Zobacz wątek - [PILNIE POTRZEBUJĘ] Motocykl w poznaniu na jeden dzień
NAS Analytics TAG

[PILNIE POTRZEBUJĘ] Motocykl w poznaniu na jeden dzień

O wszystkim
_________

[PILNIE POTRZEBUJĘ] Motocykl w poznaniu na jeden dzień

Postprzez nopel » 7/9/2013, 19:43

Witam.
Na poczÄ…tek napiszÄ™ coÅ› o sobie.
Jestem Kuba, mam 16 lat.
Pierwszy motocykl dostałem w wieku 7 lat - malutka yamaha pw. Potem miałem kilka innych sprzętów, na Aprilii RS kończąc. Przejechałem ponad 16.000km. Kochałem, i nadal to kocham. Nie raz zarwałem szkołę, aby jeździć, nie raz jeździłem przy temperaturach bliskich zero, nie raz jeździłem po 6-7h dziennie, tak po prostu.
Niestety, pewnego dnia - wyskoczył mi przechodzeń... niestety, nie zdążyłem nawet zareagować, żadne wymijanie przeszkody przeciwskrętem, żadne hamowanie awaryjne - wyskoczył mi prosto w owiewke.
Oczywiście, wina była jego, sąd tak samo orzekł..
Niestety, tata, zabronił mi jeździć.
Każdy kto jeźdiz, wie ile dla niego to znaczy.
Lecz pojawiła się nadzieja, na powrót do 2oo.
Jazda torowa, którą mój tata sam bardzo długo uprawiał, i w czym nie widzi nic złego.
Muszę tylko udowodnić, ze nie skończy się na zakupie motocykla i przyczepki, i przestanei mnie to interesować (Nie wiem jak to możliwe, no ale ok..)
Potrzebuję więc, motocykl, nie więcej niż 600 (niby jeździłem spory czas na VFR 750, ale nie widzę siebie jeżdżącego tym na torze) - i pewnie tutaj większość Was, myśli sobie "Tak, dam jakiemuś dziecku moją 600te, rozbije się na torze i tyle będzie" - Nie. Nie mówię tutaj o moich umiejętnościach. Nie będę bić rekordów. Potrzebuję Motocykl tylko po to, aby udowdnić tacie, że serio, interesuje mnie jazda po torze. Więc duża szansa, że 100kmh nie przekroczę. Motocykl może być bylejaki - no, nie 50tka, bo to bez sensu - ale np. cbr 125 itd spokojnie może być.
Oczywiście, gdyby nie daj boże jakiś high-slide, to pokrywam wszelkie koszta naprawy.
Oczywiście także, zapłacę za wypożyczenie motocykla.

PS: Proszę o nie pisanie obraźliwych komentarzy, Pozdrawaim wszystkich, LwG
nopel
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19/8/2013, 07:45


Postprzez Boshi » 7/9/2013, 19:53

Urzekła mnie twoja historia. Pozdrów tatę :lol:
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21


Postprzez nopel » 7/9/2013, 19:55

Dzięki. Tata pozdrowiony, od moderatora na scigaczu :P
Co z wypozyczalnia typu http://max-bike.pl/wypozyczalnia/118-ka ... poyczalnia
Czy tam jest jakis paragraf ze nie mozna tym na tor wjechac? Bo jak mozna, to sprawa prosta, wypozyczam to i jeżdże, pytanie czy wypożyczalnia na to zezwala.
nopel
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19/8/2013, 07:45

Postprzez kravec » 7/9/2013, 21:15

zadzwoń do nich
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez bober3 » 7/9/2013, 21:54

Jakbym miał jeździć 6-7 h bez celu to wolałbym hajs zamiast na paliwo wydać na jakieś dzi... kobiety ;)
Ale dorośniesz- zrozumiesz :D
Tak mnie tchnęło- jak przyjdzie zima to znowu będzie melancholia i nostalgia, nie będę mógł do dup jeździć na moto. Nie wiem czym one tak się jarają, daewoo tico też może zapewnić nie gorsze wrażenia.
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez Cross88 » 9/9/2013, 10:19

"Oczywiście, gdyby nie daj boże jakiś high-slide, to pokrywam wszelkie koszta naprawy"
Obiecanki cacanki jak to się mówiło. Wiesz jak się robi jazy próbne moto przed zakupem? Daje się 100% wartości do ręki pod zastaw i to samo powinieneś zaoferować.
Napisz odrazu że dajesz pod zastaw np 15tys zl + jakieś oświadczenie rodziców o pokrywaniu kosztów naprawy z ww zastawu i wtedy dopiero możesz szukać kogoś chętnego do pomocy.
Avatar użytkownika
Cross88
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 3/6/2008, 18:44

Postprzez d_donald » 9/9/2013, 10:48

Wyszukaj wypożyczalni i zapytaj się, czy wypożyczą go dla osoby niepełnoletniej nieposiadającej uprawnień do jazdy na torze. Pewnie cena pójdzie trochę do góry, ale na pewno mają kruczki prawne, więc jeśli się nie przyznasz, a będzie jakiś ślizg to mogą być problemy. A uwierz mi, owiewki w ASO tanie nie są ;)
d_donald
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9/9/2013, 02:40

Postprzez suhy-19 » 9/9/2013, 11:11

Zadna wypozyczalnia nie da motocykla osobie nie posiadajace prawa jazdy a tym bardziej osobie niepelnoletniej. A jezeli ktos wypozyczy moto za niego to wiekszosc firm ma w umowie zapis ze nie bedziemy udostepniac pojazdu innym osobom.
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Sykopson » 9/9/2013, 12:05

bober3 napisał(a): zamiast na paliwo wydać na jakieś dzi... kobiety

Chyba na s(H)IVa... :roll:
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez malomi » 9/9/2013, 12:59

Ten temat rozbawił mnie od samego początku niechcąca wprowadzać złowrogiego nastawienia do tematu spokojnie czekałem na rozwój wydarzeń i wypowiedzi kolegów.
Człowieku czy ty spadłeś z drzewa ? czy może miałeś bliższe spotkanie z asfaltem a zapomniałeś kasku założyć ?
wg pomijając fakt że po kontekście wypowiedzi śmiem domniemać że mimo wszystko twoje umiejętności są znikome.

Czy naprawdę uważasz że znajdziesz kogoś kto pożyczy ci swój podkreślam swój motocykl na który niejedno krotnie ktoś zbierał latami każdą złotówkę oglądał dwa razy, nie chodził na balety do knajpy na browar bo za drogo a zaoszczędzoną dychę odkładał do wora na wymarzoną maszynę która dla nas motocyklistów nie jest tylko maszyną zresztą każdy motocyklista będzie wiedział o co mi chodzi sam się łapę na tym że siedzę w cieplutkim domku za oknami zima a ja się zastanawiam czy aby w tym garaży nie jest za zimno jak to wpłynie na gumy czy zmieniłem położenie kół żeby opona nie odkształciła, zakręciłem kranik ??? chyba tak. czy oby na pewno ? pójdę sprawdzić. uf wszystko ok mogę pie... w MotoGP ;]
Myślisz że ktoś kto kocha swoją dziewczynę prawie tak jak moto ;] odda ci swojego motonga do tyrania na tor a jako gwarancję ma twoje słowo że pokrywasz ewentualne koszty naprawy. hahah nie bądź śmieszny ale to już chyba pisałem.

LwG
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez d_donald » 9/9/2013, 13:50

suhy-19 napisał(a):Zadna wypozyczalnia nie da motocykla osobie nie posiadajace prawa jazdy a tym bardziej osobie niepelnoletniej. A jezeli ktos wypozyczy moto za niego to wiekszosc firm ma w umowie zapis ze nie bedziemy udostepniac pojazdu innym osobom.

Jak da odpowiednio dużo to wszystko da radę, tylko biorąc pod uwagę cenę za wjazd na Poznań + cenę za moto na ten dzień to będzie to nie mało. I oczywiście jakiś tam udział własny w przypadku szkody. I oczywiście muszą rodzice wziąć to moto, to chyba oczywiste.
I raczej nikt prywatnie moto nie wypożyczy, bo sama ściągalność hajsu w razie ślizgu byłaby strasznie trudna i mozolna, a wypożyczalnia sobie ściągnie z karty.
d_donald
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9/9/2013, 02:40

Postprzez facepalm » 13/9/2013, 16:27

tak, 16 lat , 16tyś przebiegu , mialeś już kilka sprzetów , jeździłeś 6-7h dziennie bez celu... , przy temperaturach bliskich zero.... I pewnie jeszcze sam na benzyne zarabiałeś. 6-7h jeździłeś, 8h pracowałeś a reszte spałeś he he . Masz 16 lat idz lepiej odrobić lekcje zamiast wypisywać takie pierdoły... skoro masz kase pokryć wszystkie koszty ew. wywrotki (a raczej twoi rodzice... ) to znajdz kogos kto sprzedaje moto i dogadaj się,że dasz mu np 2 stówy i wartosc moto w zastaw jakbyś rozwalił to bierzesz sprzeta a on kase. A na 75% bedzie szlif tak czy siak... jak tak bajerujesz na forum to juz wyobrazam sobie jaki masz fejm w szkole czy gdzie tam chodzisz.

PS. Opuszczanie lekcji zeby jeździć bez celu nie jest cool. Zgrywanie wielkiego pasjonaty tez nie jest cool.
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01

Postprzez Corr » 13/9/2013, 18:22

http://www.motogen.pl/Jedziesz-na-tor-W ... 18373.html sory, za link do konkurencji.

Daj znać jak kształtują się ceny :wink:
Corr
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 29/3/2012, 16:46

Postprzez mar111cin » 14/9/2013, 12:49

urzekła mnie Twoja historia :lol:
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez SkoQ » 14/9/2013, 13:36

Haha :D on tak serio ?

Nie chcę być jakiś niemiły, ale naprawdę wierzysz, że ktoś da dzieciakowi bez pojęcia moto do tyranki ? :D No błagam Cię. Ja za swoje moto dałem 12 tys + opłaty i inne pierdoły w sumie pewnie koło 14/15 tysięcy.
Żeby wypożyczyć Ci taki motocykl musiał byś zapłacić mi z 7 stów do portfela, i 16 tysięcy położyć na stole po czym podpisać oświadczenie (nie Ty tylko Twoj tata), że w razie czegokolwiek motocykl uważa się za sprzedany w cenie tych 16 tysięcy. A i tak nie wiem czy zgodził bym się na takich warunkach :) Zapytaj taty czy by się zgodził :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 45 gości




na górê
cron