Zobacz wÄ…tek - Pytanie o OC ....
NAS Analytics TAG

Pytanie o OC ....

Przepisy, prawo
_________

Pytanie o OC ....

Postprzez hugo2003 » 24/8/2013, 20:37

Witam..
Mam pytanie troszke z innej beczki....
Mam OC (co prawda na puszke) wykupione na siebie (komplet znizek) i pani przy wywiadzie pytala przez tel pytanie czy autem bedzie jezdzila osoba ponizej 26 roku życia lub majaca prawo jazdy krocej niz 2 lata? Odpowiedzialem ze nie!
Ale dziewczyna juz odebrala prawko i wiadomo jak to jest mozna cos wypic i dziewczyna pojedzie... I tu pytanie: jak to bedzie wygladalo gdyby gdzies komus cos zrobila moim autem???
czy moje zeznania cos na to maja przy rozmowie z pania ???
i czy moga mi np nie pokryc szkody jak by moja dziewczyna komus zrobila szkode bo mowilem ze nie bedzie taka osoba jezdzila tym autem????
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań


Postprzez krzall » 24/8/2013, 21:25

Firma ubezpieczeniowa ma podstawę by odmówić wypłaty odszkodowania. Tzw wyłączenie ... Ogólne warunki OC.
Ale z tego co wiem jest kilka spraw w sądach o takie wyłączenia ;)
Wszystko jest trudne... nim, stanie siÄ™ proste ;)
FZS 1000
Avatar użytkownika
krzall
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 19/1/2013, 21:43


Postprzez madcap » 24/8/2013, 22:44

Krzall na podstawie ogólnych warunków nie może dokonać wykluczenia.
Wykluczenie musi być dokonane "ustawowo", inaczej staje się to niejako klauzulą niedozwoloną.

Hugo olej to. Nie ma powodów do obaw.
Masz pełne prawo użyczyć pojazdu, prawo tego nie zabrania.
Ubezpieczyciele bronią się w ten sposób przed stanem permmanentego użykowania pojazdu przez osobę nieposiadającą doświadczenia, gdy ubezpieczenie jest na inną osobę.
Pamiętaj, to ubezpieczyciel musi udowodnić taki stan.

Co do wypłaty, wypłacić musi. Tobie jedyne co grozi to utrata kilku procent zniżki w przypadku kolizji przy wykupieniu/odnowieniu polisy.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez krzall » 25/8/2013, 12:15

madcap napisał(a):Krzall na podstawie ogólnych warunków nie może dokonać wykluczenia.
Wykluczenie musi być dokonane "ustawowo", inaczej staje się to niejako klauzulą niedozwoloną.

Hugo olej to. Nie ma powodów do obaw.
Masz pełne prawo użyczyć pojazdu, prawo tego nie zabrania.
Ubezpieczyciele bronią się w ten sposób przed stanem permmanentego użykowania pojazdu przez osobę nieposiadającą doświadczenia, gdy ubezpieczenie jest na inną osobę.
Pamiętaj, to ubezpieczyciel musi udowodnić taki stan.

Co do wypłaty, wypłacić musi. Tobie jedyne co grozi to utrata kilku procent zniżki w przypadku kolizji przy wykupieniu/odnowieniu polisy.


Proszę żebyś pamiętał że w momencie podpisania umowy bo takową jest Umowa OC dostajesz ogólne warunki, gdzie dokładnie opisane jest że ( w umowie zazwyczaj również) nie na podstawie użyczenia dosłownie następuje, a na podstawie zmiany zaistniałej której nie zgłaszasz. Skończy się sprawą w sądzie i udowadnianiem "klauzuli niedozwolonej" . A Chyba zgodzisz się że chodzi tylko o dopłatę paru złotych za użyczanie i wiek kierowcy. Zapałać dopłatę i będziesz miał spokój. Inaczej hmm. A dowodem jest samo zdarzenie jeśli nastąpi :). Jeśli się nic nie wydarzy nie ma zdarzenia i nie ma dowodu. :) . Podobnie z jazdą na torze. Wystarczy że raz pojedziesz i masz stłuczkę z kimś. Tor jest wyłączony z ubezpieczenia i nie jest to klauzulą :). Czyli podsumowując ubezpieczasz siebie i moto od OC.
A tak naprawdę życzę Ci szerokości :) i żadnych spotkać z ubezpieczycielem :)
Wszystko jest trudne... nim, stanie siÄ™ proste ;)
FZS 1000
Avatar użytkownika
krzall
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 19/1/2013, 21:43

Postprzez hugo2003 » 26/8/2013, 19:26

NO i stoje na niczym..... jak by na polu minowym..:D
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Trax » 30/8/2013, 22:35

OC jest regulowane ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych i to ustawa jest w tym przypadku ogólnymi warunkami. Ubezpieczyciel w żadnym wypadku nie może odmówić wypłaty odszkodowania. Jedyne co mogą zrobić to przy szkodzie spowodowanej przez taką osobę każą ci dopłacić różnicę w składce między tym co zapłaciłeś a tym co zapłacił byś gdybyś zgłosił że taka osoba będzie jeździć. - czyli nie masz czym się przejmować. w przypadku szkody dopłacisz te kilka zł i po sprawie
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez hugo2003 » 3/9/2013, 19:03

Trax napisał(a):OC jest regulowane ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych i to ustawa jest w tym przypadku ogólnymi warunkami. Ubezpieczyciel w żadnym wypadku nie może odmówić wypłaty odszkodowania. Jedyne co mogą zrobić to przy szkodzie spowodowanej przez taką osobę każą ci dopłacić różnicę w składce między tym co zapłaciłeś a tym co zapłacił byś gdybyś zgłosił że taka osoba będzie jeździć. - czyli nie masz czym się przejmować. w przypadku szkody dopłacisz te kilka zł i po sprawie



Dokladnie tak samo mi powiedziala pani pew telefon...
Ciekawostka:
zrobili mi rekalkulacje OC i wyalo w bym musial doplacic 298zl/rok wiec zostawie to jak (odpukac ) bedzie potrzeba...
dzieki za zainteresowanie pozdro ..
szerokosci!!!
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê