Zobacz wątek - Coś najtańszego na A2.
NAS Analytics TAG

Coś najtańszego na A2.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Coś najtańszego na A2.

Postprzez kamilk223 » 12/8/2013, 17:37

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie), Chiński skuter ale za to 70 i jakieś ponad 1000 zł wydałem na tuning więc śladowe ilosci mocy są i zrobiłem nim już 12 000 km więc troche już przejeździłem wachy, a jeździłem wsk-ami mz-kami nsr 125, cross 4t 125,
- Wiek, waga, wzrost, 17lat, w styczniu 18 i a2, 75 kg, 178cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych? a to zależy od motocykla bo jakby było enduro to sporo jazdy po lasach i odczsu doczasu rekreacyjnie po asfalcie ( do szkoły, dziewczyny i tak poprostu sie przejechać) a jesli było by coś szosowego to też tylko takie przejażdzki do szkoły itp
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? Pare tysiecy, ale ogólnie to miedzy 5 a 10 tysięcy ale to zależy do spalania :D.
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? Na ciuch mam odłożone już 1000 zł, a gotówka niestety skromna bo narazie tylko 1100 zł ale do tych 2500 uda mi sie dobic do następnej wiosny
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? w kwesti części bede wymieniał tylko to co trzeba bez zadnej kosmetyki więc niebędzie to dużo
- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.- wszystkie oprócz chopperów i pseudo ścigaczy o pojemności 50
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? kawasaki gpz 500, suzuki gs 500, kawasaki klr 600, suzuki dr 600 ( ogólnie mówiąc te najtańsze)

Ps W gre wchodzi kupno motocykla uszkodzonego do 800/1000 zł ale takiego którego sam bede w stanie naprawić. a odnoście przeznaczenia motocykla na a2 to mam możliwosć wbicia zadarmo w papiery że jest on zblokowany i mocowo mieśic sie w kategorii.

Macie jeszcze inne propozycje? i czy te które mi sie podobają nadają sie an pierwszy motocykl?
kamilk223
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 11/11/2012, 16:25


Postprzez SkoQ » 13/8/2013, 19:17

Propozycje się nadają, ale nikt Ci nie powie co możesz naprawić sam, i jakie będą takich napraw koszta, krzywa, albo pęknięta rama, zatarty silnik, takie rzeczy spotkasz w takich cenach, a to nie są rzeczy ani tanie, ani proste w naprawie... Mając 1000 zł to kupił bym nie wiem... MZ może znajdziesz jakąś, choć i w to powoli wątpię. Niestety, Tak jak za 10 tys. nie można mieć porshe, tak za tysiaka nie da się mieć moto, niestety czarodzieje nie istnieją. Przykro mi, że to ja Ci musiałem o tym powiedzieć.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez kamilk223 » 14/8/2013, 08:28

No tylko ze ja tam pisałem ze max będe miał 2500, i już z rodzicami gadałem i sypną tysiaca wiec będe miał dwa a w tej cenie jest sporo gs 500 i xj 600 na tablicy tylko że w niezbyt dobrym stanie, za 1000 zł jakby dobrze poszukał to na miejscu znajde mz 150 ale to 150, pojezdze miesiąć i mi będzie brakowało mocy, a na 250 z papierami trzeba wydać minimum 1800, i tu sie pojawia problem czy kupić coś japońskiego z większą mocą czy mz?, i teraz pytanie czy warto kupic takiego japońca na tablicy bo naprawy takie jak wymiana klocków, olejów napędu, ( jakichś rzeczy typu zlutowanie kabelka, wymiana zegarów ) to ja sam jestem w stnie zrobić, i czy za te 2000 jestem w satnie dorwac coś czym bym jeździł czy wogóle niema takiej opcji bo po chwili mi sie to rozkraczy i tylko na złom z taką maszyną?
kamilk223
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 11/11/2012, 16:25

Postprzez SkoQ » 14/8/2013, 20:27

Wiesz ile kosztują opony, napęd, olej ? czyli podstawowe rzeczy wymieniane w motocyklu ? Kupić + ubrać się, to połowa sukcesu, ludzie którzy mają tak mały budżet prawdopodobnie nie mają skąd wziąć więcej i musza kupić padło, tyle że jeśli nie masz skąd wziąć teraz żeby kupić coś porządnego, to nie będzie Cię stać nie tyle na wymianę, co na same części.

GS 500:
Napęd 500 zł
Opony 600 zł
Olej 120 zł

A to same podstawy, nie mówię o wymianie tylko o kosztach samych części. Choćbyś był konstruktorem w stajni hondy to z niczego nie zbudujesz moto, części kosztują.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Brekekeks » 15/8/2013, 08:20

Ja swoją Ninję kupiłem za +/- tą kwotę, którą masz do dyspozycji. Była w stanie jeżdżącym i tyle tylko można było o niej powiedzieć. Całość, czyli kupno moto, rejestracja, podatek, ubezpieczenie, przeglądy, części i doprowadzenie jej do stanu tip-top (technicznego przynajmniej) to ok 4500zł. Dobrze, że w cenie moto dostałem nowe opony, bo gdybym musiał sobie sam je kupić to dodatkowe 500zł jak nic. Jeśli jesteś zdecydowany szukać czegoś za 2500zł, to przygotuj się na długie poszukiwania, bo mimo iż da się dostać coś za tą kasą we względnie niezłym stanie, to łatwo nie będzie.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez kamilk223 » 16/8/2013, 18:43

Dla mnie moto musi mieć tylko i wyłącznie ogarnieta elektryke i sprawny silnik bo domyślam sie że koszty naprawy zawórów lub skrzyni były by duże. moto może miec do wymiany takie podzespoły jak klocki bo to nieduże koszty, a opony urzaywane w dobrym stanie jestem wstanie załatkić od kolegi który sprowadza skasowane moto z francji choć głównie to skutery ale coś wiekszego cześto sie trafia, a w tym temacie to mi głównie chodziło oto czy jest wogóle mozliwe za te pieniadze kupic cos na chodzie czym będe w stanie zrobić te kilkaset km bez jakichś poważnych awari bo na wiosne na weekendzie mógłbym gdzieś cos dorobic i przez kilka weekendów zarobić na olej czy tam napęd, Dzięki za pomoć i temat do zamkniecia chyba ze ktos byłby w stanie określi który z tych moto ( Gpz500 gs500, klr600 xj600 ) były najlepszy na pierwszy motocykl
kamilk223
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 11/11/2012, 16:25

Postprzez Black-Ghost » 17/8/2013, 13:41

Każdy z nich będzie dobry na 1 motocykl. Kłoda!
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê