Zobacz wątek - Wypłata odszodowania OC z PZU
NAS Analytics TAG

Wypłata odszodowania OC z PZU

Przepisy, prawo
_________

Wypłata odszodowania OC z PZU

Postprzez kawua » 25/9/2013, 15:34

Witam
Tydzień temu miałem wypadek motocyklowy,gościu zjechał mi dużym dostawczakiem na mój pas drogi i uderzyłem w niego
Jak jest z wypłatą OC ? z czym powinienem się udać do PZU?
Dodam że nie posiadam uprawnień na motocykl i w chwili wypadku nie miałem waznego przeglądu , czy to wpływa negatywnie na tą sprawę ?

pozdrawiam
Zainteresowani homoseksualiści zapraszam na PW na małe co nieco :P
<3
Lubię w kakało <3
kawua
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 8/8/2012, 18:07
Lokalizacja: Z nienacka :D


Postprzez fasoliusz » 25/9/2013, 20:46

Z tego co wiem, jeśli miałeś wypadek bez uprawnień to odszkodowania nie dostaniesz, jednak ręki sobie nie dam uciąć.
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew


Postprzez stareRadio » 27/9/2013, 07:29

kawua

normalnie wyglada to tak ze dzwonisz do ubezpieczyciela i zglaszasz szkode, jak bedzie ktos od nich to pewno zapyta o prawko. przyjmuję ze policji nie bylo (?), zatrzymali by dowód rej na pokwitowanie.

btw: opłaciło się jeździć bez papierów ?
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez SkoQ » 27/9/2013, 07:37

Moim zdaniem nie powinieneś dostać ani złotówki. Twój pojazd nie powinien bez przeglądu w ogóle znajdować się na drodze, co lepsze nawet jeśli byłby ok, to Ty teoretycznie nie masz pojęcia jak się go obsługuje i Ciebie też tam nie powinno być, dziwię się, że facet nie wezwał policji, bo jeszcze Ty byś jemu pewnie płacił :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez jasnoksieznik » 27/9/2013, 10:19

SkoQ ma racje. Rownie dobrze moglbys jechac zepsuta koparka.

Jesli masz w sobie ducha hazardzisty i sarmacka fantazje, to zglaszaj sie do ubezpieczalni. Jak usuwano szkode, ktora ja spowodowalem, to sie mnie o takie szczegoly jak prawko i przeglad nie pytali. Ale raczej zapytaja.
Jesli nie zapytaja, mozesz cos wygrac. Jesli zapytaja, to moze sie okazac, ze jeszcze bedziesz musial wyklepac samochod sprawcy i zaplacisz kilka mandatow.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez asq_rex » 27/9/2013, 11:15

Przy zgłaszaniu szkody proszą o skany prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu. Jeśli tego nie zrobisz to rzeczoznawca zapyta o to przy oględzinach. Jeśli nie dostarczysz tych dokumentów nie masz co liczyć na odszkodowanie. To tak w skrócie jeśli chodzi o PZU.
asq_rex
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31/3/2012, 22:44

Postprzez kawua » 27/9/2013, 12:31

Policja była na miejscu,zostałem ukarany mandatem 500 zł , a na przegląd przymrużyli oko.
Dostałem kartkę z danymi sprawcy wypadku i do ubezpieczalni został wysłany przez Policje jakiś papier na którym jest napisane że drugi kierowca był sprawcą wypadku
Zainteresowani homoseksualiści zapraszam na PW na małe co nieco :P
<3
Lubię w kakało <3
kawua
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 8/8/2012, 18:07
Lokalizacja: Z nienacka :D

Postprzez kawua » 27/9/2013, 12:33

Dodam jeszcze że motocykl w dniu wypadku nie był zarejestrowany na mnie tylko na poprzedniego właściciela.
Zainteresowani homoseksualiści zapraszam na PW na małe co nieco :P
<3
Lubię w kakało <3
kawua
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 8/8/2012, 18:07
Lokalizacja: Z nienacka :D

Postprzez stareRadio » 28/9/2013, 16:05

był PO sprzedaży , umowa sprzedaży też ma jakąś datę! to ze policja winę daję na dostawczaka nie zmienia faktu ze ubezpieczyciel bedzie chcial prawko
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Matthaios » 30/9/2013, 10:24

Ubezpieczyciel nie ma ŻADNEJ podstawy prawnej do nie wypłacenia odszkodowania z tytułu nie posiadania prawa jazdy przez osobę poszkodowaną. Doczytajcie ustawę a nie siejcie głupot. Ubezpieczyciel pewnie będzie chiał się wymigać od wypłaty ale nie ma do tego podstaw. Odwołuj się a jak się uprą przy swoim to złóż pozew w sądzie. Jedyne co grozi za brak prawa jazdy do mandat który już dostałeś.

Jeżeli sprawcą wypadku byłbyś ty to wtedy następuję regres.
Avatar użytkownika
Matthaios
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9/5/2012, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Re: Wypłata odszodowania OC z PZU

Postprzez AnLex » 3/10/2013, 10:43

kawua napisał(a):Witam
Tydzień temu miałem wypadek motocyklowy,gościu zjechał mi dużym dostawczakiem na mój pas drogi i uderzyłem w niego
Jak jest z wypłatą OC ? z czym powinienem się udać do PZU?
Dodam że nie posiadam uprawnień na motocykl i w chwili wypadku nie miałem waznego przeglądu , czy to wpływa negatywnie na tą sprawę ?

pozdrawiam


Jeśli winnym spowodowania kolizji / wypadku uznany został kierowca "dostawczaka" to jego ubezpieczyciel nie ma żadnych podstaw prawnych do odmowy wypłaty odszkodowania czy też jego obniżenia z uwagi na brak uprawnień do prowadzenia pojazdu lub badań technicznych.

Proszę śmiało zgłaszać szkodę do Ubezpieczuciela.
Kancelaria Prawno -Odszkodowawcza AnLex | www.kancelariaanlex.pl | tel. 721 401 000 lub 22 613 33 72
Avatar użytkownika
AnLex
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 8/11/2011, 13:45
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê