Zobacz wÄ…tek - Kolejny dylemat poczÄ…tkujÄ…cego
NAS Analytics TAG

Kolejny dylemat poczÄ…tkujÄ…cego

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Kolejny dylemat poczÄ…tkujÄ…cego

Postprzez vatom » 29/8/2013, 23:41

Witam, mam problem z doborem motoru (dlatego ten post :)) i chciałbym uzyskać pomoc co kupić na pierwsze moto. Z góry powiem, że tak - czytałem wiele postów, wiem że 500 są polecane, ale mimo wszystko zaryzykowałem z utworzeniem osobnego tematu.

Na poczÄ…tku formularz z how to:

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
Powiedzmy, że bardzo niewielkie, prawie zerowe. Tyle co pojeździłem na nauce jazdy i parę razy na innych sprzętach po placu.

- Wiek, waga, wzrost,
24 lata, 80 kg, 185 cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Motor ma mi głównie służyć do codziennych dojazdów do pracy - ok 7km. Dodatkowo co dwa tygodnie trasa 100km w jedną stronę (czyli 200 dziennie). Znając mnie chętnie pozwiedzam okolicę, więc turystyka - tak, choć pewnie nie więcej niż 300-400 km dziennie.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Ciężko powiedzieć, myślę że ok 5-6 tys.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Motor max 10 tys, choć zdecydowanie wolałbym się zamknąć w 8. Na ciuchy zupełnie inny budżet.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Zależy ile będę jeździł, wydaje mi się ze ok 2-3 tys. na sezon to rozsądna cena, żeby utrzymać motor we względnie dobrej sprawności.

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Zdecydowanie podobają mi się sportowe, choć celuje w szosowo-turystyczne.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
I tutaj już tak prosto nie jest. Z wyglądu zdecydowanie CBR 600, choć wiem że bez doświadczenia, jedynie gdzie mogę ją widzieć to na plakacie w pokoju :)

Ogólnie na naukach jazdy jeżdżę Yamaha XJ6 i mając na uwadze moje mizerne doświadczenie, to motor jest świetny. Dla mnie super pozycja za kierownicą, nie jest mały i w porównaniu do np. CB500 zdecydowanie łatwiej go się prowadzi i kładzie w zakrętach, ale niestety nie ten przedział cenowy. Miałem też okazję przejechać się po placu znajomego R6 i uważam, że tragedia. Pozycja za kierownicą beznadziejna, motor sam mały (albo przez pochyloną pozycję odniosłem takie wrażenie). Ja po prostu nie tego szukam, a sam motor zaprojektowany bardziej do ostrej jazdy, niż spokojnego połykania kilometrów. Innym ładnym moto jest jeszcze SV650 (ta nowsza, po 2003 jak się nie mylę) z pełnymi owiewkami (nie wiem czy była produkowana taka, czy ludzie po prostu je dokładają), ale również pozycja nie jest już tak wygodna, niestety nie miałem okazji się nim przejechać, robiłem tylko przymiarkę.

Tak więc szukam czegoś z wyglądem sporta (CBR, SV650) i najlepiej z pozycją za kierownicą podobną do XJ6 i do tego do 8 tys. Z tego co przeglądałem allegro to po prostu takiego motoru nie ma :P Znajomy polecił mi jako względny kompromis Bandita 600S - niby większa i łagodniejsza wersja SV650. Przeglądając zdjęcia zdecydowanie nie powala, ale możliwe że spełniłby moje wymagania.
Ostatnio edytowano 30/8/2013, 05:40 przez vatom, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
vatom
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29/8/2013, 23:13


Postprzez Karol20 » 30/8/2013, 04:43

Kawasaki er-6f. Tylko raczej w 8 sie nie zamkniesz.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16


Postprzez Marsjanin » 30/8/2013, 09:22

Nie rezygnuj z SVki. Poszukaj egzemplarza z półką i kierownicą od wersji N. Sam jeżdżę w ten sposób i jest dużo wygodniej jak na Sce. Tylko wg mnie Twój wzrost to górna granica na Suzi, gdyż nie jest to zbyt duża maszyna.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez vatom » 30/8/2013, 18:48

er-6f to raczej to czego szukam, duży, wydaje się wygodny i wygląda godnie. Fakt, za ok 10 tys dorwie się egzemplarz z początku produkcji i z drobnymi przetarciami, ale ogólnie kusząca propozycja.

SV właśnie odpada też z tego względu, że wg mnie jest po prostu mały. Na motorzem mam siedzieć swobodnie i być względnie wyprostowanym. Garbie się codziennie 8h w pracy przy monitorze - starczy mi :P Wiem, że mała waga ma swoje zalety, ale nie chcę dotykać kolanami do łokci :)
vatom
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29/8/2013, 23:13

Postprzez Karol20 » 31/8/2013, 04:20

Jak Sv'ka jest mala to er6 tez bedzie. On jest nawet troche mniejszy.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez piotr_motoland » 31/8/2013, 07:40

sv bedzie dobrym wyborem.
piotr_motoland
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 26/7/2011, 07:19
Lokalizacja: polska



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê