Zobacz wątek - Parę pytań przed kupnem motocykla
NAS Analytics TAG

Parę pytań przed kupnem motocykla

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Parę pytań przed kupnem motocykla

Postprzez Mars-x » 15/9/2013, 17:12

Witam

Chciałbym się was poradzić, jako że przymierzam się do kupna pierwszego moto. Interesują mnie głównie choppery, i w związku z powyższym mam kilka pytań.
1. Na co zwracać uwagę przy kupnie używanego?
2. Kiedy najlepiej kupować (przed czy po sezonie)?
3. Czy warto zastanowić się nad kupnem czegoś starszego (miałbym okazję kupić Suzuki Intruder VS 800 rocznik 93 z przebiegiem 37 tys za 6500) czy lepiej sobie odpuścić i szukać czegoś nowszego?
4. Czy znacie jakieś osoby w okolicach Rzeszowa które sprowadzają choppery?

Z góry dzięki za podpowiedzi.
Mars-x
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15/9/2013, 17:05
Lokalizacja: Rzeszów


Re: Parę pytań przed kupnem motocykla

Postprzez Glenroy » 15/9/2013, 17:41

Mars-x napisał(a):1. Na co zwracać uwagę przy kupnie używanego?

Na zaopatrzeniu się w kogoś kto ma pojęcie o motocyklach, poza tym to może pomóc: http://www.scigacz.pl/Zakup,motocykla,u ... ,8710.html

Mars-x napisał(a):2. Kiedy najlepiej kupować (przed czy po sezonie)?

Zawsze można trafić coś fajnego :). Ogólnie pod koniec sezonu zazwyczaj zaczyna się wysyp, na początku często pojawiają się nowe oferty komisów, które przez zimę zdążą się zaopatrzyć w towar i odpowiednio go podpicować :roll:

Mars-x napisał(a):3. Czy warto zastanowić się nad kupnem czegoś starszego, czy lepiej sobie odpuścić i szukać czegoś nowszego?


Całkiem niedawno pojawił się fajny artykuł na łamach ścigacza:
Mit nr 3 - Nowe motocykle sÄ… lepsze od starych

Fajnie jest mieć pachnący fabryką sprzęt z folią na siedzeniu. To prawda. Mitem z kolei jest przekonanie, że 10,20, a nawet 30 letnie motocykle nie są warte więcej niż cena na kilogram złomu. Motocykle w latach 80-tych i 90-tych robione były z nastawieniem nie tylko na osiągi, ale także z nastawieniem na niezawodność i trwałość. Nie były przeładowane elektroniką, ich użytkownie było prostsze i tańsze. Dziś produkuje się je tak aby produkować jak najszybciej, najtaniej i sprzedawać jak najwięc


Mars-x napisał(a): miałbym okazję kupić Suzuki Intruder VS 800 rocznik 93 z przebiegiem 37 tys za 6500

Mhmm, 37kkm to on miał, ale w '97 ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez SkoQ » 16/9/2013, 08:11

Taki motocyklowy żart: ,,Przebieg i cena do negocjacji" :D to ostatnia rzecz na jaką trzeba zwracać uwagę. Stan techniczny znaczy dużo więcej niż nabite na licznik kilometry.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Mars-x » 22/9/2013, 16:00

Dzięki śliczne za odpowiedzi, a jeszcze małe pytanie gdzie mogę się zaopatrzeć w kogoś kto by się znał na motocyklach?
Mars-x
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15/9/2013, 17:05
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez SkoQ » 22/9/2013, 16:59

Nie masz kumpli mechaników ?
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Mars-x » 22/9/2013, 17:19

Niestety nie.
Mars-x
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15/9/2013, 17:05
Lokalizacja: Rzeszów



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê