Zobacz wÄ…tek - Kultura na drodze.
NAS Analytics TAG

Kultura na drodze.

O wszystkim
_________

Kultura na drodze.

Postprzez pikus666 » 25/8/2013, 20:35

Cześć.Chciałem was zapytać i przytoczyć tematykę szacunku pomiędzy nami motocyklistami. Każdy mówi że jesteśmy jedna wielką rodziną , owszem zgodzę się z tym w 100% ale co jeśli np. ja mając 16lat jadę moją motorynką wystawiam Lewa do każdego motocyklisty i przeważnie odmachują mi skuterzyści. Prawie wcale motocykliści ze sportów i czoperów nie odmachują. Przez 2 tygodznie jazdy omachał mi znajomy który lata 10 lat ma Honde 929 i kolega z NSR 125 oraz kilku nieznajomych ze sportów i 3 kierowców czoperów a mijałem ich bardzo dużo . Dlaczego nie ma takiej kultury jak np. u kierowców autobusów ja jadac trase Gorlice-Kraków patrzyłem i kierowcy autobusów też sobie wystawiają Lewa i ANI razu nie bylo przypadku żeby ktoś nie odmachał 2 kierowcy. Więc moje pytanie brzmi dlaczego nie ma takiej kultury pomiędzy Motocyklistami tymi z większych pojemności a z tymi z małych pojemności ?
pikus666
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5/8/2012, 21:39
Lokalizacja: Gorlice


Postprzez Walenty » 25/8/2013, 21:12

Byłbym zdziwiony, gdyby znajomy Ci nie odmachał :D
Kultura jest, tylko na jakichś siusiaków trafiasz.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL


Postprzez fasoliusz » 25/8/2013, 21:25

Ja jak macham to każdy mi odmachuje, może po prostu źle trafiłeś.
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez mar111cin » 25/8/2013, 21:29

kółko wzajemnego dotykania się pisiorkami.
jak jadÄ™ to jadÄ™, a nie zachowujÄ™ siÄ™ jak klaun.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Walenty » 25/8/2013, 21:36

No, jak widzisz kolega wyżej nie odmachuje ;)
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez kravec » 25/8/2013, 22:40

Nie odmachujÄ… tylko na Harleyach. Reszta mi na tzr 50 nawet machala. nie mowiac juz jakie mile zaskoczenie bylo jak machali kiedy mialem L na plecach.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez fasoliusz » 26/8/2013, 08:22

kraniec napisał(a):Nie odmachują tylko na Harleyach. Reszta mi na tzr 50 nawet machala. nie mowiac juz jakie mile zaskoczenie bylo jak machali kiedy mialem L na plecach.


Oooo to musiało być motywujące, jak machali L'ce, ja przez 30godzin ani razu nie zostałem pozdrowiony:(
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez malomi » 26/8/2013, 08:49

Ja osobiście odmachuję nawet puszką jak wystawiają łapę :d ;] No chyba że akcja mijania dzieje się w trakcie składania winkla... są sytuacji na polskich drogach że lepiej nie puszczać kiery.
Mnie osobiście bardzo się podoba "tradycja" pozdrawiania i na pewno będę ją kontynuował ;]

LwG
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Sykopson » 26/8/2013, 09:10

Ja też pozdrawiam jak zauważę :wink:
Uważam że to bardzo miła tradycja i warto ją ciągnąć :)
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez rosiboj » 26/8/2013, 09:17

Nie odmachuje bo to glupie. Tak samo jak nie macham nikomu jak jedzie autem ani nie mowie do kazdego obcego czesc. Trzeba chyba,przejsc jakies specjalne pranie mozgu w ktorym wmawiaja ci, ze wszyscy obcy w zielonych butach jak twoje to twoi bracia, a na motocyklach to twoja rodzina. Kazdy ma prawo miec swoje zdanie ale dla mnie to poprostu dziecinne i z tego dawno wyroslem.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Cross88 » 26/8/2013, 10:17

rosiboj -> smutny człowiek

A co do tematu to ja prawie zawsze pozdrawiam i nie pamiętam sytuacji żeby mi ktoś nie odmachał. Może to od regionu zależy? Ja latam po beskidach.
Avatar użytkownika
Cross88
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 3/6/2008, 18:44

Postprzez maniaczek098 » 26/8/2013, 10:24

U nas kultury nie ma. CHociaz jak patrze na filmiki w Rosji tam to już w ogóle.:D wrestling na jezdni
Chcielibyśmy polecić Państwu wirtualne wycieczki Warszawa http://property360.pl, ponieważ dzięki nim można po prostu zwiększyć sprzedaż własnych produktów i usług.
maniaczek098
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24/8/2013, 11:46
Lokalizacja: Poznan

Postprzez Black-Ghost » 26/8/2013, 13:50

Nie odmachuje skuterką bo nigdy nie wiem czy jedzie nim dziadek mający 3promile alkoholu we krwi czy 12 latek dłubiący w nosie podczas jazdy ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Glenroy » 26/8/2013, 14:32

Staram się odmachiwać kiedy mogę, ale motocyklistom, bo dla mnie, dotyczy to motocyklistów, nie zauważyłem żeby motorowerzyści się jakoś szczególnie wzajemnie pozdrawiali. Sam gest jest jak najbardziej w porządku i jest to miły aspekt bycia w gronie motocyklowym, ale właśnie motocyklowym, gdyby dotyczyło to całej reszty jednośladów to musiał bym machać w takim razie i rowerzystom ;).
Druga sprawa, gdybym miał odmachiwać wszystkim, zapewne co młodszym, użytkownikom skuterów bądź im podobnych, to momentami nie miał bym kiedy i czym wcisnąć sprzęgła ;).
Znowu czasami poprawia mi humor sytuacja, w której spokojnie sobie jadę mijam jeden, drugi, dziesiąty skuter, i nic, w końcu jedzie grupka 4-5 i widząc motocykl z naprzeciwka zaczyna się istna rewia, kto szybciej i wyżej wystawi łapkę, a nie o to przecież w tym chodzi.
Czasami też najzwyczajniej w świecie mogę na przykład mieć łapę na sprzęgle, zbliżać się do winkla, gdzie nie mam ochoty zdejmować przeszczepu z kierownicy, czy po prostu drapię się po jajkach i nie mogę machnąć. Zazwyczaj w takich sytuacjach po prostu przyjaźnie kiwnę głową i tyle.

To jest tylko gest, dla mnie ważniejsze jest bezpieczeństwo i nie będę zdejmował łapy z kierownicy, bo tak wymaga kultura, jeżeli sytuacja mi nie pozwala, to trzymam łapki tam gdzie ich miejsce.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez kravec » 26/8/2013, 19:42

Ja tam odmachuję nawet jak inny kierowca alfy mnie pozdrawia bo to też się zdarza. Jest to miłe.. co mi szkodzi.

Na L może machali też dlatego że jeździłem w swoich ciuchach i widzieli że raczej nie dopiero co zaczynam. Nie wiem..

Kiedyś nawet z forumowym Flow'em się na swiatlałch na L'ce spotkałem. Ustawka YBR 250 z bladym.. poznał dopiero jak się odezwałem :D
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Gensior » 26/8/2013, 20:21

Mi podczas kursu 2 razy wystawili łapę motocykliści, ubrany byłem w zwykłe ciuchy poza kamizelką odblaskową z "L". Niestety w obu przypadkach nie zdążyłem/nie miałem jak zareagować :(
Ale generalnie bardzo zaskoczył mnie właśnie nie brak kultury, ale wręcz przeciwnie - jej nadspodziewanie wysoki poziom w porównaniu do jazdy samochodem :) . Nie wiem czym spowodowane to było, ale kierowcy byli uprzejmi, nie przepychali się a wręcz mnie przepuszczali.
Gensior
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 9/7/2012, 23:57

Postprzez rosiboj » 26/8/2013, 21:05

Co ma wspolnego machanie lapa do obcych z kultura na drodze?
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez mar111cin » 26/8/2013, 21:58

Rosiboj napisał(a):Co ma wspolnego machanie lapa do obcych z kultura na drodze?


jak nie machasz to jesteÅ› niekulturalny :lol:

mnie denerwuje, że nigdzie nie można pojechać incognito, bo zaraz wszyscy muszą na siebie i na ciebie uwagę zwracać.
Tak samo mnie wkurza, jak ktoś mi macha, jak jedzie takim samym autem jak moje. Róbcie sobie co chcecie, ale mnie w to nie mieszajcie.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez wojwielki » 4/9/2013, 09:07

Miałem taka sytuacje wczoraj. Z zycia wzięta. Jade na mojej maszynie do banku, bo jestem w trakcje załatwiania kredytu na firme. Stoje na światłach a dziadek w Tico zamiast spokojnie czekać na zielone. To ruszył przed zapaleniem się zielonego. Z jego prawej strony jechał Audi3, po tico i po Audi nic praktycznie nie zostało, ale na szczęście przeżyli.
Karetka, policja, droga zablokowana. Przez dziadka, który się śpieszył. Nie mam watpliwosci, ze powinne byc jakieś kontrole starszych ludzi.
http://yallayalla.pl/ | | Wiedza kluczem do wszystkiego
wojwielki
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3/9/2013, 23:20
Lokalizacja: Poznan

Postprzez malomi » 4/9/2013, 10:21

Wojwielki a jak się ma twój post do tematu dotyczącego kultury na drodze i wzajemnym szacunku między nami motocyklistami ? ;]
Ale zgadzam się z tobą w całej rozciągłości prawo jazdy nie zależnie od kategorii a przynajmniej jego posiadacz po przekroczeniu pewnej granicy wiekowej powinien przechodzić okresowe badania lekarskie pod kontem predyspozycji i zdolności do prowadzenia pojazdów... To że w wieku 18 lat nie ma przeciwwskazań nie oznacza że w wieku 80 lat również ich niema. Niestety żyjemy w Polsce a tu tylko utrudnia się dostęp do prawo jazdy młodym ludziom (który nie poprawia bezpieczeństwa tylko pompuję kasę do skarbu Państwa) a nie działa się w kierunku poprawy bezpieczeństwa. Osobiście jak widzę dziadziusia co gorszą babcie glonojada uczestniczącego w ruchu ulicznym zapal mi się kontrolka i omijam takich szerokim łukiem wolę nie ryzykować...
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê