Zobacz wÄ…tek - Suzuki bandit 1200s OKAZJA?
NAS Analytics TAG

Suzuki bandit 1200s OKAZJA?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Suzuki bandit 1200s OKAZJA?

Postprzez brzozu » 21/9/2013, 12:05

Witam,
mam okazje kupic motor suzuki bandit 1200s z 2001r 17tys. przebiegu. Stan wizualny dobry tak jak widać na zdjeciach troszke porysowany przedni blodnik i tyl nad lampa (pisze o tym poniwaz traci on przez to na wartosci). Mi osoboscie to w niczym nie przeszkadza. Aukcja jest organizwana w Belgii przez komornika, wiec nie ma tu mowy o jakiejs sciemie z przebiegiem. Motor na chodzie. Aktualna cena to 625euro. Moja maksymalna kwota jaka chce przeznaczyc na ten motor to 1250euro.

Moje obliczenia:
-motor 5000zl,
-tlumaczenie dok. 100zl,
-przeglad 100zl,
-urzad skarbowy 160zl,
-dowod rej. 200zl,
-nowe lub uzywane opony przod i tyl (nie znam ceny. Prosze Was o podanie ceny w przyblizeniu za nowe opony sredniej klasy, lub uzywane w dobrym stanie),
-przygotowanie do sezonu: wymiana olejow, filtrow oraz regulacja i inne,
-transport motoru do Polski mam darmowy.
-----------------------------------------------------------------------
razem: 5560zl + opony + przygotowanie do sezonu


Pytania do Was:
-Ile mniej wiecej taki motor zarejestrowny i gotowy do sezonu jest warty w Polsce?
-Czy w ogole warto go kupic?
-ile kosztuja do niego nowe lub uzywane opony, o ktorych wspomnialem wyzej?
-ile bedzie mnie kosztowal przeglad z wymiana olejow, filtrow i regulacja?
-Niestandardowy tlumik, ktory widac na zdjeciach. Co o nim sadzicie?
-Co sadzicie o mojej kwocie maksymalnej (1250euro) - malo czy duzo za ten motor?
-Bede mial okazje go zobaczyc przed koncem aukcji. Na co zwracac szczegolna uwage przy zakupie tego motoru?

Zdjecia motoru:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
brzozu
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21/9/2013, 11:14


Postprzez bartek9120 » 21/9/2013, 18:48

Osobiście nie widzę sensu w ściąganiu tego moto. Zerknąłem na portale z ogłoszeniami i za około 8-9 tys możesz dostać u nas w Polsce i widzisz co bierzesz pod kątem wizualnym i technicznym. A tu jak zliczysz wszystko to co widzisz na zdjęciach + to czego nie widać to wyjdzie na to co byś kupił w Polsce. Komornik tylko zajmuje motocykl, a jeśli dłużnik przekręcił licznik o ileś tam tysięcy kilometrów to komornikowi to w sumie nie robi różnicy. On tylko chce sprzedać rzecz i na tym zarobić, więc przebieg nie musi być realny. Tak więc to że od komornika to nie znaczy, że będzie ok. Do kosztów dolicz jeszcze ubezpieczenie. :)

A co do twoich pytań, to jak pogrzebiesz na forum to znajdziesz dużo fachowych informacji.
bartek9120
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 18/8/2008, 13:12
Lokalizacja: Olsztyn


Postprzez brzozu » 22/9/2013, 09:45

Watpie, zeby poprzedni wlasciciel probowal przekrecic licznik, poniewaz w Belgii takie zabawy podlegaja wysokiej karze pienieznej, a nawet kara pozbawienia wolnosci. Co do strony technicznej, to mam osobe, ktora na miejscu mi go sprawdzi. Chodzi mi tylko o to ile najwiecej moglbym za niego zaplacic w tej aukcji, zeby po sprowadzeniu do Polski nie stracic, a byc z 1-2 tys. zl do przodu, aby pojezdzic 1-2 sezony i sprzedac za podobna kase. Wg mnie taki motor jest wart 8-9 tys. zl, zakladajac ze jest sprawny techniczne. Chcialbym sie po prostu upewnic, czy jest tyle wart.
Ostatnio edytowano 22/9/2013, 09:57 przez brzozu, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
brzozu
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21/9/2013, 11:14

Postprzez bartek9120 » 22/9/2013, 09:51

Tak jak pisałem wyżej, u nas za 8-10 tys można nawet wyrwać 2002-2004 rocznik w fajnym stanie. Także policz i przemyśl.
bartek9120
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 18/8/2008, 13:12
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez brzozu » 22/9/2013, 09:58

Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam :)
brzozu
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21/9/2013, 11:14



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê