Zobacz wątek - Sprzedaż motoroweru z nieaktualnymi danymi osobowymi
NAS Analytics TAG

Sprzedaż motoroweru z nieaktualnymi danymi osobowymi

Przepisy, prawo
_________

Sprzedaż motoroweru z nieaktualnymi danymi osobowymi

Postprzez Rotation » 7/10/2013, 11:50

Witam serdecznie
Mam pewne pytanie odnośnie sprzedaży motoroweru. Chciałbym na dniach sprzedać moja 50tke Rieju Rs2 Matrix PRO. Problem polega w tym, że gdy ja kupiłem i zarejestrowałem mieszkałem jeszcze u rodziców w Rudzie Śląskiej. Potem był mój ślub, remont domu, przemeldowanie i aktualnie mieszkam z żona w Przyszowicach ( koło Gliwic ).
Motorower stał praktycznie w garażu aż do skończenia remontu ( brak czasu ) potem był przygotowany do sezonu ale zdałem bardzo szybko prawo jazdy i praktycznie motorek jest zbędny stoi już rok. W tym wszystkim motorower nadal jest zarejestrowany na mnie ale na starym miejscu zamieszkania w Rudzie Śląskiej. Teraz skończył mi się przegląd ( miesiąc temu ) więc postanowiłem go sprzedać bo jest mi zbędny.
Czy aby sprzedać motor muszę go przerejestrować w Gliwiacach ( tam gdzie aktualnie mieszkam ) , zrobić przegląd i dopiero potem sprzedać ? Czy mogę go teraz sprzedać ? czy będę mieć z tego tytułu jakieś problemy lub ewentualnie kupujący ?
Pozdrawiam serdecznie
Rotation
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30/5/2012, 23:12


Postprzez samoa » 9/10/2013, 14:04

Łatwiej by było gdybyś w urzędzie zmienił sobie adres zamieszkania i wyrobił nowy dowód.
samoa
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9/10/2013, 12:52
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez madcap » 9/10/2013, 21:43

adres zamieszkania nie ma wpływu.
przegląd lepiej zrób, ktokolwiek zobaczy z kupujących ten fakt, to od razu uruchomi mu się komplikator.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na gr