Zobacz wÄ…tek - Honda Hornet na pierwszy motocykl :)
NAS Analytics TAG

Honda Hornet na pierwszy motocykl :)

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Honda Hornet na pierwszy motocykl :)

Postprzez Dyllu » 23/9/2013, 14:20

Witam Was serdecznie :)

Dziś udało mi się zrobić prawko na motor, także czas pomyśleć o zakupie jakiś dwóch kółek na przyszły sezon.

Uwagę moją przykuła Honda Hornet o pojemności 600ccm. Zastanawiałem się również na Banditem 650S, ale Hornet imo wygląda lepiej, a samą markę darzę sporą sympatią.

Podpowiedzcie, czy jest to dobry wybór ??

Chciałbym wydać oczywiście jak najmniej ;) ale chciałbym też w miarę świeży motocykl w jak najlepszym stanie :) Rocznik minimum 2010. Sztuki z 2009 w stanie BDB również przemyślę :)

Ceny tych motorków mniej więcej znam i wiem, że nie ma ich za wiele do kupienia na portalach ogłoszeniowych... Także może będziecie w stanie coś polecić ?? Może wiecie, że ktoś coś sprzedaje, czemu warto się przyjrzeć, a może przekonacie mnie jednak do Suzuki ?? Racjonalne argumenty potrafią czynić cuda :P

A może polecicie coś innego niż Hornet lub Bandit, co będzie tym samym rodzajem motocykla i będzie spełniało założenia dotyczące pojemności, rocznika i widełek przedziału cenowego ??

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

pzdr.
Dylu
Avatar użytkownika
Dyllu
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 23/9/2013, 13:45


Postprzez malomi » 23/9/2013, 14:29

Cześć,

To ja może z innej beczki ;] jakie zdałeś prawko jakie masz doświadczenie a najlepszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z tematem poniżej ;]

viewtopic.php?t=49590

LwG
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47


Postprzez SkoQ » 23/9/2013, 14:34

Odpowiedz Nam do czego potrzebujesz motocykla, do lansu czy do jazdy ? :) Tylko szczerze bo i tak wykryjemy jeśli kłamiesz :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez malomi » 23/9/2013, 14:41

Nie bądźmy hipokrytami każdy lubi sie prze-lansować i pomruczeć na dupeczki przechodzące na czerwonym ;]
bynajmniej ja ;]

Ps. a kolega niech napisze czy potrafi latać...
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Dyllu » 23/9/2013, 14:46

Dzięki za podpowiedź ;)

Zdałem kategorię A.

A teraz po kolei...

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),

14 lat temu, jak tylko zdałem prawko na B, moje drogi z dwoma kółkami rozeszły się. Do tego czasu nałogowo, przez dobre 4 lata - lato w lato, dzień w dzień - jeździłem 'motorkami' począwszy od małego skuterka, poprzez Simsona S51, MZ 251 oraz Jawę 350. Tymi jeździłem dłużej, jako ich właściciel. Sporadycznie miałem okazję przejechać się jakimś 1000-cem, ale nie pamiętam już co to było... ale było szybkie ;)

Na motorze w czasie kursu, po tak długiej przerwie, czułem się jak ryba w wodzie :) Ale zdaję sobie sprawę, że umiem niewiele, także nie porywam się na agresywne motocykle... chcę zacząć od żwawej 600-tki :)

- Wiek, waga, wzrost,

31 lat, 75 kg, 180 cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

Plan jest taki, aby była to zabawka na wieczorny i weekendowy relaks oraz coś co da raz od wielkiego dzwona możliwość wyskoczenia 250km na mazurki

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

Tyle na ile czas pozwoli, a zbyt wiele go nie mam... praca, dom, małe dziecko... także raz jeszcze, raczej będzie to 'zabawka'

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Chciałbym wydać maks 20k pln i fajnie jeżeli w tej kwocie uda mi się kupić jeszcze jakiś kask i kurtkę.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Taki, jaki będzie wymagany do utrzymania motocykla w stanie bezpiecznej używalności, bez wodotrysków - przynajmniej na początku ;) :P

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

Zdecydowanie nakedy!

Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Jak już wspomniałem wyżej, Hornet i Bandit.

SkoQ napisał(a):Odpowiedz Nam do czego potrzebujesz motocykla, do lansu czy do jazdy ? :) Tylko szczerze bo i tak wykryjemy jeśli kłamiesz :D

Chyba głównie do relaksu po pracy i do odskoczni od codziennych obowiązków męża, ojca... głowy rodziny :)

pzdr.
Dylu
Ostatnio edytowano 23/9/2013, 14:51 przez Dyllu, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Dyllu
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 23/9/2013, 13:45

Postprzez SkoQ » 23/9/2013, 15:50

aaa inna sprawa :D wyobraziłem sobie na początku jako młodego gniewnego który w pogoni za prędkością chce jak najszybciej jak najwyżej, Hornecik czyli CB 600 to wyrywna maszynka z silnikiem od jej usportowionej siostrzyczki CBR 600 bodajże F3 moc w okolicach setki koni potrafi wyrwać z butów, użytkownicy Hornetów chwalą sobie to moto nie słyszałem o poważniejszych awariach, a części są łatwo dostępne. Bandziorek też przyjemny chociaż cięższa maszyna, są plusy i są też minusy, ja gdybym wybierał to zdecydowanie w stronę horneta, jest lżejszy, moim zdaniem ładniejszy, no i jakoś tak podoba mi się ten szerszeń :D
Aha i staraj się nie używać zwrotu
raz od wielkiego dzwona
to forum motocyklowe tutaj to znaczy poważny wypadek, urwane ręce moto do kasacji takie tam :lol:
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Dyllu » 23/9/2013, 16:24

SkoQ napisał(a):Aha i staraj się nie używać zwrotu
raz od wielkiego dzwona
to forum motocyklowe tutaj to znaczy poważny wypadek, urwane ręce moto do kasacji takie tam :lol:

Dzięki za info ;) będę pamiętał. Przyznam szczerze, że zastanawiałem się nad tym zwrotem w czasie pisania posta :P Widać słusznie :D
Avatar użytkownika
Dyllu
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 23/9/2013, 13:45

Postprzez Walenty » 23/9/2013, 19:33

Panie Tomku, warto zainteresować się suzuki gladiusem. Spokojnie zmieści się w ten przedział, a głowy urwać nie powinien.

No ale co szerszeń, to szerszeń...
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Black-Ghost » 23/9/2013, 19:38

Od Horneta zdecydowanie ciekawsze moto to Suzuki GSR 600 ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Walenty » 23/9/2013, 19:40

Ja patrząc w niektóre działy widzę, że decyzja już podjęta :>
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Glenroy » 23/9/2013, 19:47

Może Yamaha FZ6 w nakedzie? Dla mnie jest po prostu piękną maszyną, podobnie z resztą jak Kawasaki Z750, z trochę bardziej stonowanych mocowo sprzętów na przykład Yamaha XJ6, można też wspomnieć o ER6, ale nie da się zaprzeczyć, że akurat to moto celuje stylistycznie właśnie w takich "młodych gniewnych", więc raczej odpadnie.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Black-Ghost » 23/9/2013, 19:49

Od Zeta 750 ciut lepiej wypada GSR 750 :) Z tym że to już 750 a autor wspominał o zadziornej 600.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez jaroaro » 23/9/2013, 19:53

Ja bym dorzucił Apke Shiver 750, BMW F800R, Triumph Street Triple i Suzuki GSR 750. Podaje je ze względu na to że może autor nie trafił na te motocykle. Niech o nich poczyta i przemyśli sprawę ;)


Edit: Duchu mnie wyprzdził z gsr :D
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez Dyllu » 23/9/2013, 19:59

Walenty napisał(a):No ale co szerszeń, to szerszeń...

Rozwiń proszę tą myśl ;)

Walenty napisał(a):Ja patrząc w niektóre działy widzę, że decyzja już podjęta :>

Niekoniecznie, ale póki co Hornet przemawia do mnie najbardziej. No i jednak na pierwszy moto chce coś co ma 600-650ccm i max 100 koni... wiadomo, że można od razu kupić litra, ale jeździłem szybkimi samochodami, miałem szybki samochód i wiem, że mając do dyspozycji dużo soczku, często się z niego korzysta, a ja muszę nauczyć się jeździć ;) bez większych pokus :P
Avatar użytkownika
Dyllu
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 23/9/2013, 13:45

Postprzez Walenty » 23/9/2013, 20:09

Dyllu napisał(a):
Walenty napisał(a):No ale co szerszeń, to szerszeń...

Rozwiń proszę tą myśl ;)


Przede wszystkim wyglÄ…d, moc i, znajÄ…c nick z innego forum, skrzydlaty znaczek.

Więcej powiedzieć nie mogę, bo nie miałem z nim do czynienia, ale na pewno w tym segmencie byłby jednym z pierwszych do oblatania.
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez leff » 23/9/2013, 20:35

Black-Ghost napisał(a):Od Horneta zdecydowanie ciekawsze moto to Suzuki GSR 600 ;)


nie wiem w czym ciekawsze, nuda i brzydota


Black-Ghost napisał(a):Od Zeta 750 ciut lepiej wypada GSR 750 :) Z tym że to już 750 a autor wspominał o zadziornej 600.


cos sie tak na tego GSR nastawil? 750 to wieksza kicha niz 600, nawet wahacz ma stalowy a 600 aluminiowy, generalnie podniesli pojemnosc a z reszta pojechali ksiegowo ........

to juz triumph jest ciekawszy a kawa ma zajebiaszczy design
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Black-Ghost » 23/9/2013, 22:05

Leff GSR600 jak dla mnie wygląda nowocześniej ma bardziej czytelny kokpit i robi ogólnie dobre wrażenie. GSR 750 też wypadł w wielu testach bardzo pozytywnie. Triumph to już trochę inna bajka. Ale mam podobne zdanie jak "jaroaro" ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez SkoQ » 24/9/2013, 08:35

Ja bym wybrał Horneta sercem, zwyczajnie jest trochę ikoną, szerszeń to flagowy golas Hondy, drogi autorze jeśli jeździłeś na motocyklach to dobrze wiesz, że 15 lat doświadczenia w rajdach samochodowych nie daje prawie nic po wejściu na motocykl. Więc takie porównania nic nie znaczą.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez RSSSS » 24/9/2013, 11:40

Że też jeszcze nikt nie napisał XJ6?

Edit: Sorki, jednak ktoś napisał - Glenroy!
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marsjanin » 24/9/2013, 13:48

Mimo wszystko, mimo dorosłego wieku - pamiętaj drogi autorze tematu, że motocykle, to nie są od takie tam zabawki. Masz rodzinę na głowie, małe dziecko.. Niech Twój wybór będzie odpowiedzialny. Zastanów się, czy na początek wściekły Hornet lub inna maszyna >70km jest odpowiednia. Wiesz dobrze, że jak to nazwałeś - "soczek" prowokuje do jego wyciskania.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Następna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê