Zobacz wątek - Pierwszy motor dla niższej osoby, około 5000zł
NAS Analytics TAG

Pierwszy motor dla niższej osoby, około 5000zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motor dla niższej osoby, około 5000zł

Postprzez Fenri » 18/8/2013, 14:30

Witam, pół roku temu zrobiłem A, teraz zbieram pieniądze na moto oraz ubiór i zaczynam zastanawiać się nad konkretnym modelem. Motor mam zamiar użytkować turystycznie w wolnym czasie, czasem po gorszych drogach. Nigdy nie jeździłem na czymś większym od 250, więc zastanawiam się czy przy moim wzroście i wadze będę mógł wygodnie ogarnąć większość motorów, które mnie interesują.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)

Zaczynałem od komara podróżując po bezdrożach, dalej przez 4 lata po zrobieniu karty motorowerowej jeździłem chińskim pseudo-chopperem 50. No i ostatnio w czasie nauki do egzaminu na Hondzie CBF 125.

- Wiek, waga, wzrost,

19 lat, 172cm, 67kg

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

Jak pisałem wcześniej, podróże turystyczne, bliższe i dalsze poza granice, raczej solo.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

Ciężko powiedzieć, myślę, że około 3 tysiące.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Planowałem przeznaczyć na motor 5-6 tysięcy i 1-2 na ubiór.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Do 1000zł

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

Nakedy oraz sportowo - turystyczne

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Najbardziej podoba mi się Suzuki SV 650, poza tym pozostałe polecane na pierwszy motocykl: Suzuki GS500, Yamaha XJ600, Honda CB500 oraz CBF600.

Jak pisałem, nie wiem czy będę w stanie zająć wygodną pozycję. Jeszcze wysokość od pasa w dół: 97cm.
Z góry dzięki za pomoc.
Fenri
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/8/2013, 13:07
Lokalizacja: Jelenia Góra


Postprzez Kaai » 18/8/2013, 14:40

Nie jesteś jakiś mega niski. Tutaj możesz się wirtualnie przymierzyć: http://cycle-ergo.com/ ale lepiej będzie po prostu znaleźć gdzieś takie moto, usiąść na nim i zrobić rundkę. SV 650 to v-ka, więc ma trochę inną charakterystykę silnika, musiałbyś się przyzwyczaić. Tak czy siak, celujesz w dobre moto, szukaj jak najlepszego stanu, a nie najmłodszego rocznika, ale CBF600 raczej ciężko do dostania w tej kasie, i oczywiście na oględziny/ewentualny zakup nie jedź sam tylko z mechanikiem ;)
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez SkoQ » 18/8/2013, 18:41

Kaai obaj wiemy ze wirtualne mierzenie nie działa ;) teoretycznie ja ledwo dostaję na GS 500 do ziemi, a w praktyce siedzę na ugiętych nogach :D
SV 650, raczej średni pomysł charakterystyka silnika już czegoś wymaga od jeźdźca na starcie, łagodną GS'kę sobie weź moto niskie wygodne, osiągi dla świeżaka wystarczające :) no i wszechobecna taniość w eksploatacji, oraz brak kosztów nawet przy glebie :Di w takiej kasie spokojnie się zmieścisz.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Marsjanin » 18/8/2013, 18:48

A ja tam polecę Ci svkę. Świetne moto, lekkie, łatwe w prowadzeniu i przewidywalne. Niewiadomo dlaczego większość ludzi robi z Suzi diabła? Małe spalanie, nie musisz wysoko kręcić a frajdy da Ci sporo. Jesteśmy podobnych gabarytów i pozycja powinna być idealna. Najlepiej przejedz się, bo być może przestraszy Cię silny dół. Tak czy inaczej ostre moto na początek, ale bez przesady, można tym jeździć z głową.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Sykopson » 19/8/2013, 08:57

A ja Ci polecę Bandita 400, bardzo fajny motocykl o sportowej charakterystyce do ogarnięcia na początek, nieco szybszy od wszystkich popularnych 500. Z 5k w kieszeni możesz myślę szukać perełki. Jestem wyższy tylko 2cm i moto jest idealne :wink:
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez Lisuu » 19/8/2013, 10:47

Ja jestem podobnego wzrostu i polecę XJ600. Kupiłem jako swój pierszy motocykl i nie narzekam :)
Lisuu
Lisuu
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23/8/2012, 09:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Karol20 » 19/8/2013, 14:15

Nie pchaj sie w egzotyki typu 400. O czesci trudno nawet w ASO.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez Vertige » 20/8/2013, 07:05

Ty nie jesteś niski!!! Ty jesteś "przeciętny" :) Ja to miałem problem z moimi 164 cm! Ale da się dostać fajny motocykl. Ja z powodzeniem daję radę na każdej 600-tce. Litrowe motocykle natomiast są już dla mnie za duże.

Polecam stanowczo CBF 600. Jeśli budżet Ci nie pozwala na taki motocykl to taniej wyrwiesz SV 650, która jeszcze długo będzie legendą wśród początkujących ale nie tylko!

Za taka kasę to może zadbaną Kawę ER5 ?
Avatar użytkownika
Vertige
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5/8/2013, 11:01
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Sykopson » 20/8/2013, 10:15

Karol20 napisał(a):Nie pchaj sie w egzotyki typu 400. O czesci trudno nawet w ASO.


Powiedział co wiedział :roll:
Jak możesz rzucać takie pierdoły, miałeś kiedyś Bandziora, jeździłeś, wymieniałeś w nim cokolwiek. Zacznijmy od tego że jak wybierzemy porządny egzemplarz i będziemy go prawidłowo użytkować to nie ma prawa się za wiele zepsuć, po drugie motocykli "na części" na allegro trochę jest. A co do części w ASO, są dostępne i to nie tylko w ASO ale nawet w Olku...

Potwierdzam, czasem trzeba się natrudzić żeby coś znaleźć, ale nie ma z tym aż takiego problemu, a częsci typowo eksploatacyjne są dostępne wszędzie od ręki i to w bardzo korzystnych cenach, moto w żadnym wypadku nie jest droższe w eksploatacji niż jakiekolwiek inne (mówię tu o cenach np. zestwu napędowego, olejów :wink: , uszczelek i innych pierdół, bo oczywiście ma 2 razy więcej cylindrów niż przykładowy GS i potrzebuje minimalnie więcej paliwa, ale to cena jaką trzeba zapłacić jeśli chce się mieć typowo sportowy czterocylindrowy silnik :wink: ).

Pewnie będzie więcej palił, będzie trudniej sprzedać itd. ale jeździ dużo lepiej i ma więcej finezji niż jakakolwiek 500, a przecież motocykle to pasja i ja wychodzę z takiego założenia. Powiem szczerze że nigdy nie żałowałem wyboru tego "egzotyka", posiadanie i użytkowanie go przynosi wiele frajdy i satysfakcji... :D
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez SkoQ » 20/8/2013, 20:48

Oczywiście polecam też Bandziora 400, genialne moto :) i mając GS'kę powiedział bym że lepsze :D tyle że no koszty eksploatacyjne rosną w nim, GS jest lepszy do nauki mimo wszystko, wszystko tanie.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê