Zobacz wątek - Nieudana kradzież F4i Sport
NAS Analytics TAG

Nieudana kradzież F4i Sport

Baza skradzionych pojazdów i rzeczy
Ukradli Ci motocykl? Wyślij nam też wiadomość na https://www.facebook.com/skradzione.motocykle - opublikujemy na Facebooku i udostępnimy na głównym profilu Facebook/Scigacz_pl
_________

Nieudana kradzież F4i Sport

Postprzez milek_1988 » 21/9/2013, 11:16

Witam wszystkich,
z racji tego, że moje moto padło próbie kradzieży postanowiłem, że opiszę swój przypadek, żeby zwrócić uwagę wszystkich na różne dziwne rzeczy, których nie dostrzega się na co dzień.
Mianowicie, garażuję motocykl w hali garażowej pod blokiem. Wjazd jak i wyjazd tylko na pilota. Z założenia pilota powinni posiadać tylko mieszkańcy i ochrona, z założenia bo podejrzewam, że działają one na zasadzie radiowej, a co za tym idzie dorobić go nie stawnowi problemu. Na moim miejscu parkingowym stało auto, a za nim motocykl. Od kilku niedługich dni nie zapalało mi się swiatło na fotokomórkę na moim miejscu( nie na hali). Myślałem, że po prostu strzeliła żarówka, jak się okazało później fotokomórka była obrócona do ściany, tak by nie łapała ruchu(już przed próbą kradzieży). Kolejny element to drzwi z hali garażowej na klatki. Oczywiście klucze mają mieszkańcy, a drzwi się zatrzaskują. Po akcji przeszedłem się po hali, na samym końcu, w mało widocznym miejscu drzwi do ostatniej klatki nie były zamknięte, a podstawiona była cegła uniemożlwiająca zatrzaśnięcie drzwi- radzę od czasu do czasu się przejść i spojrzeć czy drzwi są pozamykane.
Do sedna idę do garażu, przed pracą...ubieram się wsiadam na moto...chce włożyć kluczyć i co? Nie mogę, myślę co jest jest przecież moto stoi jak stało, patrzę...stacyjka rozwalona(próbowali coś upychać, a miałem blokadę skrętu). Tylny zamek wyrwany, zadupek otwarty, siedzenie kierowcy odręcone - pod siedzeniem brak kompa. Tablica wyrwana...teraz najważniejsze. Pogoda jest jaka jest, już nie zawsze da się jeździć, ale gdybym wtedy nie próbował jechać do pracy...pewnie moto by już nie było. Komp wyciągnięty, a wszystko złożone spowrotem...wszystkie siedzenia na miejscu...jak się domyślam, do kompa miał być dorobiony kluczyć, pewnie chcieli wrócić dlatego moto stało jakby nieruszone. Tu także proponuję zaglądać często i gęsto do motocykla. Inna sprawa potwierdzająca pewnie ich chęć powrotu, zginął mi kanister(pusty), znalazłem go dalej...z beznzyną, którą spuścili z innego pojazdu( kto wie, może chcieli dolać do mojego, mieć pełen).
Zgłoszenie na policję dla papieru...jak sami powiedzili w tym roku jest młyn....kradną na potęgę.
Szczęście w nieszczęściu, że moje moto stoi, a koszt zamknie się pewnie w 1000pln. Piszę to po to, by zwrócić uwagę na rzeczy, których nie widzi się normalnie....by zwiększyć waszą czujność.
Ps. moto było wystawiane na sprzedaż.
Ostatnio edytowano 21/9/2013, 13:53 przez milek_1988, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
milek_1988
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 7/5/2012, 22:17


Postprzez Vergon » 21/9/2013, 11:37

Byli wcześniej oglądacze z ogłoszenia?
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez matiq121 » 21/9/2013, 13:40

Napisz może jeszcze gdzie sytuacja miała miejsce bo pewnie w garażu nie jeden moto stoi, żeby właściciele lepiej pilnowali swoich.
matiq121
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11/3/2010, 15:52
Lokalizacja: Radom

Postprzez milek_1988 » 21/9/2013, 13:50

Nikt moto nie oglądał ogłoszenie było od niedawna, ale zdjecia były robione na osiedlu, jeśli ktoś ogarnia temat bez problemu by to osiedle rozpoznał.
Dwa, miejsca nie zamierzam podawać, ufny nie jestem. Może jeszcze kod do drzwi...sorry może brzmi to niemiło, ale miejsce nie ma tu nic do rzeczy...każdy garaż podziemny zbudowany jest mniej więcej tak samo...komu zależy ogarnie temat.
Ps. ktoś musiał mieć bezproblemowy dostęp do garażu i to nie tylko jeden raz. Jak pisałem wszystko ładnie złożone, nie wyszło więc miał być powrót. AAAA i takie moje osobiste spostrzenie...osiedle jest chronione, ze szlabanem i ochroną...ale tej ochronie też nie specjalnie chyba można ufać...moim zdaniem. Nie chce powiedzieć, że są z kimś dogadani bo to byłoby pomówienie...ale na nich warto też mieć oko.
Avatar użytkownika
milek_1988
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 7/5/2012, 22:17



Powrót do Skradziono / zgubiono



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê