Zobacz wątek - Sprowadzenie motocykla z Włoch - formalności
NAS Analytics TAG

Sprowadzenie motocykla z Włoch - formalności

Przepisy, prawo
_________

Sprowadzenie motocykla z Włoch - formalności

Postprzez SkoQ » 12/9/2013, 08:43

Jako, że jestem świeżo po przerobieniu wszystkich dokumentów z tym związanych postanowiłem napisać krótki poradnik który może się komuś przydać, bo z tego co wiem przez ostatni rok coś się pozmieniało. Robię to żeby następna osoba nie musiała biegać po mieście i pytać za ile co i gdzie. Ok to zaczynamy.

Kiedy już zakupiliśmy motocykl i stoi on u Nas w garażu bez tablic (we Włoszech tablice oddaje się po wyrejestrowaniu motocykla). Czas zabrać się za formalności:

- Z dowodem rejestracyjnym (włoski pełny dowód to dwie kartki A4) i umową kupna/sprzedaży (jeśli nie jest dwujęzyczna) idziemy do tłumacza przysięgłego, polecam najpierw dzwonić, i od razu pytać o terminy, ja spotkałem się z terminem na ,,za tydzień" i z terminem na jutro rano ;)
Koszt około 90/130 zł (zależy od liczby znaków)

- Następnie udajemy się do Skarbówki z wypełnionym formularzem VAT 24 http://www.vat.pl/att/deklaracje/vat_24_v1.pdf (otwórz link). W zamian otrzymamy VAT 25.
Koszt 160 zł

- Po tych dwóch operacjach udajemy się do wydziału komunikacji. Gdzie przedkładamy Umowę, dowód rejestracyjny, tłumaczenia oraz VAT 25. Po czym uiszczamy w kasie opłatę i czekamy na stoją kolej. Dostajemy w zamian czasowy dowód rejestracyjny i czerwone tablice (ważne na okres jednego miesiąca).
Koszt 37,75 zł

- Tego samego dnia jedziemy ubezpieczyć motocykl
Koszt 235 zł (w moim przypadku)

- Robimy przegląd jadąc do diagnosty już na kołach z czasowym dowodem rejestracyjnym na czerwonych tablicach
Koszt 65 zł

- Kiedy nasz twardy dowód i tablice są gotowe można sprawdzić na stronie danego urzędu zgłaszamy się w tedy z ważnym ubezpieczeniem, czasowym dowodem rejestracyjnym, dowodem osobistym i czasowymi tablicami. W zamian otrzymujemy twardy dowód rejestracyjny oraz tablice stałe.
Koszt 122 zł

- Kiedy załatwiliśmy już te wszystkie formalności należy zalać zbiornik paliwa benzyną odpalić moto dobrze się ubrać i zacząć latanie :)
Koszt 5.70 za litr benzyny.

Podsumowując do ceny takiego motocykla należy doliczyć już na wejściu ponad 700 zł + trochę bieganiny po mieście. Mimo wszystko często warto. Pozdrawiam z tego miejsca użytkownika Repsol od którego kupiłem mój ostatni motocykl i który poprowadził mnie przez te formalności niemal za rękę jak dziecko we mgle :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê