Zobacz wÄ…tek - motocykl sportowo-turystyczny do 20k
NAS Analytics TAG

motocykl sportowo-turystyczny do 20k

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

motocykl sportowo-turystyczny do 20k

Postprzez mateusz146 » 22/8/2013, 15:21

Witam, jestem nowy na tym forum. Poszukuje motocykla dla mnie i dla mojej dziewczyny (jako pasażerki), ja osobiście gustuje w sportowych, lecz planujemy dłuższe wypady dlatego potrzebujemy coś "trochę" turystycznego.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie), doświadczenie mam spore, kilka lat na nsr 125, później przez 3 lata na kawie zx6r, lecz byłem zmuszony sprzedać.
- Wiek, waga, wzrost, 24, 75 kg, 180 cm.
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych? jazda codzienna (40%) wypady z dziewczyną, takie już dłuższe, powiedzmy kilkuset kilometrowe (40%), nie ukrywam, że chciałbym się też od czasu do czasu wybrać na jakiś tor poszaleć :)
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? około 7-8 tys.
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? Około 20 tys. ubranie mam
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? tutaj nie ma ograniczeń, gdy coś trzeba zrobić to, to robię ;p
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp. sportowo-turystyczne
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? suzuki gsx-f 650, suzuki gsf 650, kawasaki er6f i w mniejszym stopniu yamaha fz6 lub honda cbf 600.

Chciałbym jakiś taki spokojniejszy motocykl, nie jakiegoś litra. Jeszcze mam jedno pytanie, czy sądzicie, że takim motocyklem dałoby się spokojnie objechać takie trasy powiedzmy np. Morze Bałtyckie ? (mieszkam na podkarpaciu) lub jakieś wyprawy wakacyjne, przykładowo Chorwacja.
mateusz146
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/8/2013, 15:02


Postprzez PrzemoCBR » 22/8/2013, 15:35

Według mnie nie ma lepszego "sportowego-turystyka" niż Honda VFR800.
W swej dÅ‚ugiej historii VFR-ka przechodziÅ‚a szereg modyfikacji i usprawnieÅ„, które uczyniÅ‚y z niej motocykl niemalże doskonaÅ‚y. W budowie motocykla zastosowano czterocylindrowy silnik widlasty z 16-zaworami. Cylindry wykonane sÄ… w technologii spieków ceramicznych. Silnik o pojemnoÅ›ci 781 cm³ zasilany jest wtryskiem i wyposażony jest w nowatorski komputer sterujÄ…cy nie tylko zasilaniem, ale także zapÅ‚onem indywidualnie dla każdego cylindra. Wahacz tylnego zawieszenia jest Å‚ożyskowany w silniku, co poprawia charakterystykÄ™ pracy tylnego zawieszenia. W motocyklu zastosowano lekkÄ… ramÄ™, jednostronny wahacz tylnego koÅ‚a z centralnym amortyzatorem oraz hamulce z systemem Dual-CBS.
Ogromne przebiegi nie są rzadkością dla VFR. Motocykl ten jest bardzo szybki, wygodny i bez problemu pokona trasę rzędu 500-600km. Naprawdę warto kupić ten motocykl. Ale uwaga na roczniki od 2002-2006.
Mianowicie bolączką tego rocznika był niezbyt jeszcze dopracowany układ zmiennych faz rozrządu VTEC.
Natomiast po 2006 system ten poprawiono na znacznie lepszy. A zadbaną sztukę, dobrze serwisowaną i jeszcze ze "stosunkowo niskim" przebiegiem właśnie z tego rocznika można upolować za 20tys.
A na tor też się nadaje.

Dla przykładu :
1) http://allegro.pl/honda-vfr-800-v-tec-2 ... 44895.html

2) http://otomoto.pl/honda-vfr-800-v-tec-a ... 86241.html

WARTO DODAĆ, ŻE WYMIENIONE POWYŻEJ 2 MODELE MAJĄ JUŻ ABS !!!!!!

Pozdrawiam
Honda CBR 1100xx Blackbird + Power Comand
PrzemoCBR
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 19/8/2013, 17:47
Lokalizacja: Dys


Postprzez mateusz146 » 22/8/2013, 16:20

Przyznam się, że nie natknąłem się na ten motocykl, bardzo ładny :) Dzięki za odp.
mateusz146
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/8/2013, 15:02

Postprzez PrzemoCBR » 22/8/2013, 16:38

Nie ma za co :D

Przemo- nie rób offtopu ... ostrzeżenie słowne. // boshi
Honda CBR 1100xx Blackbird + Power Comand
PrzemoCBR
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 19/8/2013, 17:47
Lokalizacja: Dys



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê
cron