Zobacz wÄ…tek - Pytanie egzaminacyjne - Pieszy
NAS Analytics TAG

Pytanie egzaminacyjne - Pieszy

Przepisy, prawo
_________

Pytanie egzaminacyjne - Pieszy

Postprzez Kifasa » 12/10/2013, 11:02

Jako kursant na kategorię A mam pytanie dotyczące poprawności klucza odpowiedzi w jednym z pytań egzaminacyjnych. Podczas wyświetlonego filmiku widać jak pieszy zbliża się do krawędzi drogi. Proszę o stanowisko czy sugerowana przez program odpowiedź jest prawidłowa.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kifasa
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5/10/2013, 22:18
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez SkoQ » 12/10/2013, 12:22

Jako kierowca motocykla i samochodu w normalnej sytuacji zatrzymał bym się przed przejściem dla pieszych, pieszy stoi na tyle blisko krawędzi, że można zakładać, że chce przejść :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez mati22252 » 12/10/2013, 12:56

Zwłaszcza biorąc pod uwagę nowy przepis dający pierwszeństwo pieszemu zbliżającemu się do przejścia a nie na przejściu tylko.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez SkoQ » 12/10/2013, 13:06

Możesz ryzykować w takiej sytuacji, ale załóżmy, że pieszy wejdzie jednak na pasy, i go potrącisz :) Wina bezsprzecznie będzie po Twojej stronie, a z tego co wiem na drodze zawsze stosuje się zasadę ograniczonego zaufania.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez ero24 » 12/10/2013, 14:27

jak pieszy wchodzi po twojej prawej niema twojej winy wiec nie swirujcie , nie raz jak jechałem L to trzeba się zatrzymać jak chcesz zdac egzamin

ograniczone zaufanie jest zawsze , jak jedziesz L to zawsze się pakuja pod kola w normalnym ruchu jak jedziesz swoim samochodem nikt ci nie wskoczy chyba ze chce przytulic maske i do tego jak wchodzi z prawej strony to będzie jego wina


byłem raz przy takim wypadku kierowca dostal mandat tylko dlatego ze piesz wszedł z lewej i przekroczyl os jezdni

a po za tym na egzaminie jest pytanie poki pieszych nie wejdzie noga na pasy nic nie musisz jedynie ograniczyć zaufanie i tyle a możesz jechać bez wniku
ero24
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 28/4/2009, 11:35

Postprzez SkoQ » 12/10/2013, 14:34

Pfff gadanie. Walnij gościa który wszedł Ci na pasy z którejkolwiek strony i zobaczymy czyja będzie wina ;)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez ero24 » 12/10/2013, 14:48

na egzaminie twoja

a w zyciu dowala dla pieszego mandat po za tym ze będzie leza w szpitalu

chyba nie miałeś jeszcze takich akcji co ?
ero24
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 28/4/2009, 11:35

Postprzez Kifasa » 12/10/2013, 14:53

Ja przyznam szczerze, że wydaje mi się to absolutnym błędem w kluczu odpowiedzi. Praktycznie zawsze tego typu pytania mają uczulić na niebezpieczne sytuacje. Tak jak zostało powiedziane, zawsze powinna funkcjonować zasada ograniczonego zaufania.
Avatar użytkownika
Kifasa
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5/10/2013, 22:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ero24 » 12/10/2013, 15:14

słuchaj bo odbiliśmy trochę od pytania

ja miałem pytanie czy jak pieszy stoi przy pasach to czy musisz mieć zasade ograniczonego zaufania , odpowiedz brzmiała nie , a w innym pytaniu stoi dziecko i odpowiedz brzmi tak , to już trzeba samemu rozkminic

sa tez pytania czy jak jedzie L to musisz prz ywyprzedzaniu ograniczy zaufanie ( musisz) a sa pytania czy jedzie samochodz z naklejka inwalidzi i nie musisz ograniczać
ero24
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 28/4/2009, 11:35

Postprzez Boshi » 12/10/2013, 16:31

Wg mnie odpowiedź błędna w kluczu. Skoro gość stoi przy pasach to trzeba założyć, że na nie wejdzie i tyle... Zresztą mati pisze prawidłowo, wchodzi nowelizacja ustawy regulująca ten przepis.
ero ty sie dobrze czujesz? wskaż przepis, że jeżeli pieszy jest z prawej strony to nie ma twojej winy. Po drugie koloryzujesz, nie ma opcji by gość który wchodził na pasy i został potrącony dostał mandat... albo policjanci bez rozgarnięcia a pieszy tymbardziej albo zmyślasz bajeczki. Także przestań bzdury pisać, albo poprzyj swoje chore teorie. przepisem prawnym.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez ero24 » 12/10/2013, 18:05

dobrze się czuje patrze ty slabo chyba ogarniasz , robisz za moda a niewiesz co piszesz... ostatnio kolezanka odemnie z pracy pojechala do szpitala i dostala mandat 200 weź się zastanow co piszesz ? nie biore sytuacji z nieba tylko tak jak u na w miescie ludzie dostają

jedziesz L motocyklem każdy wchodzi na pasy , jechałem moto bez L nikt nawet o ty m nie pomyslal , jak widza ludzie L to specjalnie się pakuja przynajmniej w suwalkach tak jest


po pierwsze zmien ton wypowiedzi, po drugie przytocz konkretne przepisy o co zostales poproszony - leff
ero24
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 28/4/2009, 11:35

Postprzez rosiboj » 12/10/2013, 18:22

a nie przyszlo ci do glowy , ze pakuja sie pod L-ki bo wiedza ,ze maja pierwszenstwo i bedzie to wyegzekwowane przez instruktora? Opowiesc ze stronami to totalna brednia
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez ero24 » 12/10/2013, 18:27

no ok rozumiem ja niechem się kloci tylko wytłumacz tylko czemu mandat poszedł dla gosciuwy skoro pieszy zawsze ma pierszenstwo ??
ero24
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 28/4/2009, 11:35

Postprzez Boshi » 12/10/2013, 18:51

Ja doskonale wiem co pisze, ty stwierdzasz fakty na podstawie jakiś opowiastek, ja na podstawie przepisów PORD...

Widocznie policjanci kompletnie nie wiedzieli co robią, a pieszy był idiotą, że przyjął ten mandat. Oczywiście w sytuacji jeżeli pieszy stoi przy krawędzi i wchodzi na jezdnie... bo coś czuję, że w tej twojej historyjce pieszy wybiegł za jakiegoś pojazdu wprost pod samochód i tutaj prawidłowy przebieg sprawy..

Gdzie jest przepis? proponuję ci przestać wypisywać bzdury bo potem ktoś to łyknie i będzie się wykłócał z policją, że jakiś user na forum powiedział mu, że z lewej strony to wina samochodu.

Skoq nie zawsze, jeżeli sytuacja wygląda tak jak wyżej napisałem to będzie to wina pieszego, bo kierowca jak i pieszy mają zachować szczególną ostrożność w obrębie przejścia.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez Screamer » 12/10/2013, 22:05

Nie wiem jak dawno i gdzie zdawałeś ero egzamin, ale sądząc po wypowiedziach to dawno...

A wracając do tematu to chyba w tym pytaniu jest pomyłka.
To pytanie jest z jakiegoś programu czy takie samo było na egzaminie ?
Avatar użytkownika
Screamer
Świeżak
 
Posty: 175
Dołączył(a): 26/8/2010, 18:05

Postprzez ero24 » 13/10/2013, 06:17

no dawno zdawałem , we wtorek

dobra boshi nie będę z toba się klocil patrze nic do ciebie nie dochodzi musisz mieć racje i tyle , luz
ero24
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 28/4/2009, 11:35

Postprzez Kifasa » 13/10/2013, 07:37

Screamer napisał(a):A wracając do tematu to chyba w tym pytaniu jest pomyłka.
To pytanie jest z jakiegoś programu czy takie samo było na egzaminie ?

Pytanie z programu. Mam nadzieję, że oczywista pomyłka, bo na egzaminie nadal mam zamiar zaznaczyć TAK.
Avatar użytkownika
Kifasa
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5/10/2013, 22:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SkoQ » 13/10/2013, 07:51

Boshi napisał(a):bo coś czuję, że w tej twojej historyjce pieszy wybiegł za jakiegoś pojazdu wprost pod samochód i tutaj prawidłowy przebieg sprawy..

Skoq nie zawsze, jeżeli sytuacja wygląda tak jak wyżej napisałem to będzie to wina pieszego, bo kierowca jak i pieszy mają zachować szczególną ostrożność w obrębie przejścia.


I tu cię Boshi zaskoczę bo zaraz Ci udowodnię, że się zgadzamy ;)

Pfff gadanie. Walnij gościa który wszedł Ci na pasy z którejkolwiek strony i zobaczymy czyja będzie wina


Mówiłem tylko o zwykłej sytuacji kiedy nikt Ci na pasy nagle nie wskakuje, tylko zwyczajnie na nie wchodzi, jako kierowca powinno się patrzeć na to co się dzieje dookoła i jeśli jakiś osobnik do pasów podchodzi, można z granicą pewności stwierdzić, że będzie zamierzał po tych pasach przejść i o takiej sytuacji mówiłem :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Boshi » 13/10/2013, 09:26

No tak, moje niedoczytanie ;)


Jak widzę, dalej nie dostaliśmy przepisu o prawej stronie ?

p.s ero ogarnij słownik bo szkoda mi czasu na czytanie w takim stylu takiego bełkotu.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez Screamer » 13/10/2013, 10:35

ero24 napisał(a):no dawno zdawałem , we wtorek


No to widać mało przydatny był kurs..

Kifasa napisał(a):Pytanie z programu. Mam nadzieję, że oczywista pomyłka, bo na egzaminie nadal mam zamiar zaznaczyć TAK.


Spokojnie, w programach często trafiają się różne babole i nie ma się co dziwić bo pewnie większości programów nikt dokładnie nie sprawdza, na egzaminie takie coś na pewno się nie trafi
:wink:
Avatar użytkownika
Screamer
Świeżak
 
Posty: 175
Dołączył(a): 26/8/2010, 18:05

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na górê