Zobacz wÄ…tek - Simson SR51 Potrzebna Pomoc!
NAS Analytics TAG

Simson SR51 Potrzebna Pomoc!

i inne małe pojemności
_________

Simson SR51 Potrzebna Pomoc!

Postprzez Wojo1211 » 27/9/2013, 19:43

Witam wszystkich,
Od kilku lat jestem posiadaczem simsona sr51. Jednak w ciągu ostatnich tygodni zauważyłem że moja pszczółka stała się bardzo wygłodniała. Zamiast typowych ~3l/100km pali mi przeszło 10l/100km! (Na trasie 31km spaliłem to co miałem w zbiorniku czyli ~3,5l). Pierw sądziłem, że mam wyciek paliwa, niestety, na postoju paliwo pozostawało w baku, nigdzie żadnych plam od benzyny też nie zauważyłem. Na napełnionym gaźniku i zamkniętym kraniku przejechałem niecałe 100m podczas gdy mój wuja jest w stanie przerobić tak ponad kilometr. Sytuacja powtarzała się kilka razy, więc historię typu "ktoś podszedł i spuścił paliwo" można wykluczyć. Rozkręciłem gaźnik w poszukiwaniu problemu, jednak również nic nie znalazłem. Wszystie śrubki były szczelnie dokręcone, pływak na swoim miejscu, z dyszą również nie było żadnego problemu, uregulowany na drugiej kresce niezmiennie od 7 lat. Odpala normalnie, dobrze wchodzi na obroty, spadków też nie ma. Jedyny defekt to miażdżące i jakże bolesne dla mojego portfela spalanie paliwa o którym mowa wyżej. Czy ktoś miał podobny problem, czy ktoś wie jak ten problem rozwiązać? Będę bardzo wdzięczny za każdą cenną wskazówkę.
Pozdrawiam serdecznie! Dawid
Wojo1211
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27/9/2013, 19:28


Postprzez Macul » 27/9/2013, 21:35

Filtr powietrza suchy? W s51 kiedyś mi się paliwo cofało do filtra ale spalanie bylo może 4-5 a nie 10l. :)
Macul
Świeżak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 6/2/2013, 20:30
Lokalizacja: FKR (lubuskie)




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê