Zobacz wątek - Redukcją biegów bez sprzęgła. Tak czy nie?
NAS Analytics TAG

Redukcją biegów bez sprzęgła. Tak czy nie?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Redukcją biegów bez sprzęgła. Tak czy nie?

Postprzez Stany89 » 30/8/2013, 21:19

Witam , jeżdżąc moto nasuwam mi się pytanie czy lepiej redukować biegi ze sprzęgłem czy bez.
Jeżdżę r6 i jak zmieniam biegi w dół bez sprzęgła wchodzą dużó lepiej w sensie ciszej, płynniej niż ze sprzęgłem,oczywiście redukując w dół używam sprzęgła i międzygazu.
Jak Wy jeździcie i ewentulanie lepiej w dół bez sprzęgła czy w górę bez sprzęgła ?
Pozdr
Avatar użytkownika
Stany89
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 25/12/2012, 16:07


Postprzez rosiboj » 30/8/2013, 22:35

Redukowac = odejmowac . Ja sie pytam jak mozna zmieniac bieg na nizszy (zredukowac) w gore? A domyslajac sie co masz na mysli da sie i w gore i w dol jednak w dol zaleca sie uzuwac sprzeglo w gore jak sie potrafi to bez jest lepiej przynajmniej u mnie ;) chociaz nie tylko
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?


Postprzez Stany89 » 31/8/2013, 09:09

Dokładnie redukować czyli w dół biegi , właśnie w dół fajnie wskakują np u mnie w r6 jadę odejmę gaz i pyk w dzwignię drążaka zmiany biegów i ładnie wskakuje niższy bieg, oczywiście poza biegiem 1 do którego jeśli schodzę z wyższych biegów używam sprzęgła.

Jęśli chodzi o zapinanie biegów do góry bez sprzęgła robie to samo czyli jadę odejmuję gaz i próbóuje wsadzić biego w górę lecz jest cięzko , po prostu nie wchodzi tak lekko jak w dól bez sprzęgła.
Avatar użytkownika
Stany89
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 25/12/2012, 16:07

Postprzez >sebek< » 31/8/2013, 09:14

Ja jeżdżę F4i i u mnie jest odwrotnie, lepiej bez sprzegla wchodza biegi w gore (oczywiscie po lekkim odjeciu gazu) a przy redukcji trzeba sie bardziej nagimnastykowac. Jednak moje pytanie jest inne, czy zmiana biegow bez sprzegla nie ma wplywu na motocykl? zywotnosc skrzyni itd?
Avatar użytkownika
>sebek<
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22/10/2011, 19:46
Lokalizacja: Warszawa / Zamość trochę też

Postprzez rosiboj » 31/8/2013, 10:07

Stany89 napisał(a):Dokładnie redukować czyli w dół biegi , właśnie w dół fajnie wskakują np u mnie w r6 jadę odejmę gaz i pyk w dzwignię drążaka zmiany biegów i ładnie wskakuje niższy bieg, oczywiście poza biegiem 1 do którego jeśli schodzę z wyższych biegów używam sprzęgła.

Jęśli chodzi o zapinanie biegów do góry bez sprzęgła robie to samo czyli jadę odejmuję gaz i próbóuje wsadzić biego w górę lecz jest cięzko , po prostu nie wchodzi tak lekko jak w dól bez sprzęgła.

Podczs zwalniania jesli chcesz zbic np z 4 na 3 to musisz dodac gazu bo:
- musisz zdjac napiecie z zebatek aby przelaczyc
- po zmianie biegow silnik musi pracowac z wyzszymi obrotami w zwiazku z ze zmiana przelozenia.

Strasznie dezorientujaco piszesz. Nigdy nie spotkalem sie aby latwiej zbijalo sie biegi w dol bez sprzegla niz wbijalo wyzsze. Twoj opis "w r6 jadę odejmę gaz i pyk w dzwignię drążaka zmiany biegów i ładnie wskakuje niższy bieg" nie ma sensu, odejmujac gazu podczas zwalniania sprawiasz ze zebatka obracana przez kolo jeszcze bardziej dociska do zebatki silnika ktory ma wtedy duzo mniejsza predkosc bezwzgledna (wiadomo, ze skoro jest polaczony przez skrzynie to musi sie krecic tak jak kreci nim kolo w momencie zwalniania).
Abstrachujac od opisow, w gore bez sprzegla jak ktos umie, w dol na conajmniej polsprzegle i z przygazowka, nie to ,zeby bez bylo niemozliwe ale napewno zdrowiej

PS ja u siebie odkrecam do konca i tak trzymam i tylko biegi zmieniam :twisted:
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez mati22252 » 31/8/2013, 12:47

Bo masz Rosi quickshifter to możesz :P a kolega może ma odwróconą skrzynie tzn jeden w górę i źle rozumuje coś bo też wydaje mi się to dziwne.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez Stany89 » 31/8/2013, 13:36

Co takiego jest dziwnego :)?
Skrzynie mam normalną jeden w dół reszta w górę.
Avatar użytkownika
Stany89
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 25/12/2012, 16:07

Postprzez RUTRA.RD » 2/9/2013, 10:07

tak. lepiej się tego nauczyć, bo kiedyś sprzęgło padnie albo linka strzeli to chociaż będzie jak wrócić gasząc na światłach motocykl i ruszając z rozrusznika :)
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê