.
Pozdrawiam : Rafał :)
Serce bije w tempie obrotów maszyny :)
Rafixen
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 7/6/2013, 20:38
Lokalizacja: Okolice Krasnegostawu


Postprzez malomi » 14/10/2013, 10:41

Witam,
Chyba wklejÄ™ ten link w stopce ;]

forum.scigacz.pl/viewtopic.php?t=49590

LwG
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47


Postprzez Rafixen » 14/10/2013, 11:07

Eh no w sumie mój błąd .... już podaje to wszystko :)
Doświadczenie to jakieś nie wiem 4 tys. + raczej będzie, na Router Ws 50 (Przez chwilę 72 ccm).
Wiek: 17 , Wzrost: jakieś 174 cm, Waga: 57 kg (Tak wiem mało ale przytyję jeszcze :D )
Chcę go używać do jazdy bez pasażera, turystycznie to jeździć nie za bardzo mam ochotę, wolę trochę szybciej pojeździć na krótszych trasach, fajnie by było z kumplem polatać ale nie ma za bardzo z kim tu u mnie :( Mało kto się tym tak jara i wolą samochody kupować po 18...
Jeździć po terenie albo po jakimś żwirze to nie mam zamiaru :D
Hmm w sezonie ile chcę to sam nie wiem ile da radę i ile będę miał czasu na to ale na oko to koło 2,5 tys. było by fajnie :)
Na motocykl mam 4 tysiące, 5 o już taki max :(
W sezonie ile przeznaczyć to nie będzie raczej problemu jak coś padnie to i się naprawi heh ;]
PodobajÄ… mi siÄ™ motocykle sportowe, turystyki i enduro nie chcÄ™, naked ujdzie.
W tej chwili moją uwagę zwróciły GS500, CBR 125,YZF 125.
Serce bije w tempie obrotów maszyny :)
Rafixen
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 7/6/2013, 20:38
Lokalizacja: Okolice Krasnegostawu

Postprzez BlackHawk_r1 » 14/10/2013, 11:09

Myślę, że lepszym wyborem byłaby pojemność 250. Np. Kawasaki ninja 250r (może dorwiesz za 5k)
lub jakaś 500. np. suzuki gs500 lub kawa er-5. Jak chcesz pojeździć na tym 2-3 lata myślę, że powinieneś celować w pojemność 250-500. Moim zdaniem powinieneś przemyśleć gs500 lub er-5.
Avatar użytkownika
BlackHawk_r1
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11/10/2013, 15:07
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez SkoQ » 14/10/2013, 11:19

To po co Ci prawko A2 skoro chcesz wsiadać na mikro cbr którą mogłeś ujeżdżać mając 16 lat i A1 ? :) GS 500 bierz bez pytania, sprzedasz to bez wiekszych problemów potem i się przesiądziesz na R6 bez używania pampersa :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez malomi » 14/10/2013, 11:28

Dokładnie taka jak pisze kolega wyżej 125 i to 4t ma mało mocy po miesiącu będziesz się czuł jak na skuterze z manualną skrzynią ;] A co za tym idzie będzie trzeba wysoko kręcić żeby to jechała to i spalanie będzie wysokie a taki GS to już co innego skrzynia zdecydowanie bardziej elastyczna mocy na miasto i w niedalekie trasy na pewno wystarczy z takim budżetem powinieneś coś sensownego wyrwać.
Nikt nie pyta o ciuchy zakładamy że jakieś masz ;]

PS. SkoQ chce sprzedać takie moto poszukiwania proponuje zacząć od forum zdecydowanie większa szansa na zadbane i zdrowe moto ;]
Ostatnio edytowano 14/10/2013, 11:29 przez malomi, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Rafixen » 14/10/2013, 11:29

No właśnie Ninja by była fajna o ile dorwał bym ją za 5 tys. :)Nie wiem czemu celuję w CBR 125 pewnie dlatego że to mało pali i mógł bym od razu po kupnie powoli oszczędzać na R6 :D
A jak to jest z Kawasaki ER-5 a GS 500 jakieś istotne różnice ? :) Który by więcej spalił na 100km no i co wy byście wybrali ? :D
Serce bije w tempie obrotów maszyny :)
Rafixen
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 7/6/2013, 20:38
Lokalizacja: Okolice Krasnegostawu

Postprzez SkoQ » 14/10/2013, 11:43

Żeby nie było, ze polecam GS'kę dlatego, ze ją sprzedaję. Mieszkamy od siebie trochę daleko i jak na razie szukam kogoś kto kupi ją w nieco innej kasie. Więc na lajcie :D Ale w swojej okolicy coś na pewno fajnego wypatrzysz. Maleńka CBR nie oszukujmy się... nie daje rady. Te 110 km/h to męczenie tego małego moto, a dla GS'ki to lekka przelotowa prędkość z której przyjemnie hasa na wyższe numerki :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez malomi » 14/10/2013, 12:02

Dokładnie 110 km/h dla tej cebry to praktycznie szczyt możliwości... Nawet nie zastanawiałbym się i brał bym GS nauczyło mnie to doświadczenie sam mam RS 125 i pali więcej niż CBR żeby to jechało trzeba kręcić w okolice 8 tyś. a co za tym idzie pali 8-10 l na 100km <wow> na ostatnim przepaleniu jeszcze 160km/h leciała ;]

PS. Myślę że kolega wysupła pare 100-ek więcej na coś ładnego moim zdaniem oszczędzenie 1000 zł jednorazowo i kupić paździocha to się nie kalkuluje.
SzukajÄ…c moto tylko w okolicy to zejdzie ze 2 lata :D
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Rafixen » 14/10/2013, 12:45

No właśnie ja nie szukam tylko w okolicy a czasu jeszcze mam trochę to na spokojnie wszystko można poczytać i popatrzyć a nie w ostatniej chwili szukać czegoś i trafić na jakąś padlinę :)
Serce bije w tempie obrotów maszyny :)
Rafixen
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 7/6/2013, 20:38
Lokalizacja: Okolice Krasnegostawu



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości




na górê