Zobacz wÄ…tek - Z A2 Na A
NAS Analytics TAG

Z A2 Na A

Przepisy, prawo
_________

Z A2 Na A

Postprzez RafalTurbo » 8/9/2013, 14:35

Witam,
jest to mój pierwszy post więc chciałem się przywitać i wypada powiedzieć coś o sobie :)

A więc do rzeczy.

Od dziecka jeździłem na "motocyklach" motorynka, komarek, romet ogar. Tak więc ze strony "jazdy" się nie martwię natomiast jak to wygląda ze strony prawnej urodziłem się w maju 1991 w wieku 18 lat zrobiłem cały kurs na A ale 2 tyg przed egzaminem pochowałem kilka osób mi bliskich na motocyklach więc chciałem przełożyć termin egzaminu ale niestety były kolejne wypadki.
Dałem przekonać się bliskim że może warto poczekać jeszcze i egzaminu nie zdawałem ciągle to odwlekałem aż nastała Era A2.
Zdałem na B kupiłem auto i tak jeździłem ale dość histori
Pytanie brzmi :) czy jak w 2014 roku np w marcu zdam kat A2 to po roku mogę zdawać na A bo będę miał 24 lata ale tylko teorię + 10h jazdy czy od nowa cały kurs? Bo znów mnie ciągnie strasznie do motocykli czasem po parkingu albo na zlotach od kogoś pośmigam i jednak morda się cieszy. A już były pomysły żeby kupić moto i 2 sezony pojeździć bez prawka a potem od razu A lecz zastanawiam się nad A2 żeby się skupić na przyjemności jazdy na motocyklu a nie ciągle się bać że za rogiem niebieski machnie swym lizakiem i 200zł nie moje :)
Tylko właśnie czy mając A2 trzeba po roku robić znów cały kurs + egzamin teoria i praktyka czy wystarczy już tylko teoria i kupno kilku godzin na moto ? szukam w google ale tam nic nie znalazłem. a Chyba nie ma sensu wydawać 1400zł na A2 teraz a w 2015 robić A za kolejne 1400 :)

Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas.
Przepraszam jak piszÄ™ chaotycznie.
RafalTurbo
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8/9/2013, 14:17


Postprzez leff » 8/9/2013, 17:16

10 godzin jazd i tylko praktyka
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez RafalTurbo » 8/9/2013, 17:29

No to też nie tak źle :) Dziękuję za odpowiedz chociaż jedną :] bo gdzieś czytałem że 10h + teoria :) ale wolałem się upewnić to żeby się lepiej nic nie zmieniło to po powrocie do PL zrobię A2.
A żeby nie zaśmiecać forum robił ktoś może prawa jazdy kat A w UK ? bo lecę do pracy i myślę czy tam jak zrobię A to tutaj Dostane A2 bo nie mam 24lat czy już na A ? ale to sprawa drugorzędna chociaż jak ktoś ma jakieś info to proszę o opinie :)

To jak by się ktoś wypowiedzieć chciał.
Takie coÅ› na Allegro.
http://allegro.pl/honda-cbr-600-f-f4i-b ... 95984.html
Bo z tego co wiem F4i nie ma tych 70KW w seri żeby ją blokować na A2 (35KW) One miały chyba około 80KW ?
Ktoś tylko chce to "pchnąć dalej" czy faktycznie jest nie do wykrycia za bardzo to w zwykłym urzędzie rejestrując lub przy kontroli policji, bo by trzeba było moto na hamownie wysłać żeby to udowodnić więc dużo pracy.
A od dawna choruje na CBR F4 lub F4i właśnie :) to może po zdaniu A2 pojeździć rok dwa taką F4 zdławioną a potem zdać na kat. A i odblokować bo nie będzie mnie raczej stać wymieniać moto co rok lub dwa lata.
Pozdrawiam i dziękuje.
RafalTurbo
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8/9/2013, 14:17

Postprzez ChevLucas » 23/9/2013, 12:53

A ja bym chciał się spytać, ile mniej więcej może kosztować kurs prawa jazdy na kat. A posiadając już kategorię A2? Póki co mam uprawnienia tylko na kat. B, brakuje mi jeszcze 2 lat, abym mógł zdawać na A. Bez prawka trochę strach jeździć, poza tym kurs trochę człowieka przygotuje do jazdy, ale z drugiej strony 1400 to spory wydatek jakby nie patrzeć, Więc ile kosztuje kurs praktyczny 10 - godzinny?
ChevLucas
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 23/9/2013, 12:42

Postprzez xNomadx » 23/9/2013, 15:28

W moim mieście znalazłem najtaniej za 500zł. Najlepiej jakbyś poszukał w swoim mieście OSK, zobaczył cennik i zadzwonił się zapytać, czy cena się zgadza. A bez prawka nawet nie próbuj jeździć. Lepiej wydać i mieć, niż w razie kontroli mieć problemy.
Avatar użytkownika
xNomadx
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7/3/2013, 14:58
Lokalizacja: Opole

Postprzez fasoliusz » 23/9/2013, 15:57

Ja płaciłem 800zł za kurs w Skierniewicach.
Policzyli mi 80zł za godzinę.
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê